Ewa Nowak Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ewa Nowak Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Ewa Nowak to polska publicystka, pisarka, autorka opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Jej książki skupiają się na problemach w domu i w szkole, dobrych i złych chwilach czy relacjach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. Nowak często skupia się w swojej twórczości na takich wartościach jak uczciwość, szczerość, przyjaźń czy szacunek. Wśród znanych tytułów jej autorstwa są takie jak „Wszystko, tylko nie mięta” czy „Na ratunek karuzeli”.

Kariera Ewy Nowak

Ewa Nowak urodziła się 21 grudnia 1966 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie ukończyła wydział rewalidacji na kierunku pedagogiki terapeutycznej. Po studiach Nowak pracowała jako nauczycielka oraz psycholożka-terapeutka. Pisarsko zadebiutowała w 1997 roku w czasopiśmie „Filipinka”. Współpracowała także z „Cogito”, „Victorem Gimnazjalistą”, „Victorem Juniorem”, „Trzynastką” czy „Sensem”. Debiut książkowy Ewy Nowak ukazał się w 2002 roku nakładem Wydawnictwa Pracownia Słów. Była to powieść „Wszystko, tylko nie mięta”.

Twórczość Ewy Nowak

W swoich książkach Ewa Nowak podejmuje uniwersalne tematy, takie jak trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, trudności w odróżnianiu dobra i zła, problemy psychiczne czy niejednoznaczne sytuacje rodzinne. Za książkę „Pajączek na rowerze” Nowak otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. „Bardzo biała wrona” podejmuje z kolei temat przemocy psychicznej w związku młodych ludzi. Książka ta otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (która jest Polską Sekcją Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych – IBBY).

Książki Ewy Nowak w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie liczne książki dla dzieci i młodzieży napisane przez Ewę Nowak. Czekają tu na Was „Ratownicy świata. Janek i tata”, „Rok z kocicą Izabelą”, „Kot, który zgubił dom”, „Kto uratował jedno życia… Historia Ireny Sendlerowej”, „Droga do Nobla”, „Yellow bahama w prążki”, „Kiedyś na pewno”, „Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc” czy „Sekretnik”. Wszystkie te oraz inne tytuły dla najmłodszych i trochę młodszych czytelników dostępne są w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).