Elżbieta Cherezińska Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Elżbieta Cherezińska Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Elżbieta Cherezińska urodziła się w 1972 roku. To polska teatrolożka i pisarka specjalizująca się w powieści historycznej. Jest autorką kilkunastu powieści, w tym trzech głośnych cykli: „Północna droga” („Saga Sigrun”, „Ja jestem Halderd”, „Pasja według Einara”, „Trzy młode pieśni”), „Odrodzone królestwo” („Korona śniegu i krwi”, „Niewidzialna korona”, „Płomienna korona”, „Wojenna korona”, „Odrodzone królestwo”) oraz „Harda królowa” („Harda”, „Królowa”). Cherezińska jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jej specjalizacją na studiach była wiedza o teatrze.

Cherezińska debiutowała w 2005 roku książką „Z jednej strony, z drugiej strony”. Napisała ją wspólnie z Szewachem Weissem. To jedyna literacka biografia byłego ambasadora Izraela w Polsce. Trzy lata później ukazała się kolejna książka Cherezińskiej – „Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum”. To książka napisana na podstawie pamiętników sekretarki Chaima Mordechaja Rumkowskiego. Swoją formą przypomina dziennik, który ma oddawać historyczne realia panujące za murami łódzkiego getta.

Cykl Elżbiety Cherezińskiej „Północna droga”

W 2009 roku swoją premierę miała książka „Saga Sigrun”, pierwszy tom cyklu „Północna droga”, czterotomowej sagi osadzonej w realiach X i XI-wiecznej Skandynawii. Rok później ukazała się druga część serii pt. „Ja jestem Halderd”, a w 2011 roku trzecia część pt. „Pasja według Einara”. Sagę zamknęła książka „Trzy młode pieśni” wydana w 2012 roku.

Cykl „Odrodzone królestwo”

Drugą sagę Cherezińskiej otwiera tom „Korona śniegu i krwi” wydany w 2012 roku. Fabuła książki osadzona jest w XIII-wiecznej Polsce, czasach rozbicia dzielnicowego. Głównym wątkiem powieści jest walka o tron Polski i losy Przemysła II, pierwszego króla panującego po 200 latach rozdrobnienia państwa.

W czerwcu 2014 roku ukazała się druga część sagi „Odrodzonego królestwa” pt. „Niewidzialna korona”. Fabuła powieści skupia się na pierwszych 10 latach dążenia Władysława Łokietka do objęcia polskiego tronu po śmierci Przemysła II. Następnie, w „Płomiennej koronie” Cherezińska pokazuje Władysława Łokietka i jego żonę Jadwigę, która wyrasta na Wawelską Panią, arcybiskupa Świnkę i jego następców, biskupa Muskatę i Rikissę. Ponadto na kartach książki pojawiają się templariusze, Kobiety Starej Krwi, Starcy Siwobrodzi oraz płatni zabójcy.

W 2019 roku swoją premierę miała czwarta część sagi pt. „Wojenna korona”. Na głowie Władysława Łokietka spoczęła upragniona królewska korona, jednak wrogowie królestwa rosną w siłę. Na poważnego gracza na arenie międzynarodowej wyrasta Jan Luksemburski. Na dodatek intrygi snują krzyżacy. Władysław będzie musiał wejść w sojusz, który nikomu nie przyszedłby do głowy. W ostatnim do tej pory tomie serii pt. „Odrodzone królestwo”, Władysław przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim.

Wszystkie książki cyklu „Odrodzone królestwo” – „Korona śniegu i krwi”, „Niewidzialna korona”, „Płomienna korona”, „Wojenna korona”, „Odrodzone królestwo” – znajdziecie w formie ebooka, audiobooka i papierowej w księgarni internetowej Woblink. Wszystkie części sagi ukazały się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Cykl książek Cherezińskiej „Harda królowa”

Trzecią, tym razem dwutomową, serią Elżbiety Cherezińskiej jest „Harda królowa”. W jej skład wchodzą dwie książki, również wydane przez wydawnictwo Zysk i S-ka – „Harda” oraz „Królowa”. To pełnokrwista opowieść o losach Świętosławy, siostry Bolesława Chrobrego. U boku brata, już od najmłodszych lat, uczyła się tajników gry politycznej. Pierwotnie Świętosława miała być jedynie pionkiem w układzie sojuszy jej ojca, księcia Mieszka. Kobieta miała jednak na siebie zupełnie inny pomysł. W wyniku przypadku, w drodze na dwór jej męża, spotkała miłość swojego życia. Przetasowania na mapie politycznej Europy wplątują losy Świętosławy w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii, a nawet Anglii. Wszystko to okraszone krwawymi bitwami i intrygami, które mają prowadzić do zdobycia władzy.

