Elena Ferrante Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Elena Ferrante Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Elena Ferrante uznawana jest za najlepszą, a także za najbardziej tajemniczą współczesną włoską pisarkę. Niewielu wie, że od momentu pojawienia się na rynku wydawniczym przedstawia się czytelnikom pod artystycznym pseudonimem. Oficjalnie nie są znane ani jej prawdziwe imię i nazwisko, ani data urodzenia, ani miejsce zamieszkania, ani nawet płeć. Ciekawość osób, które chcą poznać, kto kryje się pod tajemniczą postacią Ferrante, podsyca fakt, że jest ona bezsprzecznie znakomitą i niezwykle uzdolnioną twórczynią. Ferrante przyznała, że jej inspiracją, ale też ulubioną pisarką, jest Elsa Morante – nie bez przyczyny jej pseudonim brzmi bardzo podobnie.

Autorka fenomenalnego cyklu neapolitańskiego

Pisarka debiutowała w 1992 roku powieścią „L'amore molesto”, jednak międzynarodową sławę przyniósł jej cykl określany mianem „neapolitańskiego”, w skład którego wchodzą powieści z gatunku literatury obyczajowej, czyli „Genialna przyjaciółka”, „Historia nowego nazwiska”, „Historia ucieczki” oraz „Historia zaginionej dziewczynki”. Wszystkie cztery książki przyniosły pisarce ogromny sukces. Powieści neapolitańskie nominowano do nagrody Premio Sterga, czyli najbardziej prestiżowego konkursu literackiego we Włoszech. Akcja słynnej serii została ulokowana w Neapolu lat pięćdziesiątych, opisuje młodość i wejście w dorosłość dwóch bohaterek, które łączy niezwykła przyjaźń. Razem podejmują trud zrozumienia świata, kształtują swój światopogląd i uparcie dążą do wyrwania się z ponurej rzeczywistości, biedy i przemocy.

Elena Ferrante – jedna z najbardziej z wpływowych osób według magazynu „Time”

Za zamykający tetralogię tom „Historia zaginionej dziewczynki” Elena Ferrante została nominowana do nagrody Man Booker International Prize 2016. Ponadto w tym samym roku została uznana przez tygodnik „Time” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Ferrante oczaruje cię osobliwym urokiem swoich powieści, tak jak miliony innych czytelników, sprawdź ofertę naszej księgarni Woblink – audiobooki, ebooki i książki papierowe kupisz już dziś w niskich cenach.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.