Guillaume Musso Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Guillaume Musso Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Guillaume Musso to jeden z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy Francji. Od kilku lat jego nazwisko nie opuszcza pierwszego miejsca listy najpopularniejszych francuskich autorów. Jego druga powieść zatytułowana „Potem” niedługo po premierze osiągnęła status bestsellera i tylko w samej Francji została sprzedana w nakładzie przekraczającym dwa miliony egzemplarzy. Książkę przetłumaczono na 24 języki. Guillaume Musso w swoim dorobku literackim ma obecnie 18 tytułów, a łączny nakład jego, przełożonych na prawie 40 języków, powieści wynosi ponad 25 milionów egzemplarzy. Książki pisarza cieszą się niezwykłą popularnością nie tylko w tradycyjnym formacie, ale także w postaci elektronicznej (ebooki, audiobooki). W 2012 roku wyróżniono go Orderem Sztuki i Literatury w stopniu kawalera.

Wyjazd do USA i edukacja

Musso przyszedł na świat w 1974 roku w Antibes, miejscowości położonej między Cannes a Niceą. Zaraz po ukończeniu szkoły postanowił spełnić swoje marzenie i wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Miał wtedy 19 lat. Przez kilka miesięcy mieszkał w Nowym Jorku i pracował jako sprzedawca lodów. Po powrocie do Francji podjął studia ekonomiczne. Z zawodu jest nauczycielem – przez kilka lat uczył w liceum w Lotaryngii i pracował na uniwersytecie w Nancy.

Literacki debiut i droga do kariery

Guillaume Musso już jako dziecko interesował się literaturą i większość czasu spędzał w pobliskiej bibliotece. Zadebiutował w 2001 roku powieścią „Skidamarink”. To thriller, który rozpoczyna kradzież obrazu Mona Lisa. Czwórka bohaterów, ksiądz, profesor genetyki, były adwokat i bizneswoman, otrzymują pocztą fragmenty płótna oraz informację, że mają się spotkać w toskańskiej kaplicy. Kto i dlaczego ich wybrał? Książka została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i spotkała się z entuzjastyczną reakcją czytelników.

Jego kolejna powieść zatytułowana „Potem” została zainspirowana wypadkiem samochodowym, z którego pisarz ledwie uszedł z życiem. Główny bohater, Nathan del Amico, jako mały chłopiec rzucił się na pomoc tonącej dziewczynce. Uratował jej życie, a sam zapadł w śmierć kliniczną. Powrócił jednak do świata żywych. Lata później dorosły już Nathan robi karierę adwokacką – kosztem swojej rodziny. Jego żona, mimo tego, że wciąż go kocha, postanawia odejść. Pewnego dnia w kancelarii mężczyzny pojawia się tajemniczy lekarz, który posiada dar widzenia aureoli nad osobami mającymi wkrótce umrzeć. Kiedy Nathan dowiaduje się, że jego życie ma się wkrótce zakończyć zaczyna patrzeć na świat inaczej. Książka okazała się wielkim sukcesem i prawie z miejsca stała się międzynarodowym bestsellerem.

Książki Guillaume Musso

Charakterystyczne dla stylu Guillaume Musso jest łączenie w twórczy sposób gatunków i motywów: kryminalnych, miłosnych, a niekiedy również fantastycznych. Fabuła jego książek jest bardzo dynamiczna, a postacie autentyczne. Dzięki temu pisarz może pochwalić się stale rosnącym gronem wiernych czytelników. Oprócz opisanych powyżej powieści Musso ma w swoim dorobku literackim takie tytuły jak „7 lat później”, „Sekretne życie pisarzy”, „Ponieważ cię kocham”, „Telefon od anioła”, „Central Park”, „Dziewczyna z Brooklynu”, „Uratuj mnie”, „Będziesz tam?”, „Wrócę po ciebie”, „Jutro“, „Papierowa dziewczyna”, „Zjazd absolwentów” czy „Apartament w Paryżu”.

Ekranizacje powieści Guillaume Musso

Mimo niesłabnącej popularności francuskiego pisarza dotychczas tylko dwie jego powieści doczekały się ekranizacji. Pierwsza z nich ukazała się w 2008 roku. Był to film „Potem” w reżyserii Gillesa Bourdosa z Johnem Malkovichem w roli głównej oparty na powieści o tym samym tytule. Drugą jest film „Will You Be There” z 2016 roku, koreańska produkcja stworzona na podstawie książki „Będziesz tam?”. W planach są kolejne ekranizacje prozy autora.

Szeroki wybór książek papierowych, ebooków i audiobooków Guillaume Musso znajdziecie w księgarni Woblink.com. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.