Grzegorz Kalinowski Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Grzegorz Kalinowski Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Grzegorz Kalinowski urodził się w 1966 roku. Rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz radiowy i telewizyjny. Zyskał rozgłos przede wszystkim dzięki swoim komentarzom sportowym, szczególnie w kontekście piłki nożnej. Nominowany do prestiżowej nagrody Telekamer za dziennikarstwo sportowe Kalinowski ma również na swoim koncie spotkania z politykami oraz relacje z korespondencji wojennych, w tym z Wilna z 1991 roku oraz z wojny w Jugosławii.

Jeśli chcesz przeczytać napisane przez Grzegorza Kalinowskiego ebooki, zerknij na ofertę Woblink.

Grzegorz Kalinowski – książki, które warto znać

W roku 2013, podczas długiej choroby, Grzegorz Kalinowski rozpoczął swoją przygodę z pisaniem. Jego pierwszym dziełem było napisanie biografii legendarnego piłkarza Lucjana Brychczego, wspólnie z Wiktorem Bołbą. Następnie współtworzył też biografię Czesława Langa. Jako powieściopisarz zadebiutował w 2015 roku książką Śmierć frajerom.

Twórczość literacka Grzegorza Kalinowskiego obejmuje różnorodne gatunki, w tym kryminały retro i sensacyjne powieści wojenne. Jego książki zdobyły uznanie w środowisku literackim, czego dowodem są nominacje i nagrody, takie jak finał wrocławskiej nagrody Wielkiego Kalibru dla kryminału Pogromca grzeszników czy nagroda Złotego Pocisku dla najlepszej serii historyczno-sensacyjnej dla cyklu Śmierć frajerom.

Obecnie trwają prace nad adaptacją jednej z jego powieści, Załoga, na ekran. Kalinowski współpracuje również z licznymi czasopismami, takimi jak „Skarpa Warszawska” i „Historia bez Tajemnic". Jego opowiadanie znalazło się także w zbiorze Zabójczy pocisk. Polska krew, obok innych znanych autorów jak Jakub Żulczyk, Krzysztof Bochus czy Katarzyna Berenika Miszczuk.

Grzegorz Kalinowski. Ebooki i audiobooki w Woblink

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę cykli najważniejszych książek autorstwa Grzegorza Kalinowskiego:

Cykl Kornel Strasburger:

  • Pogromca grzeszników
  • Śledztwo ostatniej szansy
  • Śmierć z ogłoszenia

Cykl Konieczny i Becker:

  • Zagłoga
  • Gra w oczko
  • Szeleszcząca śmierć

Cykl Granatowy:

  • Granatowy 44
  • Wyzwolony 45
  • Odzyskany 46

Cykl Śmierć frajerom:

  • Śmierć frajerom
  • Złota maska
  • Tajemnica skarbu Ala Capone
  • Wyroki
  • Na beczce prochu

Książki Grzegorza Kalinowskiego (audiobooki, ebooki, wydania papierowe) znajdziesz w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.