Evžen Boček Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Evžen Boček Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Evžen Boček to popularny czeski pisarz, autor bestsellerowych powieści humorystycznych. Jest absolwentem Uniwersytetu Masaryka w Brnie. W wieku dwudziestu sześciu lat został kasztelanem na zamku w Miloticach na Morawach Południowych i pełni tę funkcję do dzisiaj. Mieszka na zamku razem z żoną oraz córką, bardzo rzadko opuszcza jego teren. Jego głównym zadaniem jest ochrona zabytku. Evžen Boček jest znany przede wszystkim z cyklu „Arystokratka”, który ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Stara Szkoła.

Evžen Boček i jego debiut

Evžen Boček debiutował w 2000 roku powieścią „Dziennik kasztelana”. Książka została wydana pod pseudonimem Jan Bittner. Wiktor opuszcza Pragę, aby zostać kasztelanem zamku położonego na Morawach. Chce odbudować swoją wewnętrzną równowagę i zakończyć małżeński kryzys. Niestety życie na zamku nie będzie tak spokojne, jak wydawało się Wiktorowi. Niewyjaśnione odgłosy i tajemnicze wydarzenia przejmują kontrolę nad życiem całej rodziny bohatera. Czy Wiktorowi uda się rozwiązać tajemnicę posiadłości?

Seria „Arystokratka”

Evžen Boček jest znany przede wszystkim z bestsellerowej serii „Arystokratka”. Pierwszy tom ‒ „Ostatnia arystokratka” ‒ został wydany w 2012 roku, a w Polsce ukazał się trzy lata później. Rodzina Kostków, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, dowiaduje się, że są jedynymi spadkobiercami starego czeskiego rodu i odziedziczyli zamek w Kostce. Postanawiają wyjechać z USA i przenieść się do Czech, rozpoczynając nowe życie. Jednak ich oczekiwania wobec życia jako arystokracja na zamku szybko zderzą się z rzeczywistością. Kolejnymi tomami cyklu są „Arystokratka w ukropie”, „Arystokratka na koniu” oraz „Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka”. Cała seria utrzymana jest w konwencji lekkiej komedii pełnej charakterystycznego czeskiego humoru. Co ciekawe, piosenki jednego z bohaterów serii, Pana Spocka, to prawdziwe utwory, jakie za młodu Boček pisał dla swojego zespołu rockowego.

Powieść „Ostatnia arystokratka” została uhonorowana nagrodą Miloslava Švandrlíka za najzabawniejszą książkę roku.

Pełne humoru powieści Evžena Bočeka w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Sprawdźcie już teraz!

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).