Edyta Świętek Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Edyta Świętek Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Edyta Świętek to polska autorka powieści społeczno-obyczajowych, w których mocno zarysowane są wątki kryminalne. Urodziła się 18 grudnia 1974 roku w Krakowie, gdzie dorastała. Ukończyła Liceum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 w Krakowie, a następnie zarządzanie firmą na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Już po maturze przeniosła się do podkrakowskiego Podłęża, gdzie mieszka do dziś. Zadebiutowała powieścią “Zerwane więzi”, w której zwróciła uwagę czytelników szczegółowo zbudowanymi portretami swoich postaci, zwłaszcza ich rysem psychologicznym. Większość jej powieści rozgrywa się we współczesnych realiach w Krakowie lub jego okolicach. Świętek interesuje się historią Nowej Huty, a także modą i obyczajami XIX wieku. Wśród obszarów jej specjalizacji znajduje się także zarządzanie zasobami ludzkimi. Autorka czerpie inspiracje do swoich historii z codzienności - ludzi, których mija na ulicach, spotyka w tramwajach, rozmów zasłyszanych przypadkiem podczas spaceru. W wolnych chwilach czyta, słucha muzyki oraz ogląda filmy dokumentalne.

Powieści Świętek poza cyklem

Jedną z najbardziej znanych powieści Edyty Świętek jest wydane w 2015 roku przed Wydawnictwo Replika “Cappuccino z cynamonem”. Opowiada ono historię pozornie niewyróżniającego się niczym małżeństwa Patrycji i Sebastiana. Para wspólnie wychowuje dwunastoletnią córkę i mierzy się z przeciętnymi problemami dnia codziennego. Wszystko staje na głowie, gdy pewnego dnia Sebastian ogłasza, że postanawia odejść. W głowie Patrycji kłębią się pytania - dlaczego? Czy to ten słynny “kryzys wieku średniego”, o którym ciągle rozmawiają koleżanki z biura Patrycji? Czy ta decyzja ma jeszcze inną przyczynę …? Kobieta staje w obliczu pytań, których nie spodziewała się już sobie zadawać. Czy w wieku 36 lat można się znowu szczerze zakochać i ułożyć życie na nowo? W trudnych chwilach, zarówno przed, jak i po rozwodzie Patrycję wspiera jej przyjaciółka Elwira. Wraz z innymi koleżankami ma ona własny pomysł na rozwiązanie problemów Patrycji. Oprócz “Cappuccino z cynamonem” wśród niezwiązanych z żadnym cyklem powieści autorstwa Edyty Świętek wymienić można także: “Noc Perseidów”, “Miód na serce”, “Dom lalek”, a także wydaną w 2021 roku książkę “Na krawędzi nocy”, dostępne na Woblinku w formie ebooków oraz książek papierowych.

Serie książkowe Edyty Świętek

Edyta Świętek jest znana także ze swoich cykli powieściowych. Pierwszym z nich jest “Spacer Aleją Róż”, społeczno-obyczajowa historia rodzinna rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Mocno osadzona w realiach historycznych, przedstawia fikcyjną rodzinę Szymczaków. Perypetie bohaterów rozpoczynają się w roku 1949, w książce “Cień burzowych chmur”, a kończą w roku 1989, w książce “Powiew ciepłego wiatru”. Czterdzieści lat burzliwej historii społecznej i politycznej Polski po II wojnie światowej stanowi realia, w których próbują odnaleźć się pokolenia rodziny Szymczaków. Wykreowani przez Świętek bohaterowie spotykają osoby znane z kart historii i mierzą z kolejnymi napotkanymi wyzwaniami. Na serię “Spacer Aleją Róż” składa się pięć książek: “Cień burzowych chmur”, “Łąki kwitnące purpurą”, “Drzewa szumiące nadzieją”, “Szarość miejskich mgieł” oraz “Powiew ciepłego wiatru”.

Z kolei seria “Grzechy młodości” opowiada historię rodziny Trzeciaków. Ta literacka podróż rozpoczyna się w Bydgoszczy w latach 70. i prowadzi w kolejnych tomach coraz bliżej ku współczesności. Codzienne radości i smutki bohaterów przeplatają się z wydarzeniami historycznymi i realiami życia w Polsce pod koniec XX wieku. Na cykl “Grzechy młodości” także składa się pięć tomów: “Rzeka kłamstw”, “Echa niewierności”, “Cień zbrodni”, “Szczyty chciwości” oraz wydane w 2020 roku “Pokłosie przekleństwa”. Wszystkie książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Replika i dostępne są na Woblinku zarówno w formie książki papierowej, jak i ebooka.

Najnowszą serię pióra Edyty Świętek stanowi dwutomowe jak dotychczas “Alter ego”. Opowiada ona historię Niny, która posiada nadludzkie moce, pozwalające zmusić innych, by byli jej ulegli. O ich istnieniu dowiedziała się od babci, gdy była nastolatką. Jako dorosła kobieta pamięta o jej przestrodze, by nigdy nie nadużywać swoich mocy, bo może to sprawić, że nigdy w życiu nie zazna prawdziwej miłości ani przyjaźni. Ninę od zawsze nawiedzają w snach dwie postaci - Anioł oraz Mroczny. Trudno się dziwić jej zaskoczeniu, gdy pewnego dnia spotyka tego pierwszego w autobusie … Historia kobiety podjęta jest w dwóch książkach, “Na krawędzi nocy” oraz “W blasku dnia”.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).