Stanisława Fleszarowa-Muskat Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Stangret jaśnie pani, Audiobook | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    Jest sierpień 1944 roku. Młoda, wytworna warszawianka Olga Asarowicz ucieka z obozu w Pruszkowie i trafia do wsi Łęgowo. Tam poznaje młodego wdowca, tytułowego stangreta. Tymon Duda jest ojcem kilkulatków: Zuzanki i Adasia. Pomaga Oldze, która porusza jego serce. Prosty chłop zdaje sobie jednak sprawę z tego, że kobieta pozostaje dla niego nieosiągalna. Na dodatek Olga wciąż czeka na powrót z wojny swojego męża, pilota RAF. Wojna dobiega końca, lata mijają, a ten wciąż nie da...

    Promocja
    okładka Czterech mężczyzn na brzegu lasu, Audiobook | Stanisława Fleszarowa-Muskat

    W Kalińcu niespodziewanie pojawia się grupa geologów. Doktor Caban w towarzystwie inżynierów: Michała Gaja i Huberta Bobrowicza planuje zbadać wiejską ziemię. Miejscowa ludność zdaje się wyczuwać nadchodzące zmiany. Dociera do nich, że być może w Kalińcu powstanie kopalnia. Oznaczałoby to oddanie ukochanej ziemi, czemu nie zadośćuczyni żadna rekompensata. Napięta atmosfera we wsi utrudnia pracę geologom. Czy możliwe jest pogodzenie interesów obu grup? "Czterech mężczyzn na b...

Stanisława Fleszarowa-Muskat Audiobooki

Stanisława Fleszarowa-Muskat była polską poetką, powieściopisarką, publicystką oraz dramaturżką. Stworzyła ponad siedemset różnych utworów, z których zdecydowana większość została opublikowana. W jej dorobku znajdziemy chociażby takie powieści jak “Wycieczka - ucieczka”, “Pod jednym dachem - pod jednym niebem” czy “Złoto nie złoto”.

Życie i twórczość Stanisławy Fleszarowej-Muskat

Stanisława Flaszerowa-Muskat urodziła się 21 stycznia 1919 roku w Siennowie jako córka Antoniny Anny Wandy (z domu Isakiewicz), z pochodzenia Ormianki, oraz nauczyciela Władysława Krzyckiego. Wychowywała się i uczyła w Kole, w którym jej ojciec był dyrektorem szkoły, a później burmistrzem. Pierwsze próby literackie - wiersze - Fleszarowa-Muskat opublikowała jako młoda dziewczyna w lokalnej “Gazecie Kolskiej”. Studia na Wydziale Prawno-Ekonomicznym Uniwersytetu Poznańskiego rozpoczęła w 1936 roku - zostały one jednak przerwane przez wybuch II wojny światowej.

Stanisława Fleszerowa-Muskat została w 1941 roku wywieziona do Niemiec na roboty - kiedy wyjechała do Lwowa w czasie urlopu, już do Niemiec nie powróciła. Poślubiła prawnika Jerzego Fleszara i po jakimś czasie uzyskała zwolnienie z pracy w Niemczech. Pisarka przeniosła się do Częstochowy w 1944 roku, a w roku kolejnym wyjechała do Trójmiasta (najpierw mieszkała w Gdyni, potem w Sopocie). Z Flaszerem rozwiodła się w 1952 roku i pięć lat później poślubiła Tadeusza Muskata.

To właśnie nad polskim morzem, już po wojennej zawierusze, rozpoczęła pracę w instytucjach kultury, a także poświęciła się pisaniu. Stanisława Fleszerowa-Muskat była dziennikarką “Dziennika Bałtyckiego”, a później także inspektorem kulturalno-oświatowym “Czytelnika”, kierowniczką literacką Teatru Wybrzeże oraz “Estrady”. Sama uznawała za swój debiut poemat historyczny “Sen o morskiej potędze”, który ukazał się w 1948 roku. Flaszerowa-Muskat była wieloletnią działaczką Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Zmarła 1 października 1989 roku w Sopocie, gdzie została pochowana.

“Milionerzy” i “Kochankowie róży wiatrów”

Jedną z popularnych powieści autorstwa Stanisławy Fleszarowej-Muskat są “Milionerzy”. Opowiadają oni historię pewnej gdańskiej rodziny, w której życiu momenty radosne przeplatają się z trudnymi. Wiele tu miłości i westchnień, ale znajdziemy także kryminalną historię oraz obraz dziecka próbującego odnaleźć się i przetrwać w świecie dorosłych. Nade wszystko “Milionerzy” pełni są prób ocalenia i zatrzymania uciekającego szczęścia. Wszystko to dzieje się na tle pracy w Stoczni Gdańskiej i w Gdynia-Radio oraz wielkiego, corocznego balu stoczniowców, w tym roku związanego z wodowaniem milionowej tony. Kontynuację losów bohaterów powieści “Milionerzy” odnajdziemy w książce “Kochankowie róży wiatrów”. Znów pojawiamy się na polskim wybrzeżu, tym razem wraz ze Stanisławą Fleszarową-Muskat przyglądamy się przede wszystkim życiu marynarskich rodzin. Kobiety przejmują tu wszystkie domowe obowiązki, gdy ich mężowie wyruszają w długie, międzynarodowe rejsy, zmuszone radzić sobie z wieloma niespodziewanymi przeciwnościami i napięciami. Ten wciągający obraz życia nad Bałtykiem czeka na Was na Woblink.

Książki Stanisławy Fleszarowej-Muskat w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czeka na Was wiele poruszających historii stworzonych przez Stanisławę Fleszarową-Muskat. Znajdziecie tutaj między innymi wydane nakładem Wydawnictwa Saga Egmont “Pasje i ukojenia”, “Noc pod Alpami”, “Lato nagich dziewcząt”, “Czterech mężczyzn na brzegu lasu” czy “Pozwólcie nam krzyczeć”. Dzieła Stanisławy Fleszarowej-Muskat dostępne są jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.