Ewa Winnicka Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ewa Winnicka Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Ewa Winnicka jest polską dziennikarką, reporterką, przez wiele lat związaną z tygodnikiem „Polityka”. Winnicka jest autorką wielu głośnych reportaży.

Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę. Już w trakcie studiów dołączyła do redakcji „Gazety Wyborczej”. Przez piętnaście lat związana była z tygodnikiem „Polityka”, na łamach którego pisała na tematy związane ze społeczeństwem i polityką wobec rodzin dysfunkcyjnych. Duża część jej tekstów dotyczyła również kwestii ochrony i edukacji dzieci. Winnicka pisała również o głośnych sprawach międzynarodowych, m.in. ataku na World Trade Center, Intifadzie palestyńskiej oraz kryzysie, który wybuchł w londyńskim City. Za swoją pracę dziennikarską Winnicka była wielokrotnie nagradzana i nominowana do najważniejszych nagród literackich. Trzykrotnie otrzymywała nagrodę Grand Press – w 2005, 2008 i w 2018 roku. Za książkę „Angole” nominowana była do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Ponadto za reportaż „Był sobie chłopczyk” nominowana była do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”. Prywatnie Ewa Winnicka jest żoną Cezarego Łazarewicza, laureata Nagrody Literackiej Nike za książkę „Żeby śladów nie było”.

Londyńczycy - pierwsza książka Ewy Winnickiej

W 2011 roku ukazała się pierwsza książka Ewy Winnickiej pt. „Londyńczycy. To reportaż o Polakach, którzy w latach 1939-1947 wyjechali bądź uciekli przed wojną do Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że wtedy kraj opuściło blisko 200 tysięcy Polaków, którzy w wyniku przemian politycznych i społecznych, zdecydowali się na rozpoczęcie nowego życia na wyspach. Winnicka przedstawia życiorysy imigrantów oraz ich dzieci, które już urodziły się w Londynie. Reportażystka opisuje ich życie codzienne, tradycje, rytuały i cechy – te, które nabyli w trakcie mieszkania w Wielkiej Brytanii i te, z których musieli zrezygnować. Książka została wzbogacona fotografiami wybitnego artysty Chrisa Niedenthala.

Pozostałe dzieła autorki

W 2013 roku nakładem wydawnictwa PWN ukazała się książka „Nowy Jork zbuntowany” (w reedycji, wydanej przez Wydawnictwo Znak, książka nosi tytuł „Zbuntowany Nowy Jork”). To opowieść o mieście, które przed katastrofą i pijaństwem miała uchronić prohibicja. Nowy Jork pokazał jednak, że nic nie inspiruje bardziej niż zakaz. Już dzień po wprowadzeniu restrykcyjnych przepisów, jak grzyby po deszczu pojawiły się tajne bary, w których alkohol lał się hektolitrami. Był to idealny czas dla gangsterów i mafii. Nawet burmistrz miasta więcej czasu spędzał w ekskluzywnych kasynach niż w swoim biurze. „Zbuntowany Nowy Jork” to reportaż o mieście, w którym rodziły się ważne nurty w sztuce, a na salonach brylowali politycy w towarzystwie pięknych kobiet, znanych artystów i gangsterów.

Kolejną książką Ewy Winnickiej był reportaż „Angole”. To kolejny reportaż Winnickiej o polskiej emigracji do Wielkiej Brytanii. W „Londyńczykach” Winnicka pisała o Polakach, którzy wyemigrowali w czasie i zaraz po II wojnie światowej. Tym razem reportażystka skupiła się na grodnie blisko siedmiuset tysiącach Polaków, którzy wyjechali na Wyspy w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Choć liczby mogą zawodzić, bo niektóre szacunki mówią nawet o dwóch milionach emigrantów. Winnicka oddaje głos przybyszom, którzy reprezentują różne grupy społeczne. Autorka zadaje studentom, robotnikom, bezdomnym, inteligentom i drobnym przedsiębiorcom pytanie, jak postrzegają kraj, do którego zdecydowali się wyjechać. Z kilkunastu opowieści tworzy się obraz, z jednej strony pełen smutku, zmarnowanych szans i porażek, z drugiej zaś wizja życia, jakiego w Polsce nigdy by nie doświadczyli.

Kolejną książką winnickiej jest „Obywatel Stuhr” – opowieść o niezwykłej rodzinie aktorskiej, którą autorka napisała razem z Jerzym Stuhrem i Maciejem Stuhrem.

W 2017 roku ukazała się jej kolejna książka pt. „Był sobie chłopczyk. Tym razem Ewa Winnicka rusza tropem głośnej sprawy pogrzebu bezimiennego chłopca. Po dwóch latach od pogrzebu Polskę obeszła informacja, że był to Szymon z Będzina, a jego śmierć rodzice skrupulatnie ukrywali. Reporterka odtwarza zdarzenia towarzyszące sprawie, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie – jak do tego mogło dojść?

W tym samym roku miała swoją premier książka „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson”. Winnicka snuje opowieść o najbogatszej Polce w historii. Główna bohaterka wyjeżdża z kraju w 1967 roku. Kilka lat później wraca do Polski jako multimilionerka – żona potentata branży kosmetycznej. Winnicka w swojej książce zebrała informacje o tym, kim była Barbara Piasecka-Johnson. A była to postać wyjątkowa.

W 2018 roku ukazała się książka „1968. Czasy nadchodzą nowe” napisana przez Winnicką i jej męża Cezarego Łazarewicza.

Dwie książki – „Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey” i „Władcy strachu. Przemoc w polskich sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia” – Winnicka napisała wspólnie z Dionisiosem Sturisem. Pierwsza z nich to reportaż, który ukazał się w 2019 roku nakładem Wydawnictwa Czarne. „Głosy” to opowieść o zbrodni, która wstrząsnęła całą Wielką Brytanią. Pewnego niedzielnego popołudnia, na niewielkiej brytyjskiej wyspie Jersey, Damian Rzeszowski zabił sześć osób, w tym dwójkę swoich dzieci i jedno z przyjaciół. Reportażyści starają się znaleźć odpowiedź na pytanie dotyczące motywów działania polskiego emigranta.

„Władcy strachu. Przemoc w polskich sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia” to kolejna książka, w której oczy reportażystów zwrócone są ku wyspie Jersey. Tym razem jest to opowieść o sierocińcu, który przez wiele lat był terenem łowów dla pedofilów. W lutym 2008 roku pod schodami Haut de la Garenne znaleziono fragment dziecięcej czaszki. To był punkt zapalny do rozpoczęcia śledztwa. Dochodzenia śledczych ujawniły siatkę powiązań i przestępstw, które na przestrzeni wielu lat rozgrywały się w domu dziecka.

W czerwcu 2021 roku, w kultowej serii Amerykańskiej Wydawnictwa Czarne, ukazała się najnowsza książka Ewy Winnickiej. „Greenpoint. Kroniki małej Polski” to opowieść o nowojorskiej dzielnicy, do której od przeszło 150 lat przybywają Polacy. W zakątku Brooklynu Polacy budują swoje kościoły, mają swoje sklepy, puby. Niektórzy z nich dorobili się milionów, inni upadli na dno.

Książki Ewy Winnickiej na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Ewy Winnickiej we wszystkich formatach (ebook, papierowa, audiobook).

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.