Frederick Forsyth Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Frederick Forsyth Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Frederick Forsyth to niezwykle popularny brytyjski pisarz thrillerów i powieści sensacyjnych. Uznawany jest za twórcę thrillera polityczno-spiskowego. Łączny nakład książek autora wynosi ponad 100 milionów egzemplarzy. Najważniejsze książki w jego dorobku literackim to „Dzień Szakala”, „Akta Odessy” i „Czwarty protokół”.

Praca dziennikarska i wywiadowcza

Forsyth przyszedł na świat w 1938 roku w majętnej mieszczańskiej rodzinie. Rozpoczął studia na Uniwersytecie Granady, jednak szybko je przerwał i poświęcił się swojej pasji – lotnictwu. Jako siedemnastolatek uzyskał licencję pilota wojskowego. Później rozpoczął karierę dziennikarską. Najpierw został reporterem w lokalnej gazecie w Norfolk, a w 1961 roku rozpoczął pracę w agencji prasowej Reuters. Pracował między innymi w Berlinie i Paryżu. Zebrane tam informacje wykorzystał przy pracy nad swoimi książkami „Akta Odessy” i „Dzień Szakala”. W 1965 roku zaczął pracę dla BBC, gdzie został asystentem korespondenta wojennego. W 1967 roku pojechał do Afryki, kiedy trwał tam konflikt między Nigerią a Biafrą. Po zakończeniu współpracy z BBC pojechał do Biafry jako wolny strzelec.

Przebywając w Biafrze został agentem brytyjskiego wywiadu MI-6. Pracował także dla wywiadu w Rodezji Południowej. Ostatnim zadaniem Forsytha jako agenta było śledzenie dalszych losów południowoafrykańskiej broni atomowej.

Książki Fredericka Forsytha

Frederick Forsyth debiutował w 1969 roku reportażem „Słowo białego człowieka” o wojnie w Biafrze. Jego pierwsza powieść ukazała się dwa lata później. Był to „Dzień Szakala” opowiadający o zamachu na prezydenta Francji Charles’a de Gaulle’a. Książka szybko okazała się międzynarodowym bestsellerem i rozpoczęła okres popularności Forsytha. Za „Dzień Szakala” autor otrzymał nagrodę Edgar Award. Kolejne książki pisarza to „Akta Odessy”, „Psy wojny”, „Czysta robota”. „Diabelska alternatywa”, „Emeka”, „Czwarty protokół”, „Negocjator”, „Fałszerz”, „Pięść Boga”, „Ikona”, „Upiór Manhattanu”, „Weteran”, „Afgańczyk”, „Kobra”, „Czarna lista” i „List”.

Frederick Forsyth w swoich książkach posługuje się stylem dziennikarskim, dzięki czemu czytelnik często ma wrażenie, że czyta reporterską relację. Wiele opisywanych przez autora wydarzeń zdarzyło się naprawdę, a sposoby przemytu broni, prania pieniędzy czy organizowania zamachów pisarz opisuje z ogromnym realizmem i w najdrobniejszych szczegółach.

Frederick Forsyth i PRL

W okresie PRL-u w Polsce wydano wyłącznie trzy książki Fredericka Forsytha – „Dzień Szakala”, zbiór „Czysta robota” i okrojone „Psy wojny”. Reszta powieści autora nie mogła zostać wydana ze względu na negatywny obraz Związku Radzieckiego i pozytywne opinie o Izraelu zawarte w książkach. Większość jego tytułów ukazała się w Polsce dopiero po 1989 roku.

Ekranizacje

Powieści Fredericka Forsytha były chętnie adaptowane. Na wielki ekran trafiły filmy oparte o „Dzień Szakala”, „Akta Odessy”, „Psy wojny”, „Czwarty protokół”, „Ikonę” czy „Mściciela”. W „Czwartym protokole” jedną z głównych ról zagrał Pierce Brosnan, czyli przyszły agent 007. Książki Fredericka Forsytha znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.