Frederick Forsyth Podręczniki i Encyklopedie - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Frederick Forsyth Podręczniki i Encyklopedie - książki, ebooki i audiobooki

Frederick Forsyth to niezwykle popularny brytyjski pisarz thrillerów i powieści sensacyjnych. Uznawany jest za twórcę thrillera polityczno-spiskowego. Łączny nakład książek autora wynosi ponad 100 milionów egzemplarzy. Najważniejsze książki w jego dorobku literackim to „Dzień Szakala”, „Akta Odessy” i „Czwarty protokół”.

Praca dziennikarska i wywiadowcza

Forsyth przyszedł na świat w 1938 roku w majętnej mieszczańskiej rodzinie. Rozpoczął studia na Uniwersytecie Granady, jednak szybko je przerwał i poświęcił się swojej pasji – lotnictwu. Jako siedemnastolatek uzyskał licencję pilota wojskowego. Później rozpoczął karierę dziennikarską. Najpierw został reporterem w lokalnej gazecie w Norfolk, a w 1961 roku rozpoczął pracę w agencji prasowej Reuters. Pracował między innymi w Berlinie i Paryżu. Zebrane tam informacje wykorzystał przy pracy nad swoimi książkami „Akta Odessy” i „Dzień Szakala”. W 1965 roku zaczął pracę dla BBC, gdzie został asystentem korespondenta wojennego. W 1967 roku pojechał do Afryki, kiedy trwał tam konflikt między Nigerią a Biafrą. Po zakończeniu współpracy z BBC pojechał do Biafry jako wolny strzelec.

Przebywając w Biafrze został agentem brytyjskiego wywiadu MI-6. Pracował także dla wywiadu w Rodezji Południowej. Ostatnim zadaniem Forsytha jako agenta było śledzenie dalszych losów południowoafrykańskiej broni atomowej.

Książki Fredericka Forsytha

Frederick Forsyth debiutował w 1969 roku reportażem „Słowo białego człowieka” o wojnie w Biafrze. Jego pierwsza powieść ukazała się dwa lata później. Był to „Dzień Szakala” opowiadający o zamachu na prezydenta Francji Charles’a de Gaulle’a. Książka szybko okazała się międzynarodowym bestsellerem i rozpoczęła okres popularności Forsytha. Za „Dzień Szakala” autor otrzymał nagrodę Edgar Award. Kolejne książki pisarza to „Akta Odessy”, „Psy wojny”, „Czysta robota”. „Diabelska alternatywa”, „Emeka”, „Czwarty protokół”, „Negocjator”, „Fałszerz”, „Pięść Boga”, „Ikona”, „Upiór Manhattanu”, „Weteran”, „Afgańczyk”, „Kobra”, „Czarna lista” i „List”.

Frederick Forsyth w swoich książkach posługuje się stylem dziennikarskim, dzięki czemu czytelnik często ma wrażenie, że czyta reporterską relację. Wiele opisywanych przez autora wydarzeń zdarzyło się naprawdę, a sposoby przemytu broni, prania pieniędzy czy organizowania zamachów pisarz opisuje z ogromnym realizmem i w najdrobniejszych szczegółach.

Frederick Forsyth i PRL

W okresie PRL-u w Polsce wydano wyłącznie trzy książki Fredericka Forsytha – „Dzień Szakala”, zbiór „Czysta robota” i okrojone „Psy wojny”. Reszta powieści autora nie mogła zostać wydana ze względu na negatywny obraz Związku Radzieckiego i pozytywne opinie o Izraelu zawarte w książkach. Większość jego tytułów ukazała się w Polsce dopiero po 1989 roku.

Ekranizacje

Powieści Fredericka Forsytha były chętnie adaptowane. Na wielki ekran trafiły filmy oparte o „Dzień Szakala”, „Akta Odessy”, „Psy wojny”, „Czwarty protokół”, „Ikonę” czy „Mściciela”. W „Czwartym protokole” jedną z głównych ról zagrał Pierce Brosnan, czyli przyszły agent 007. Książki Fredericka Forsytha znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Podręczniki i Encyklopedie

Kategoria „Podręczniki / Encyklopedie” zawiera publikacje skupiające się przede wszystkim na edukacji, nauce i rozwoju. W tym dziale znajdują się m.in. podręczniki, pomoce naukowe, repetytoria czy opracowania z każdej dziedziny. Księgarnia internetowa Woblink.com oferuje szeroki wybór różnorodnych leksykonów, albumów czy słowników, np. „Ilustrowany słownik terminów literackich”, „Filmowy leksykon psychologii”, „Leksykon fantastyki”, „Leksykon noblistów” czy album „Made in Poland”, który prezentuje produkty i marki, z których Polska słynie na świecie. W kategorii „Podręczniki / Encyklopedie” znajdują się również prace Władysława Kopalińskiego, najwybitniejszego polskiego leksykografa, tłumacza i publicysty, po którego dorobek naukowy chyba nigdy nie przestaniemy sięgać. W serwisie Woblink.com znajdziemy m.in. takie prace Kopalińskiego jak „Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy”, „Od słowa do słowa. Leksykon”, „Przygody słów i przysłów. Leksykon” czy „Opowieści o rzeczach powszednich”. Znajdziemy tutaj również lektury wraz ze szczegółowymi streszczeniami, analizami, charakterystykami bohaterów czy ważnymi pojęciami. Książki te stanowią niezrównaną pomoc podczas przygotowań do zajęć i testów. W kategorii „Podręczniki / Encyklopedie” nie mogło zabraknąć publikacji Jerzego Bralczyka, jednego z najbardziej uznanych polskich językoznawców i specjalisty w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. W serwisie Woblink.com znajdują się takie książki językoznawcy jak „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „1000 słów”, „Rozmowy przy stole”, „500 zdań polskich” czy „Świat przez słowa”.