Gabor Mate Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Gabor Mate Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Gabor Maté to kanadyjski lekarz węgierskiego pochodzenia, specjalista w badaniu oraz leczeniu uzależnień. Jest on znany ze swojego charakterystycznego podejścia do zaburzeń ADHD oraz silnej wiary w związek pomiędzy zdrowiem na poziomie cielesnym i umysłowym. Maté to także popularny mówca oraz prowadzący seminaria, wykłady i szkolenia przede wszystkim z zakresu zdrowotnej równowagi ciała i umysłu. Kanadyjczyk jest także stałym felietonistą czasopism „Vancouver Sun” oraz „The Globe and Mail”. Przez wiele lat był lekarzem rodzinnym w ramach prywatnej praktyki, a potem został zatrudniony w szpitalnym oddziale opieki paliatywnej. Później Gabor Maté rozpoczął pracę w przychodni we wschodnim Vancouver, która opiekuje się osobami uzależnionymi od narkotyków. Napisał książki, z których niektóre uzyskały status międzynarodowych bestsellerów i zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym polski. Są to „Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów”, „Ciało a stres. Jak uniknąć fizycznych kosztów ukrytego stresu” oraz „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”.

Gabor Maté – „Bliskie spotkania z uzależnieniem” w księgarni internetowej Woblink

W 2021 roku na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się książka autorstwa Gabora Maté, zatytułowana „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”. Kanadyjczyk skupia się w niej na przenikającej współczesne społeczeństwa epidemii uzależnień. Opowiada dramatyczne historie swoich pacjentów, by ukazać „świat głodnych duchów” i spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jesteśmy tak podatni na uzależnienia oraz jak wyrwać się z tego zgubnego łańcucha zachowań. Maté przedstawia stan badań nad uzależnieniami, rozwojem mózgu oraz osobowości, skłaniając się ku tezie, że uzależnienia to nie choroba genetyczna czy porażka moralna, ale pewien przypadek, w ramach którego rozwój człowieka przebiega nieprawidłowo. „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”, podobnie jak inne książki Gabora Maté, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Moda, Hobby

Dom / Moda / Hobby” to obszerna grupa publikacji z podkategoriami: „Dom / Wnętrze / Ogród”, „Kolorowanki” oraz „Moda i styl”. Znaleźć tu można książki z licznych dziedzin związanych ze spędzaniem wolnego czasu, zbiory porad, wskazówek i myśli mających pomóc w różnorodnych czynnościach. Obok tego znajdują się tutaj publikacje odkrywające nowe, nieznane jeszcze światy, pozwalające dostrzec rzeczywistość czyimiś oczami, książki o modzie, stylu życia, kuchni, podróżach, ogrodach oraz wszelakich zainteresowaniach. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” odnaleźć można zarówno pozycje dla zupełnych laików, osób, które chcą poznać coś nowego, jak i dla miłośników, znawców, tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie. Czytelnicy trafią tu na publikacje z zakresu stylu życia, np. „Życie zero waste” Katarzyny Wągrowskiej, która pokazuje, że zero waste to droga do lepszego funkcjonowania w świecie, czy książkę Agnieszki Maciąg „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie” pełną przemyśleń i inspiracji dotyczących wewnętrznego rozwoju. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” nie zabraknie również tematyki podróżniczej, np. „Życie stewardessy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice” Marii Kuczyńskiej, która opowiada o pracy na pokładzie samolotu, ale również o własnym życiu, czy „Przesunąć horyzont” dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej, która pisze nie tylko o wysokich górach, ale także o tym, że warto mieć cele, dążyć do ich realizacji i wyznaczać sobie kolejne. Odnaleźć tu możemy również takie tytuły jak: „Życie pszczół” Maurice’a Maeterlincka, „ABC szachów” Michała Wodzyńskiego, „Survival po polsku. Początek” Krzysztofa Kwiatkowskiego, „Zioła w domowym ogrodzie” Moniki Fijołek czy „Vegenerata bieg przez kuchnię” Przemysława Ignaszewskiego.