Ewa Nowak Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Daleko po torach. Rosja, Mongolia i Chiny, Ebook | Ewa Nowak

    Ewa od lat marzyła, by rzucić wszystko i ruszyć na Wschód: najpierw koleją transsyberyjską dojechać aż do Irkucka, a następnie pójść za ciosem i kolejnymi pociągami przez mongolskie stepy dotrzeć aż do Chin. Udało się i… tak właśnie powstała ta książka! Oto zapis szalonej, trzydziestodniowej wyprawy przez świat wschodnich kultur, odmiennych mentalności i niecodziennych krajobrazów widzianych zza okna rozpędzonego pociągu. W lekki i humorystyczny sposób opowiada o paradoksach ...

    Promocja
    okładka Szkolna polonistyka zanurzona w języku, Ebook | Ewa Nowak, Anna Janus-Sitarz

    Kolejny tom serii „Edukacja nauczyciela polonisty” podejmuje zagadnienia szkolnego kształcenia językowego. Wychodząc z założenia, że świat istnieje w języku i wyraża się poprzez język, autorzy rozważają między innymi problemy dotyczące koncepcji, modeli i kierunków szkolnej dydaktyki języka. Jednym z jej fundamentów mogą stać się dokonania współczesnych teorii językoznawczych, funkcjonalnie wykorzystanych w szkolnej praktyce. Zamieszczone teksty przedstawiają sposoby kształto...

Ewa Nowak Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Ewa Nowak to polska publicystka, pisarka, autorka opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Jej książki skupiają się na problemach w domu i w szkole, dobrych i złych chwilach czy relacjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Nowak często skupia się w swojej twórczości na takich wartościach jak uczciwość, szczerość, przyjaźń czy szacunek. Wśród znanych tytułów jej autorstwa są takie jak „Wszystko, tylko nie mięta” czy „Na ratunek karuzeli”.

Kariera Ewy Nowak

Ewa Nowak urodziła się 21 grudnia 1966 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie ukończyła wydział rewalidacji na kierunku pedagogiki terapeutycznej. Po studiach Nowak pracowała jako nauczycielka oraz psycholożka-terapeutka. Pisarsko zadebiutowała w 1997 roku w czasopiśmie „Filipinka”. Współpracowała także z „Cogito”, „Victorem Gimnazjalistą”, „Victorem Juniorem”, „Trzynastką” czy „Sensem”. Debiut książkowy Ewy Nowak ukazał się w 2002 roku nakładem Wydawnictwa Pracownia Słów. Była to powieść „Wszystko, tylko nie mięta”.

Twórczość Ewy Nowak

W swoich książkach Ewa Nowak podejmuje uniwersalne tematy, takie jak trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, trudności w odróżnianiu dobra i zła, problemy psychiczne czy niejednoznaczne sytuacje rodzinne. Za książkę „Pajączek na rowerze” Nowak otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. „Bardzo biała wrona” podejmuje z kolei temat przemocy psychicznej w związku młodych ludzi. Książka ta otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (która jest Polską Sekcją Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych – IBBY).

Książki Ewy Nowak w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie liczne książki dla dzieci i młodzieży napisane przez Ewę Nowak. Czekają tu na Was „Ratownicy świata. Janek i tata”, „Rok z kocicą Izabelą”, „Kot, który zgubił dom”, „Kto uratował jedno życia… Historia Ireny Sendlerowej”, „Droga do Nobla”, „Yellow bahama w prążki”, „Kiedyś na pewno”, „Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc” czy „Sekretnik”. Wszystkie te oraz inne tytuły dla najmłodszych i trochę młodszych czytelników dostępne są w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.