Evžen Boček Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Evžen Boček Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Evžen Boček to popularny czeski pisarz, autor bestsellerowych powieści humorystycznych. Jest absolwentem Uniwersytetu Masaryka w Brnie. W wieku dwudziestu sześciu lat został kasztelanem na zamku w Miloticach na Morawach Południowych i pełni tę funkcję do dzisiaj. Mieszka na zamku razem z żoną oraz córką, bardzo rzadko opuszcza jego teren. Jego głównym zadaniem jest ochrona zabytku. Evžen Boček jest znany przede wszystkim z cyklu „Arystokratka”, który ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Stara Szkoła.

Evžen Boček i jego debiut

Evžen Boček debiutował w 2000 roku powieścią „Dziennik kasztelana”. Książka została wydana pod pseudonimem Jan Bittner. Wiktor opuszcza Pragę, aby zostać kasztelanem zamku położonego na Morawach. Chce odbudować swoją wewnętrzną równowagę i zakończyć małżeński kryzys. Niestety życie na zamku nie będzie tak spokojne, jak wydawało się Wiktorowi. Niewyjaśnione odgłosy i tajemnicze wydarzenia przejmują kontrolę nad życiem całej rodziny bohatera. Czy Wiktorowi uda się rozwiązać tajemnicę posiadłości?

Seria „Arystokratka”

Evžen Boček jest znany przede wszystkim z bestsellerowej serii „Arystokratka”. Pierwszy tom ‒ „Ostatnia arystokratka” ‒ został wydany w 2012 roku, a w Polsce ukazał się trzy lata później. Rodzina Kostków, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, dowiaduje się, że są jedynymi spadkobiercami starego czeskiego rodu i odziedziczyli zamek w Kostce. Postanawiają wyjechać z USA i przenieść się do Czech, rozpoczynając nowe życie. Jednak ich oczekiwania wobec życia jako arystokracja na zamku szybko zderzą się z rzeczywistością. Kolejnymi tomami cyklu są „Arystokratka w ukropie”, „Arystokratka na koniu” oraz „Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka”. Cała seria utrzymana jest w konwencji lekkiej komedii pełnej charakterystycznego czeskiego humoru. Co ciekawe, piosenki jednego z bohaterów serii, Pana Spocka, to prawdziwe utwory, jakie za młodu Boček pisał dla swojego zespołu rockowego.

Powieść „Ostatnia arystokratka” została uhonorowana nagrodą Miloslava Švandrlíka za najzabawniejszą książkę roku.

Pełne humoru powieści Evžena Bočeka w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Sprawdźcie już teraz!

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.