Evžen Boček Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Evžen Boček Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Evžen Boček to popularny czeski pisarz, autor bestsellerowych powieści humorystycznych. Jest absolwentem Uniwersytetu Masaryka w Brnie. W wieku dwudziestu sześciu lat został kasztelanem na zamku w Miloticach na Morawach Południowych i pełni tę funkcję do dzisiaj. Mieszka na zamku razem z żoną oraz córką, bardzo rzadko opuszcza jego teren. Jego głównym zadaniem jest ochrona zabytku. Evžen Boček jest znany przede wszystkim z cyklu „Arystokratka”, który ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Stara Szkoła.

Evžen Boček i jego debiut

Evžen Boček debiutował w 2000 roku powieścią „Dziennik kasztelana”. Książka została wydana pod pseudonimem Jan Bittner. Wiktor opuszcza Pragę, aby zostać kasztelanem zamku położonego na Morawach. Chce odbudować swoją wewnętrzną równowagę i zakończyć małżeński kryzys. Niestety życie na zamku nie będzie tak spokojne, jak wydawało się Wiktorowi. Niewyjaśnione odgłosy i tajemnicze wydarzenia przejmują kontrolę nad życiem całej rodziny bohatera. Czy Wiktorowi uda się rozwiązać tajemnicę posiadłości?

Seria „Arystokratka”

Evžen Boček jest znany przede wszystkim z bestsellerowej serii „Arystokratka”. Pierwszy tom ‒ „Ostatnia arystokratka” ‒ został wydany w 2012 roku, a w Polsce ukazał się trzy lata później. Rodzina Kostków, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, dowiaduje się, że są jedynymi spadkobiercami starego czeskiego rodu i odziedziczyli zamek w Kostce. Postanawiają wyjechać z USA i przenieść się do Czech, rozpoczynając nowe życie. Jednak ich oczekiwania wobec życia jako arystokracja na zamku szybko zderzą się z rzeczywistością. Kolejnymi tomami cyklu są „Arystokratka w ukropie”, „Arystokratka na koniu” oraz „Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka”. Cała seria utrzymana jest w konwencji lekkiej komedii pełnej charakterystycznego czeskiego humoru. Co ciekawe, piosenki jednego z bohaterów serii, Pana Spocka, to prawdziwe utwory, jakie za młodu Boček pisał dla swojego zespołu rockowego.

Powieść „Ostatnia arystokratka” została uhonorowana nagrodą Miloslava Švandrlíka za najzabawniejszą książkę roku.

Pełne humoru powieści Evžena Bočeka w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Sprawdźcie już teraz!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.