Heather Morris Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Heather Morris Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Heather Morris pochodzi z niewielkiej miejscowości w Nowej Zelandii. W 1996 roku rozpoczęła kurs scenariopisarstwa na Australian College of Journalism. Jest autorką bestsellerowej powieści „Tatuażysta z Auschwitz”, która powstała dzięki przyjaźni pisarki z Lale Sokołowem. Napisała też kontynuację tej książki pt. „Podróż Cilki”.

Przyjaźń z Lale Sokołowem

W 2003 roku Heather Morris poznała Lale Sokołowa, byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz, do którego mężczyzna trafił w 1942 roku. Udało mu się uciec z obozu kilka dni przed wyzwoleniem go przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku. Sokołow został oddelegowany do tatuowania numerów na rękach nowo przybyłych więźniów. Jedną z tatuowanych przez niego kobiet była Gisela „Gita” Furman, która po wojnie została jego żoną. Sokołow aż do jej śmierci nikomu nie opowiadał o tym, czym zajmował się w obozie, z obawy, że zostanie oskarżony o współpracę z nazistami. Jego historii wysłuchała Heather Morris, a następnie na jej podstawie napisała swoją powieść „Tatuażysta z Auschwitz”.

W 2021 roku światło ujrzała kolejna książka Morris związana z postacią tatuażysty z Auschwitz. To „Opowieść o nadziei”, w której autorka pisze o tym, jak poznała Lalego Sokołowa oraz kiedy zaufali sobie na tyle, aby mężczyzna opowiedział jej o swojej przeszłości i zwierzył się z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. W „Opowieści o nadziei” Heather Morris opowiada również o swojej historii, pełnej miłości relacji z dziadkami, ucieczce z domu i skomplikowanych kontaktach z matką.

Podróż Cilki - bestsellerowa książka Heather Morris

W 2020 roku ukazała się „Podróż Cilki” – kontynuacja bestsellera „Tatuażysta z Auschwitz”. Tym razem Heather Morris opowiada historię dziewiętnastoletniej Cilki Klein. Po blisko trzech latach zniewolenia Cilka z entuzjazmem witała wkraczających do obozu żołnierzy Armii Czerwonej. Podobnie jak reszta ocalałych więźniów liczyła na koniec koszmaru. Niestety komunistyczna władza oskarżyła dziewczynę o współpracę z nazistami i skazała ją na piętnastoletni pobyt w łagrze na Syberii. „Podróż Cilki” to historia losów młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow nazywał jedną z najdzielniejszych osób, jakie spotkał. Tytułowa bohaterka pojawia się w „Tatuażyście z Auschwitz” jako postać epizodyczna. Sokołow w rozmowie z Heather Morris poprosił pisarkę, by ta opisała losy Cilki.

„Trzy siostry” – zakończenie trylogii rozpoczętej „Tatuażystą z Auschwitz

„Trzy siostry” to najnowsza książka Heather Morris, a także zakończenie bestsellerowej trylogii zapoczątkowanej „Tatuażystą z Auschwitz”. W dzieciństwie Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na okoliczności. Lata później, podczas wojny, naziści wywożą nastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi wyrusza za nią – chce ją ochronić lub umrzeć razem z nią. Wkrótce dołącza do nich Magda. Siostry składają sobie obietnicę, że przeżyją koszmar obozu. Tak rozpoczyna się ich walka o przetrwanie. Po opuszczeniu bram Auschwitz będą musiały przetrwać marsz śmierci, by trafić do ojczyzny pod rządami komunistów. Chcąc rozpocząć wszystko od nowa wyruszają w podróż do Izraela.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Heather Morris dostępne są w księgarni internetowej Woblink!

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).