Frederick Forsyth Poradniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Frederick Forsyth Poradniki - książki, ebooki i audiobooki

Frederick Forsyth to niezwykle popularny brytyjski pisarz thrillerów i powieści sensacyjnych. Uznawany jest za twórcę thrillera polityczno-spiskowego. Łączny nakład książek autora wynosi ponad 100 milionów egzemplarzy. Najważniejsze książki w jego dorobku literackim to „Dzień Szakala”, „Akta Odessy” i „Czwarty protokół”.

Praca dziennikarska i wywiadowcza

Forsyth przyszedł na świat w 1938 roku w majętnej mieszczańskiej rodzinie. Rozpoczął studia na Uniwersytecie Granady, jednak szybko je przerwał i poświęcił się swojej pasji – lotnictwu. Jako siedemnastolatek uzyskał licencję pilota wojskowego. Później rozpoczął karierę dziennikarską. Najpierw został reporterem w lokalnej gazecie w Norfolk, a w 1961 roku rozpoczął pracę w agencji prasowej Reuters. Pracował między innymi w Berlinie i Paryżu. Zebrane tam informacje wykorzystał przy pracy nad swoimi książkami „Akta Odessy” i „Dzień Szakala”. W 1965 roku zaczął pracę dla BBC, gdzie został asystentem korespondenta wojennego. W 1967 roku pojechał do Afryki, kiedy trwał tam konflikt między Nigerią a Biafrą. Po zakończeniu współpracy z BBC pojechał do Biafry jako wolny strzelec.

Przebywając w Biafrze został agentem brytyjskiego wywiadu MI-6. Pracował także dla wywiadu w Rodezji Południowej. Ostatnim zadaniem Forsytha jako agenta było śledzenie dalszych losów południowoafrykańskiej broni atomowej.

Książki Fredericka Forsytha

Frederick Forsyth debiutował w 1969 roku reportażem „Słowo białego człowieka” o wojnie w Biafrze. Jego pierwsza powieść ukazała się dwa lata później. Był to „Dzień Szakala” opowiadający o zamachu na prezydenta Francji Charles’a de Gaulle’a. Książka szybko okazała się międzynarodowym bestsellerem i rozpoczęła okres popularności Forsytha. Za „Dzień Szakala” autor otrzymał nagrodę Edgar Award. Kolejne książki pisarza to „Akta Odessy”, „Psy wojny”, „Czysta robota”. „Diabelska alternatywa”, „Emeka”, „Czwarty protokół”, „Negocjator”, „Fałszerz”, „Pięść Boga”, „Ikona”, „Upiór Manhattanu”, „Weteran”, „Afgańczyk”, „Kobra”, „Czarna lista” i „List”.

Frederick Forsyth w swoich książkach posługuje się stylem dziennikarskim, dzięki czemu czytelnik często ma wrażenie, że czyta reporterską relację. Wiele opisywanych przez autora wydarzeń zdarzyło się naprawdę, a sposoby przemytu broni, prania pieniędzy czy organizowania zamachów pisarz opisuje z ogromnym realizmem i w najdrobniejszych szczegółach.

Frederick Forsyth i PRL

W okresie PRL-u w Polsce wydano wyłącznie trzy książki Fredericka Forsytha – „Dzień Szakala”, zbiór „Czysta robota” i okrojone „Psy wojny”. Reszta powieści autora nie mogła zostać wydana ze względu na negatywny obraz Związku Radzieckiego i pozytywne opinie o Izraelu zawarte w książkach. Większość jego tytułów ukazała się w Polsce dopiero po 1989 roku.

Ekranizacje

Powieści Fredericka Forsytha były chętnie adaptowane. Na wielki ekran trafiły filmy oparte o „Dzień Szakala”, „Akta Odessy”, „Psy wojny”, „Czwarty protokół”, „Ikonę” czy „Mściciela”. W „Czwartym protokole” jedną z głównych ról zagrał Pierce Brosnan, czyli przyszły agent 007. Książki Fredericka Forsytha znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – także jako ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki

W kategorii „Poradniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się przede wszystkim publikacje będące zbiorami porad, sugestii, tricków czy zabiegów mających pomóc w konkretnych sytuacjach i problemach. Poradniki zawierają liczne wskazówki oraz pomocne informacje z różnych dziedzin, na przykład samorozwoju, diet, wystroju wnętrz, wychowywania psów, dbania o rośliny, pielęgnacji urody, kreowania wizerunku, biznesu, przemówień oraz wystąpień publicznych, ciąży, porodu, wychowywania dziecka, związków czy małżeństwa. W kategorii „Poradniki” mieszczą się więc liczne publikacje dotyczące bardzo różnych dziedzin. Czytelnicy trafią tu na takie tytuły jak na przykład „Projekt młodość” Urszuli Mijakoskiej, „Tajemnica szczęścia w małżeństwie” Artura Makarewicza, „Prokrastynacja. Odłóż odkładanie na zawsze” Piotra Modzelewskiego, „Nowoczesny Budda” Dawida Piątkowskiego, „Terapia ketonowa” Bruce’a Fife’a, „Sekretna księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera” Jennifer Cook O'Toole. W kategorii „Poradniki” nie zabraknie również takich tytułów jak „Mówca doskonały. Wystąpienia publiczne w praktyce”, „Zdrowa dieta po poście leczniczym”, „Niezbędnik uważnego kierowcy”, „ABC ciąży i porodu”, „Sięgaj po więcej i rób karierę w zgodzie ze sobą” oraz „Praktyczne metody osiągania sukcesów”. W skład kategorii „Poradniki” wchodzą również takie publikacje jak „Kocha, lubi, zdradza. Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierności w związku” Esther Perel, „Skin Doctor. Biblia zdrowej cery” Izabeli Lenartowicz oraz „Pełnia twoich możliwości. Jak dać z siebie wszystko, osiągnąć cel i uniknąć wypalenia” Steve’a Magnessa i Brada Stullberga.