Grzegorz Kalinowski Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Grzegorz Kalinowski Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Grzegorz Kalinowski urodził się w 1966 roku. Rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz radiowy i telewizyjny. Zyskał rozgłos przede wszystkim dzięki swoim komentarzom sportowym, szczególnie w kontekście piłki nożnej. Nominowany do prestiżowej nagrody Telekamer za dziennikarstwo sportowe Kalinowski ma również na swoim koncie spotkania z politykami oraz relacje z korespondencji wojennych, w tym z Wilna z 1991 roku oraz z wojny w Jugosławii.

Jeśli chcesz przeczytać napisane przez Grzegorza Kalinowskiego ebooki, zerknij na ofertę Woblink.

Grzegorz Kalinowski – książki, które warto znać

W roku 2013, podczas długiej choroby, Grzegorz Kalinowski rozpoczął swoją przygodę z pisaniem. Jego pierwszym dziełem było napisanie biografii legendarnego piłkarza Lucjana Brychczego, wspólnie z Wiktorem Bołbą. Następnie współtworzył też biografię Czesława Langa. Jako powieściopisarz zadebiutował w 2015 roku książką Śmierć frajerom.

Twórczość literacka Grzegorza Kalinowskiego obejmuje różnorodne gatunki, w tym kryminały retro i sensacyjne powieści wojenne. Jego książki zdobyły uznanie w środowisku literackim, czego dowodem są nominacje i nagrody, takie jak finał wrocławskiej nagrody Wielkiego Kalibru dla kryminału Pogromca grzeszników czy nagroda Złotego Pocisku dla najlepszej serii historyczno-sensacyjnej dla cyklu Śmierć frajerom.

Obecnie trwają prace nad adaptacją jednej z jego powieści, Załoga, na ekran. Kalinowski współpracuje również z licznymi czasopismami, takimi jak „Skarpa Warszawska” i „Historia bez Tajemnic". Jego opowiadanie znalazło się także w zbiorze Zabójczy pocisk. Polska krew, obok innych znanych autorów jak Jakub Żulczyk, Krzysztof Bochus czy Katarzyna Berenika Miszczuk.

Grzegorz Kalinowski. Ebooki i audiobooki w Woblink

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę cykli najważniejszych książek autorstwa Grzegorza Kalinowskiego:

Cykl Kornel Strasburger:

  • Pogromca grzeszników
  • Śledztwo ostatniej szansy
  • Śmierć z ogłoszenia

Cykl Konieczny i Becker:

  • Zagłoga
  • Gra w oczko
  • Szeleszcząca śmierć

Cykl Granatowy:

  • Granatowy 44
  • Wyzwolony 45
  • Odzyskany 46

Cykl Śmierć frajerom:

  • Śmierć frajerom
  • Złota maska
  • Tajemnica skarbu Ala Capone
  • Wyroki
  • Na beczce prochu

Książki Grzegorza Kalinowskiego (audiobooki, ebooki, wydania papierowe) znajdziesz w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.