Grzegorz Kalinowski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Grzegorz Kalinowski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Grzegorz Kalinowski urodził się w 1966 roku. Rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz radiowy i telewizyjny. Zyskał rozgłos przede wszystkim dzięki swoim komentarzom sportowym, szczególnie w kontekście piłki nożnej. Nominowany do prestiżowej nagrody Telekamer za dziennikarstwo sportowe Kalinowski ma również na swoim koncie spotkania z politykami oraz relacje z korespondencji wojennych, w tym z Wilna z 1991 roku oraz z wojny w Jugosławii.

Jeśli chcesz przeczytać napisane przez Grzegorza Kalinowskiego ebooki, zerknij na ofertę Woblink.

Grzegorz Kalinowski – książki, które warto znać

W roku 2013, podczas długiej choroby, Grzegorz Kalinowski rozpoczął swoją przygodę z pisaniem. Jego pierwszym dziełem było napisanie biografii legendarnego piłkarza Lucjana Brychczego, wspólnie z Wiktorem Bołbą. Następnie współtworzył też biografię Czesława Langa. Jako powieściopisarz zadebiutował w 2015 roku książką Śmierć frajerom.

Twórczość literacka Grzegorza Kalinowskiego obejmuje różnorodne gatunki, w tym kryminały retro i sensacyjne powieści wojenne. Jego książki zdobyły uznanie w środowisku literackim, czego dowodem są nominacje i nagrody, takie jak finał wrocławskiej nagrody Wielkiego Kalibru dla kryminału Pogromca grzeszników czy nagroda Złotego Pocisku dla najlepszej serii historyczno-sensacyjnej dla cyklu Śmierć frajerom.

Obecnie trwają prace nad adaptacją jednej z jego powieści, Załoga, na ekran. Kalinowski współpracuje również z licznymi czasopismami, takimi jak „Skarpa Warszawska” i „Historia bez Tajemnic". Jego opowiadanie znalazło się także w zbiorze Zabójczy pocisk. Polska krew, obok innych znanych autorów jak Jakub Żulczyk, Krzysztof Bochus czy Katarzyna Berenika Miszczuk.

Grzegorz Kalinowski. Ebooki i audiobooki w Woblink

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę cykli najważniejszych książek autorstwa Grzegorza Kalinowskiego:

Cykl Kornel Strasburger:

  • Pogromca grzeszników
  • Śledztwo ostatniej szansy
  • Śmierć z ogłoszenia

Cykl Konieczny i Becker:

  • Zagłoga
  • Gra w oczko
  • Szeleszcząca śmierć

Cykl Granatowy:

  • Granatowy 44
  • Wyzwolony 45
  • Odzyskany 46

Cykl Śmierć frajerom:

  • Śmierć frajerom
  • Złota maska
  • Tajemnica skarbu Ala Capone
  • Wyroki
  • Na beczce prochu

Książki Grzegorza Kalinowskiego (audiobooki, ebooki, wydania papierowe) znajdziesz w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.