Osobne powieści

Oprócz trzech bestsellerowych serii, Elżbieta Cherezińska napisała również trzy osobne powieści. W 2010 roku ukazała się „Gra w kości”. To pierwsza książka pisarki, w której pisze o losach Piastów. Cherezińska opisuje w niej czas zjazdu gnieźnieńskiego. Z dużą dbałością o szczegóły stara się oddać realia średniowiecznej Europy przełomu tysiącleci. Na kartach książki zostały opisane relacje między Polską Bolesława Chrobrego a cesarstwem Ottona III. W 2013 roku swoją premierę miała powieść „Legion”, czyli historia Brygady Świętokrzyskiej, oddziału Narodowych Sił Zbrojnych, który odmówił połączenia się z Armią Krajową. Oddział walczył od połowy sierpnia 1944 do połowy sierpnia 1945 roku. Brygada Świętokrzyska walczyła głównie w lesie, liczyła od 822 do 1417 żołnierzy. Cherezińska z dużą dawką czarnego humoru pisze o tragicznych wydarzeniach oraz żołnierzach, których działania ciężko jednoznacznie ocenić. Dwa lata później, w 2015 roku ukazał się „Turniej cieni”. Akcja tej powieści rozgrywa się w latach 30. XIX wieku. Trwa walka o wpływy w Azji. Jednym z kluczowych krajów dążących do przejęcia kontroli na kontynencie jest Afganistan, o który walczą Wielka Brytania i Rosja. W tę polityczną grę wciągnięci zostają Polacy – Jan Witkiewicz, Adam Gurowski i Rufin Piotrowski. Cherezińska rzuca swoich bohaterów po całej Azji – od zaśnieżonych granic Syberii, przez gorące piaski afgańskich pustyń, po malownicze wybrzeża Morza Czarnego.

Nagrody i wyróżnienia

Elżbieta Cherezińska jest laureatką kilku prestiżowych wyróżnień i kilkakrotnie nominowana była do różnych nagród literackich. W 2013 roku znalazła się w finale Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia za „Koronę śniegu i krwi”. Rok później, w plebiscycie TVP Kultura, za „Niewidzialną koronę” otrzymałą tytuł „Najgorętszej książki lata”. Jej „Legion został uznany przez Magazyn Literacki Książki za książkę roku 2013. Piotr Gliński w 2018 roku przyznał jej Doroczną Nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Literatura.

Książki Elżbiety Cherezińskiej we wszystkich formatach (książka papierowa, ebook i audiobook) znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Prawo

Publikacje znajdujące się w kategorii „Prawo” w księgarni internetowej Woblink.com dotyczą przede wszystkim systemu norm prawnych, dyrektyw postępowania, funkcjonowania państwa, działania społeczeństwa, ustaleń organów władzy, odpowiedzialności publicznej oraz działania służb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem państwa. Znajdują się tu również kodeksy prawne, zbiory przepisów czy ustaw, informacje dotyczące spraw kadrowych i prawa pracy, a także wszelkie publikacje opisujące znaczące zmiany zachodzące w prawie. Kategoria „Prawo” zawiera takie pozycje jak „Świadczenia dla pracowników – podatki, ZUS, ewidencja”, „Jakie są konsekwencje wycofania środka trwałego z prowadzonej działalności gospodarczej”, „Jakie są skutki zastosowania nieprawidłowej stawki podatku u sprzedawcy i nabywcy”, „KPA Komentarz – Kodeks Postępowania Administracyjnego”, „RODO w szkole i przedszkolu. Praktyczny przewodnik wdrażania nowych przepisów krok po kroku”, „Jak udzielać urlopu dla poratowania zdrowia od stycznia 2018. Wskazówki, procedury, wzory dokumentów”, „Perspektywa rozwoju podejścia procesowego. Szanse i ograniczenia”, „Prawa człowieka i ich granice”, „Polskie interpretacje ustroju i prawa Trzeciej Rzeszy (1933–1989)”, „Wzorcowy plan kont w kontekście polityki rachunkowości” czy „Nagroda jubileuszowa oraz dodatek za wysługę lat w oświacie. Jak prawidłowo wyliczyć staż pracy”. Znalazły się tu również następujące publikacje: „7 powodów, dla których warto podpisać z pracownikiem umowę o powierzeniu mienia” Piotra Szulczewskiego, „Jak prawidłowo tworzyć przepisy zakładowe” Sebastiana Kryczki oraz „Zakaz reformationis in peius w ogólnym postępowaniu administracyjnym” Agnieszki Skóry.