Galeotti Mark Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wszystko jest wojną. Jak mocarstwa zrobiły z ciebie broń, Ebook | Galeotti Mark

    Wkraczamy w erę nieustannie tlącego się konfliktuTam, gdzie kiedyś walczyły regularne oddziały, teraz ścierają się ze sobą armie prawników, bankierów i hakerów. Szara strefa między dyplomacją a otwartym konfliktem powiększa się nieustannie. Mark Galeotti przekonuje, że świat globalnych powiązań i zaawansowanych technologii daje graczom wachlarz zupełnie nowych możliwości. Wystarczy popatrzeć na rosyjskich trolli i boty, bilionowe chińskie inwestycje czy nieustającą inwig...

    Promocja
    okładka Wszystko jest wojną. Jak mocarstwa zrobiły z ciebie broń, Książka | Galeotti Mark

    Wkraczamy w erę nieustannie tlącego się konfliktu Tam, gdzie kiedyś walczyły regularne oddziały, teraz ścierają się ze sobą armie prawników, bankierów i hakerów. Szara strefa między dyplomacją a otwartym konfliktem powiększa się nieustannie. Mark Galeotti przekonuje, że świat globalnych powiązań i zaawansowanych technologii daje graczom wachlarz zupełnie nowych możliwości. Wystarczy popatrzeć na rosyjskich trolli i boty, bilionowe chińskie inwestycje czy nieustającą inwig...

    Promocja
    okładka Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii, Ebook | Galeotti Mark

    Ich charakter kształtowały sowieckie łagry i obozy karne. Gdy z nich wyszli, stali się najbardziej przerażającą rosyjską klasą przestępczą. Przetrwali stalinizm, zimną wojnę, Afganistan i upadek ZSRR. Świetnie się odnaleźli w nowej rosyjskiej rzeczywistości. Przestrzegają surowego kodeksu. Tylko im wolno nosić charakterystyczne tatuaże. Tylko dla nich zarezerwowana jest nazwa wor w zakonie, która może i brzmi egzotycznie, ale w państwie Putina wzbudza strach i szacunek.Poznaj...

    Promocja
    okładka Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii, Książka | Galeotti Mark

    Przestrzegają surowego kodeksu. Tylko im wolno nosić charakterystyczne tatuaże. Tylko dla nich zarezerwowana jest nazwa wor w zakonie, która w państwie Putina wzbudza strach. Poznaj elitę rosyjskiej mafii, która brutalnością przewyższa japońską yakuzę czy narkotykowe kartele Pabla Escobara. Ich charakter kształtowały sowieckie łagry i obozy karne. Gdy z nich wyszli, stali się najbardziej przerażającą rosyjską klasą przestępczą. Przetrwali stalinizm, zimną wojnę, Afganistan ...

Galeotti Mark Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Mark Galeotti urodził się w 1965 roku. To brytyjski pisarz, dziennikarz, publicysta i wykładowca akademicki. Jest autorem przeszło 20 książek historycznych, naukowych i popularnonaukowych. Galeotti pisze głównie o Rosji w kontekście bezpieczeństwa kraju, przestępczości międzynarodowej, nadużyć władzy oraz polityki międzynarodowej.

Do jego najgłośniejszych książek należą „We Need to Talk About Putin: Why the West gets him wrong, and how to get him right”, „A short history of Russia” i reportaż poświęcony elicie rosyjskiej mafii. Do tej pory w Polsce ukazały się dwie książki Marka Galeottiego. W 2017 roku nakładem Wydawnictwa Napoleon V ukazała się publikacja pt. „Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016”. W 2020 roku swoją premierę miało tłumaczenie wspomnianej już książki – „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”. Książka ukazała się nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Mark Galeotti to również wykładowca akademicki

Oprócz pisania książek Galeotti zajmuje się wykładaniem na uczelniach na całym świecie. Do tej pory nauczał w UCL School of Slavonic and East European Studies, New York University, Keele University oraz na Uniwersytecie Rutgers-Newark. Ponadto był profesorem wizytującym w Moskwie i na Uniwersytecie Karola w Pradze. Wykładał także w European University Institute.

Galeotti ukończył Robinson College w Cambridge, gdzie studiował historię. Następnie przeniósł się do School of Economics w Londynie. Tam obronił doktorat na temat wpływu i skutków wojny w Afganistanie na politykę i przyszłość ZSRR. W latach 1991-2006 regularnie pisał felietony w miesięczniku „Jane's Intelligence Review” na temat rosyjskich i poradzieckich kwestii bezpieczeństwa.

Dla „Oxford Analytica” pisze o rosyjskim bezpieczeństwie, przestępczości międzynarodowej i terroryzmie. Galeotti pisał również dla „Siloviks & Scoundrels” oraz „The Moscow News”. Na co dzień prowadzi bloga „In Moscow’s Shadows”. Stale wypowiada się w mediach anglojęzycznych na całym świecie jako ekspert od historii XX wieku i Europy Wschodniej.

”Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”

W 2020 roku w Polsce ukazało się tłumaczenie książki Marka Galeottiego pt. „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii”. To książka poświęcona rosyjskiej przestępczości zorganizowanej, którą ukształtowały łagry, obozy karne czy sowiecka bezpieka. To opowieść o ludziach, którzy przeżyli stalinizm, zimną wojnę, wojnę w Afganistanie i doświadczyli upadku Związku Radzieckiego. Burzliwe czasy transformacji stały się dla nich okazją do zakorzenienia się w nowej rosyjskiej rzeczywistości. Odznaczają się oni od społeczeństwa nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy i załatwianie interesów. Gangsterzy przestrzegają surowego kodeksu, noszą charakterystyczne tatuaże i mają specjalnie zarezerwowane pseudonimy. Galeotti pisze o elicie rosyjskiej mafii, która wyróżnia się znacznie większą bezwzględnością i brutalnością niż japońska yakuza czy kartele narkotykowe Escobara. Z wiedzy Galeottiego czerpali policjanci na całym świecie. Książka jest efektem blisko dwudziestu lat pracy autora, który jest jednym z najbardziej cenionych badaczy współczesnej Rosji, terroryzmu i przestępczości międzynarodowej.

Książki Marka Galeotti w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie dwie książki Marka Galeottiego – „Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii” dostępne są w formie ebooka i książki papierowej. Książka „Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016” dostępna jest w formie papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.