Galeotti Mark Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Galeotti Mark Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Mark Galeotti urodził się w 1965 roku. To brytyjski pisarz, dziennikarz, publicysta i wykładowca akademicki. Jest autorem przeszło 20 książek historycznych, naukowych i popularnonaukowych. Galeotti pisze głównie o Rosji w kontekście bezpieczeństwa kraju, przestępczości międzynarodowej, nadużyć władzy oraz polityki międzynarodowej.

Do jego najgłośniejszych książek należą „We Need to Talk About Putin: Why the West gets him wrong, and how to get him right”, „A short history of Russia” i reportaż poświęcony elicie rosyjskiej mafii. Do tej pory w Polsce ukazały się dwie książki Marka Galeottiego. W 2017 roku nakładem Wydawnictwa Napoleon V ukazała się publikacja pt. „Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016”. W 2020 roku swoją premierę miało tłumaczenie wspomnianej już książki – „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”. Książka ukazała się nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Mark Galeotti to również wykładowca akademicki

Oprócz pisania książek Galeotti zajmuje się wykładaniem na uczelniach na całym świecie. Do tej pory nauczał w UCL School of Slavonic and East European Studies, New York University, Keele University oraz na Uniwersytecie Rutgers-Newark. Ponadto był profesorem wizytującym w Moskwie i na Uniwersytecie Karola w Pradze. Wykładał także w European University Institute.

Galeotti ukończył Robinson College w Cambridge, gdzie studiował historię. Następnie przeniósł się do School of Economics w Londynie. Tam obronił doktorat na temat wpływu i skutków wojny w Afganistanie na politykę i przyszłość ZSRR. W latach 1991-2006 regularnie pisał felietony w miesięczniku „Jane's Intelligence Review” na temat rosyjskich i poradzieckich kwestii bezpieczeństwa.

Dla „Oxford Analytica” pisze o rosyjskim bezpieczeństwie, przestępczości międzynarodowej i terroryzmie. Galeotti pisał również dla „Siloviks & Scoundrels” oraz „The Moscow News”. Na co dzień prowadzi bloga „In Moscow’s Shadows”. Stale wypowiada się w mediach anglojęzycznych na całym świecie jako ekspert od historii XX wieku i Europy Wschodniej.

”Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”

W 2020 roku w Polsce ukazało się tłumaczenie książki Marka Galeottiego pt. „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”. To książka poświęcona rosyjskiej przestępczości zorganizowanej, którą ukształtowały łagry, obozy karne czy sowiecka bezpieka. To opowieść o ludziach, którzy przeżyli stalinizm, zimną wojnę, wojnę w Afganistanie i doświadczyli upadku Związku Radzieckiego. Burzliwe czasy transformacji stały się dla nich okazją do zakorzenienia się w nowej rosyjskiej rzeczywistości. Odznaczają się oni od społeczeństwa nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy i załatwianie interesów. Gangsterzy przestrzegają surowego kodeksu, noszą charakterystyczne tatuaże i mają specjalnie zarezerwowane pseudonimy. Galeotti pisze o elicie rosyjskiej mafii, która wyróżnia się znacznie większą bezwzględnością i brutalnością niż japońska yakuza czy kartele narkotykowe Escobara. Z wiedzy Galeottiego czerpali policjanci na całym świecie. Książka jest efektem blisko dwudziestu lat pracy autora, który jest jednym z najbardziej cenionych badaczy współczesnej Rosji, terroryzmu i przestępczości międzynarodowej.

Książki Marka Galeotti w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie dwie książki Marka Galeottiego – „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii” dostępne są w formie ebooka i książki papierowej. Książka „Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016” dostępna jest w formie papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.