Eric-Emmanuel Schmitt Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Eric-Emmanuel Schmitt Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Eric-Emmanuel Schmitt to pisarz, dramaturg i eseista, jeden z najpopularniejszych współczesnych francuskich literatów. Jego powieści zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, a sztuki wystawiono w więcej niż czterdziestu krajach. Z wykształcenia Schmitt jest filozofem, pracował jako wykładowca na uniwersytecie zanim całkowicie poświęcił się pisaniu. Na świecie Eric-Emmanuel Schmitt znany jest przede wszystkim jako twórca teatralny, ale i w beletrystyce osiągnął niemałe sukcesy, chociażby jego powieść „Oskar i pani Róża” stała się lekturą szkolną. Obecnie pisarz mieszka w Belgii, gdzie uzyskał także obywatelstwo.

Twórczość Erica-Emmanuela Schmitta

Eric-Emmanuel Schmitt urodził się 28 marca 1960 roku w Sainte-Foy-lès-Lyon we Francji. Schmitt jest absolwentem École normale supérieure, prestiżowej francuskiej uczelni humanistycznej. Zdobył tam certyfikat nauczycielski, a także obronił doktorat z filozofii (na podstawie rozprawy „Diderot i filozofia uwodzenia”). Pierwszym sukcesem Schmitta na arenie twórczej była sztuka „La Nuit de Valognes” (w wersji angielskiej „Don Juan on Trial”), która została wystawiona w 1991 roku w Comédie des Champs-Elysées w Paryżu. Kolejny dramat, „Le Visiteur”, powstał w roku 1993 i otrzymał trzy Moliery, francuskie nagrody teatralne, w kategoriach najlepszego aktora, odkrycia teatralnego oraz przedstawienia. „Le Visiteur” został przetłumaczony na wiele języków i wystawiony na deskach teatrów na całym świecie. Powstała także jego wersja muzyczna przygotowana przez Théâtre Impérial de Compiègne i wystawiana w Operze Londyńskiej.

Po tych dwóch dużych teatralnych sukcesach Eric-Emmanuel Schmitt porzucił swoją karierę wykładowcy filozofii na Uniwersytecie Sabaudzkim i całkowicie poświęcił się pisaniu. Niedługo potem powstały „Variations énigmatiques”, które są uznawane za najpopularniejsze dzieło Schmitta. W ciągu dekady pisarzowi udało się zostać jednym z najchętniej czytanych i najpopularniejszych twórców francuskich na świecie. Schmitt przetłumaczył także na język francuski „Wesele Figara”. W 2001 roku otrzymał nagrodę Grand Prix du Théâtre de l’Académie Française, a w roku 2010 Nagrodę Goncourtów (francuską nagrodę literacką) w kategorii opowiadań za swój zbiór „Trucicielka”.

„Oskar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta

Jednym z najpopularniejszych dzieł spoza dziedziny teatru autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta jest jego powieść „Oskar i pani Róża”. Opowiada ona historię dziesięcioletniego Oskara, który bardzo chory leży w szpitalu i nie wierzy w żadne wesołe historie. Na jego drodze niespodziewanie staje tajemnicza pani Róża, która potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a do tego kiedyś była zapaśniczką… W życiu Oskara w dwanaście dni wydarzy się więcej niż przez całe jego dotychczasowe życie. Książka „Oskar i pani Róża” stała się światowym bestsellerem, który czytelnicy pokochali za historię pełną wrażliwości i mądrości, nieuciekania od skomplikowanych emocji, a przy tym wypełnioną przekonaniem, że warto cieszyć się każdą jedną chwilą życia. „Oskara i panią Różę” Erica-Emmanuela Schmitta znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz audiobooka.

Inne książki Erica-Emmanuela Schmitta w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie szeroki wybór dzieł autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta. Jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki czekają na Was nie tylko „Oskar i pani Róża”, ale także „Księga o niewidzialnym”, „Dziennik utraconej miłości”, „Noc ognia”, „Kobieta w lustrze”, „Zemsta i przebaczenie”, „Sekta egoistów”, „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Odette i inne historie miłosne” czy „Człowiek, który widział więcej”. Dzieła te w większości ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.