George Orwell Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

George Orwell Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

George Orwell był brytyjskim pisarzem i publicystą. Naprawdę nazywał się Eric Arthur Blair i urodził się w Bengalu, a do Anglii przybył z rodzicami w wieku 4 lat. Jest autorem kultowych powieści, w których krytykował systemy totalitarne i nierówności społeczne. Jego najważniejsze dzieła to „Rok 1984” i „Folwark zwierzęcy”.

Dorobek literacki George'a Orwella

Orwell napisał 9 powieści, kilkanaście esejów i felietonów oraz tworzył poezję. Pierwsze siedem powieści publikował regularnie co roku, od 1934 do 1939 roku. Debiutował autobiograficzną książką „Na dnie w Paryżu i w Londynie”. Następnie ukazały się „Birmańskie dni”, „Córka proboszcza”, „Wiwat aspidistra”, „Droga na molo w Wigan”. W 1938 roku ukazała się powieść „W hołdzie Katalonii” – Orwell opisał w niej doświadczenia z hiszpańskiej wojny domowej, w której brał udział. Przed wybuchem II wojny światowej ukazała się jeszcze jedna książka – „Brak tchu”. Dwie najważniejsze powieści pisarza – „Folwark zwierzęcy” i „Rok 1984” ‒ ukazały się już po wojnie.

Książka Rok 1984

George Orwell jest twórcą jednej z trzech najważniejszych antyutopii XX wieku ‒ wśród nich obok „Roku 1984” Orwella najczęściej wymienia się „Nowy wspaniały światAldousa Huxleya i „Fahrenheit 451” Raya Bradbury'ego.

„Rok 1984” ukazał się w 1949 roku. Orwell przedstawił Londyn w niedalekiej przyszłości, w której życie obywateli zostało całkowicie podporządkowane władzy. Społeczeństwo składa się z trzech klas: wyższych funkcjonariuszy Partii Wewnętrznej (2% populacji), szeregowych członków Partii Zewnętrznej (13% populacji) oraz proli – warstwy pracujących robotników (85% populacji). Społeczeństwo poddane jest całkowitej kontroli, którą za pomocą teleekranów sprawuje Wielki Brat.

Głównym bohaterem powieści jest Winston Smith, pracownik Ministerstwa Prawdy i członek Partii Zewnętrznej. Jego zadaniem jest ciągłe „odświeżanie” prasy. Smith redaguje archiwalne wydania gazet, tym samym zarządza przeszłością, zmieniając jej oficjalny przebieg, tak by ten był zgodny z aktualną polityką historyczną Partii.

Książka jest manifestem i bezpośrednią krytyką ustroju totalitarnego. Orwell w swojej kultowej powieści pokazał do czego może prowadzić stale rozwijana i nasilająca się inwigilacja ludzi przez władzę.

Książki George’a Orwella w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Moda, Hobby

Dom / Moda / Hobby” to obszerna grupa publikacji z podkategoriami: „Dom / Wnętrze / Ogród”, „Kolorowanki” oraz „Moda i styl”. Znaleźć tu można książki z licznych dziedzin związanych ze spędzaniem wolnego czasu, zbiory porad, wskazówek i myśli mających pomóc w różnorodnych czynnościach. Obok tego znajdują się tutaj publikacje odkrywające nowe, nieznane jeszcze światy, pozwalające dostrzec rzeczywistość czyimiś oczami, książki o modzie, stylu życia, kuchni, podróżach, ogrodach oraz wszelakich zainteresowaniach. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” odnaleźć można zarówno pozycje dla zupełnych laików, osób, które chcą poznać coś nowego, jak i dla miłośników, znawców, tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie. Czytelnicy trafią tu na publikacje z zakresu stylu życia, np. „Życie zero waste” Katarzyny Wągrowskiej, która pokazuje, że zero waste to droga do lepszego funkcjonowania w świecie, czy książkę Agnieszki Maciąg „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie” pełną przemyśleń i inspiracji dotyczących wewnętrznego rozwoju. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” nie zabraknie również tematyki podróżniczej, np. „Życie stewardessy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice” Marii Kuczyńskiej, która opowiada o pracy na pokładzie samolotu, ale również o własnym życiu, czy „Przesunąć horyzont” dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej, która pisze nie tylko o wysokich górach, ale także o tym, że warto mieć cele, dążyć do ich realizacji i wyznaczać sobie kolejne. Odnaleźć tu możemy również takie tytuły jak: „Życie pszczół” Maurice’a Maeterlincka, „ABC szachów” Michała Wodzyńskiego, „Survival po polsku. Początek” Krzysztofa Kwiatkowskiego, „Zioła w domowym ogrodzie” Moniki Fijołek czy „Vegenerata bieg przez kuchnię” Przemysława Ignaszewskiego.