Gabor Mate Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Gabor Mate Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Gabor Maté to kanadyjski lekarz węgierskiego pochodzenia, specjalista w badaniu oraz leczeniu uzależnień. Jest on znany ze swojego charakterystycznego podejścia do zaburzeń ADHD oraz silnej wiary w związek pomiędzy zdrowiem na poziomie cielesnym i umysłowym. Maté to także popularny mówca oraz prowadzący seminaria, wykłady i szkolenia przede wszystkim z zakresu zdrowotnej równowagi ciała i umysłu. Kanadyjczyk jest także stałym felietonistą czasopism „Vancouver Sun” oraz „The Globe and Mail”. Przez wiele lat był lekarzem rodzinnym w ramach prywatnej praktyki, a potem został zatrudniony w szpitalnym oddziale opieki paliatywnej. Później Gabor Maté rozpoczął pracę w przychodni we wschodnim Vancouver, która opiekuje się osobami uzależnionymi od narkotyków. Napisał książki, z których niektóre uzyskały status międzynarodowych bestsellerów i zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym polski. Są to „Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów”, „Ciało a stres. Jak uniknąć fizycznych kosztów ukrytego stresu” oraz „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”.

Gabor Maté – „Bliskie spotkania z uzależnieniem” w księgarni internetowej Woblink

W 2021 roku na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się książka autorstwa Gabora Maté, zatytułowana „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”. Kanadyjczyk skupia się w niej na przenikającej współczesne społeczeństwa epidemii uzależnień. Opowiada dramatyczne historie swoich pacjentów, by ukazać „świat głodnych duchów” i spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jesteśmy tak podatni na uzależnienia oraz jak wyrwać się z tego zgubnego łańcucha zachowań. Maté przedstawia stan badań nad uzależnieniami, rozwojem mózgu oraz osobowości, skłaniając się ku tezie, że uzależnienia to nie choroba genetyczna czy porażka moralna, ale pewien przypadek, w ramach którego rozwój człowieka przebiega nieprawidłowo. „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów”, podobnie jak inne książki Gabora Maté, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Prawo

Publikacje znajdujące się w kategorii „Prawo” w księgarni internetowej Woblink.com dotyczą przede wszystkim systemu norm prawnych, dyrektyw postępowania, funkcjonowania państwa, działania społeczeństwa, ustaleń organów władzy, odpowiedzialności publicznej oraz działania służb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem państwa. Znajdują się tu również kodeksy prawne, zbiory przepisów czy ustaw, informacje dotyczące spraw kadrowych i prawa pracy, a także wszelkie publikacje opisujące znaczące zmiany zachodzące w prawie. Kategoria „Prawo” zawiera takie pozycje jak „Świadczenia dla pracowników – podatki, ZUS, ewidencja”, „Jakie są konsekwencje wycofania środka trwałego z prowadzonej działalności gospodarczej”, „Jakie są skutki zastosowania nieprawidłowej stawki podatku u sprzedawcy i nabywcy”, „KPA Komentarz – Kodeks Postępowania Administracyjnego”, „RODO w szkole i przedszkolu. Praktyczny przewodnik wdrażania nowych przepisów krok po kroku”, „Jak udzielać urlopu dla poratowania zdrowia od stycznia 2018. Wskazówki, procedury, wzory dokumentów”, „Perspektywa rozwoju podejścia procesowego. Szanse i ograniczenia”, „Prawa człowieka i ich granice”, „Polskie interpretacje ustroju i prawa Trzeciej Rzeszy (1933–1989)”, „Wzorcowy plan kont w kontekście polityki rachunkowości” czy „Nagroda jubileuszowa oraz dodatek za wysługę lat w oświacie. Jak prawidłowo wyliczyć staż pracy”. Znalazły się tu również następujące publikacje: „7 powodów, dla których warto podpisać z pracownikiem umowę o powierzeniu mienia” Piotra Szulczewskiego, „Jak prawidłowo tworzyć przepisy zakładowe” Sebastiana Kryczki oraz „Zakaz reformationis in peius w ogólnym postępowaniu administracyjnym” Agnieszki Skóry.