Ewa Nowak Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ewa Nowak Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Ewa Nowak to polska publicystka, pisarka, autorka opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Jej książki skupiają się na problemach w domu i w szkole, dobrych i złych chwilach czy relacjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Nowak często skupia się w swojej twórczości na takich wartościach jak uczciwość, szczerość, przyjaźń czy szacunek. Wśród znanych tytułów jej autorstwa są takie jak „Wszystko, tylko nie mięta” czy „Na ratunek karuzeli”.

Kariera Ewy Nowak

Ewa Nowak urodziła się 21 grudnia 1966 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie ukończyła wydział rewalidacji na kierunku pedagogiki terapeutycznej. Po studiach Nowak pracowała jako nauczycielka oraz psycholożka-terapeutka. Pisarsko zadebiutowała w 1997 roku w czasopiśmie „Filipinka”. Współpracowała także z „Cogito”, „Victorem Gimnazjalistą”, „Victorem Juniorem”, „Trzynastką” czy „Sensem”. Debiut książkowy Ewy Nowak ukazał się w 2002 roku nakładem Wydawnictwa Pracownia Słów. Była to powieść „Wszystko, tylko nie mięta”.

Twórczość Ewy Nowak

W swoich książkach Ewa Nowak podejmuje uniwersalne tematy, takie jak trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, trudności w odróżnianiu dobra i zła, problemy psychiczne czy niejednoznaczne sytuacje rodzinne. Za książkę „Pajączek na rowerze” Nowak otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. „Bardzo biała wrona” podejmuje z kolei temat przemocy psychicznej w związku młodych ludzi. Książka ta otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (która jest Polską Sekcją Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych – IBBY).

Książki Ewy Nowak w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie liczne książki dla dzieci i młodzieży napisane przez Ewę Nowak. Czekają tu na Was „Ratownicy świata. Janek i tata”, „Rok z kocicą Izabelą”, „Kot, który zgubił dom”, „Kto uratował jedno życia… Historia Ireny Sendlerowej”, „Droga do Nobla”, „Yellow bahama w prążki”, „Kiedyś na pewno”, „Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc” czy „Sekretnik”. Wszystkie te oraz inne tytuły dla najmłodszych i trochę młodszych czytelników dostępne są w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).