Hanna Greń Książki - oprawa pocket

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Hanna Greń Książki - oprawa pocket

Hanna Greń to polska pisarka, autorka kilkunastu powieści kryminalnych, kryminalno-obyczajowych i thrillerów. Jej najpopularniejszą książką jest debiutancka powieść „Uśpione królowe”. Inne tytuły pióra Greń to między innymi „Mam chusteczkę haftowaną”, „Jak kamień w wodę”, „Cynamonowe dziewczyny” i „Wioska kłamców”. Pierwszym konsultantem, czytelnikiem i recenzentem jej powieści jest mąż, emerytowany policjant, który zawsze służy radą, nawet przy najwymyślniejszych intrygach kryminalnych.

Hanna Greń – wykształcenie, praca zawodowa i pasje

Hanna Greń urodziła się w 1959 roku w Wiśle, obecnie mieszka w Bielsku-Białej. Obie miejscowości często są miejscem akcji powieści autorki. Greń ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach, jako magister, i z wykształcenia jest ekonomistką. Pracowała jako księgowa, prowadziła także swoje własne biuro rachunkowe. Z pracą zawodową pożegnała się stosunkowo niedawno i właśnie wtedy została pełnoetatową pisarką.

Pomimo tego, że autorka „Uśpionych królowych” pisze przede wszystkim mroczne kryminały, a jej pasją jest kryminalistyka, to jest osobą dowcipną, pogodną, z dużym dystansem do samej siebie. W wolnych chwilach lubi spacerować po lesie, zbierać grzyby, haftować, czytać, a także oddawać się “nicnierobieniu”.

Hanna Greń jest laureatką konkursu na forum literackim opowiadania.pl za „Czterdzieści metrów samotności”.

Literacki debiut

Impulsem do pisania stał się dla Hanny Greń konkurs na opowiadanie. Postanowiła spróbować swoich sił, jednak kiedy usiadła do pisania okazało się, że opowieść Greń znacznie wykracza poza limit słów określony w regulaminie konkursu. Autorka nie zraziła się tym i postanowiła iść za ciosem pisząc swoją pierwszą powieść zatytułowaną „Cień Sprzedawcy Snów”, która otwiera cykl Wiślański, znany także pod nazwą „W Trójkącie Beskidzkim”. Książka ta została później wydana pod tytułem „Uśpione królowe” (jako poprawione i rozszerzone wydanie pierwszej wersji powieści). Mimo, że „Cień Sprzedawcy Snów” przeszedł niezauważony, Hanna Greń nie poddała się i niedługo później wydała kontynuację, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem.

W Trójkącie Beskidzkim

Powieścią otwierającą najstarszą i najobszerniejszą serię Hanny Greń jest jej debiutancka książka „Cień Sprzedawcy Snów”, wznowiona pod tytułem „Uśpione królowe”. Sprzedawca snów to seryjny zabójca, który morduje tylko raz w roku, a jego ofiarami zawsze są młode kobiety. Komisarz Marcin Cieślar, razem z nadkomisarzem Konradem Procnerem, starają się złapać nieuchwytnego Sprzedawcę Snów. Druga powieść z cyklu to „Cynamonowe dziewczyny”, która została przyjęta bardzo pozytywnie. Reakcja czytelników umocniła autorkę w przekonaniu, że warto rozwijać historię beskidzkich śledczych i ściganych przez nich przestępców. W efekcie Greń napisała trzy kolejne powieści cyklu „W Trójkącie Beskidzkim”: ”Otulone ciemnością”, „Wilcze kobiety” i „Popielate laleczki”. Piąty tom był ostatnią powieścią w serii.

Polowanie na Pliszkę

Drugą serią autorstwa Hanny Greń jest „Polowanie na Pliszkę”. Otwiera ją wydana po raz pierwszy w 2017 roku powieść „Jak kamień w wodę”. Tym razem autorka postawiła na historię obyczajową z wątkami kryminalnymi. Główna bohaterka, Kornelia, to kobieta o trudnej przeszłości. Niespodziewanie zaczyna dostawać listy z pogróżkami. Początkowo uznaje to z głupi żart, jednak sytuacja z każdą chwilą staje się coraz poważniejsza. Kontynuacją „Jak kamień w wodę” jest „Światełko w tunelu”. Autorka przedstawia tu dalszą historię znanej z pierwszej części Kornelii.

Śmiertelne wyliczanki

„Śmiertelne wyliczanki” to seria, w ramach której planowo ma ukazać się pięć powieści. Łączyć je będą główni bohaterowie – podkomisarz Mariola Konieczna, Joachim „Wilk” Wolf i aspirant Konstanty Nakański. Cykl otwiera wydana w 2018 roku książka „Mam chusteczkę haftowaną”, w której Nakański prowadzi sprawę zabójstwa pewnego młodego mężczyzny. Jedynym tropem w sprawie jest znaleziona na miejscu zbrodni haftowana chusteczka. W kolejnej części „Chodzi lisek koło drogi” podkomisarz Mariola pracuje przy serii bestialskich morderstw, których ofiarą padają prostytutki. Najnowszy tom pt. „Sam w dolinie” ukazał się w styczniu 2022 roku. To opowieść o braku empatii, sile egoizmu oraz przerażającej mocy zła zdolnego do zabicia w człowieku jakichkolwiek ludzkich odruchów. W jednym z budynków mieszkalnych w dolinie Kromparku odnaleziono zwłoki Szymona Klisia. O bujnym życiu erotycznym w okolicy krążą liczne plotki. Czy otrucie Klisia mogło okazać się zemstą porzuconej kochanki? Wszystkie trzy tytuły znajdziecie w księgarni Woblink w formie elektronicznej (ebook) i papierowej.

Dioniza Remańska

Najnowszym projektem literackim Hanny Greń jest cykl z byłą policjantką Dionizą Remańską w roli głównej. Kobieta, mimo odejścia ze służby nie ustaje w próbach rozwiązywania spraw kryminalnych. W pierwszym tomie, „Wiosce kłamców”, Remańska zaraz po odejściu z policji chce za wszelką cenę odszukać mordercę swojego ojca. Kolejnymi tytułami serii są „Więzy krwi” i „Piąte przykazanie”.

Pozostałe książki Hanny Greń

Oprócz książkowych serii, Greń pisze również opowiadania i osobne powieści. Opowiadania pisarki można znaleźć w następujących antologiach „Wszystkie barwy roku. Wyjątkowe opowieści na 12 miesięcy”, „Awers” i „Upiorne święta”. Jej najnowszą powieścią, niebędącą częścią żadnego cyklu, jest „Północna zmiana”. Główna bohaterka, Inga Piątowska, próbuje poukładać swoje życie po samobójczej śmierci przyjaciela. Mimo wielu teorii, tajemnicy jego śmierci nigdy nie wyjaśniono. Podczas związanego z pracą wyjazdu, kobieta poznaje kanadyjczyka, który przyjechał do Polski, żeby odwiedzić nieznaną dotąd rodzinę. Kiedy mężczyzna znika, Inga zostaje wciągnięta w sprawę jego zaginięcia.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Hanna Greń w formie ebooków, audiobooków i papierowej.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.