Gabor Mate Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Gabor Mate Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Gabor Maté to kanadyjski lekarz węgierskiego pochodzenia, specjalista w badaniu oraz leczeniu uzależnień. Jest on znany ze swojego charakterystycznego podejścia do zaburzeń ADHD oraz silnej wiary w związek pomiędzy zdrowiem na poziomie cielesnym i umysłowym. Maté to także popularny mówca oraz prowadzący seminaria, wykłady i szkolenia przede wszystkim z zakresu zdrowotnej równowagi ciała i umysłu. Kanadyjczyk jest także stałym felietonistą czasopism „Vancouver Sun” oraz „The Globe and Mail”. Przez wiele lat był lekarzem rodzinnym w ramach prywatnej praktyki, a potem został zatrudniony w szpitalnym oddziale opieki paliatywnej. Później Gabor Maté rozpoczął pracę w przychodni we wschodnim Vancouver, która opiekuje się osobami uzależnionymi od narkotyków. Napisał książki, z których niektóre uzyskały status międzynarodowych bestsellerów i zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym polski. Są to „Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów”, „Ciało a stres. Jak uniknąć fizycznych kosztów ukrytego stresu” oraz „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”.

Gabor Maté – „Bliskie spotkania z uzależnieniem” w księgarni internetowej Woblink

W 2021 roku na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się książka autorstwa Gabora Maté, zatytułowana „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”. Kanadyjczyk skupia się w niej na przenikającej współczesne społeczeństwa epidemii uzależnień. Opowiada dramatyczne historie swoich pacjentów, by ukazać „świat głodnych duchów” i spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jesteśmy tak podatni na uzależnienia oraz jak wyrwać się z tego zgubnego łańcucha zachowań. Maté przedstawia stan badań nad uzależnieniami, rozwojem mózgu oraz osobowości, skłaniając się ku tezie, że uzależnienia to nie choroba genetyczna czy porażka moralna, ale pewien przypadek, w ramach którego rozwój człowieka przebiega nieprawidłowo. „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”, podobnie jak inne książki Gabora Maté, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Nauka języków obcych

W kategorii tej zawarte są podręczniki, słowniki, rozmówki, pomoce naukowe, a także repetytoria służące do nauki języków obcych. Znajdziemy tutaj publikacje wydawnictw specjalizujących się w tworzeniu kursów do nauki języków obcych – jak wydawnictwo Lingo, którego oferta powstaje w oparciu o międzynarodowe standardy i klasyfikacje. Najwięcej książek poświęconych jest nauce języka angielskiego, ale znaleźć tu możemy również pomoce do nauki języków niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, japońskiego czy łaciny. W kategorii „Nauka języków” znajdują się nie tylko tradycyjne podręczniki, ale także kursy specjalnie przygotowane dla seniorów czy dzieci, a także kursy języka polskiego dla cudzoziemców. Możemy tu również odnaleźć rozmówki i słowniki specjalne, np. „Angielski w pracy i biznesie”, „Słownik synonimów języka niemieckiego”, „Idiomy języka angielskiego”, „Biblia polsko-angielska”, „Angielski u lekarza” czy „Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego polsko-angielski, angielsko-polski”. Ciekawą alternatywę dla nauki języka angielskiego proponuje wydawnictwo Poltex. Oferują oni teksty klasyki literatury światowej przygotowane w taki sposób, by pomóc w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnemu słuchaniu tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. W ich ofercie znajdują się takie kanoniczne utwory jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a.