Heather Morris Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Heather Morris Religia - książki, ebooki i audiobooki

Heather Morris pochodzi z niewielkiej miejscowości w Nowej Zelandii. W 1996 roku rozpoczęła kurs scenariopisarstwa na Australian College of Journalism. Jest autorką bestsellerowej powieści „Tatuażysta z Auschwitz”, która powstała dzięki przyjaźni pisarki z Lale Sokołowem. Napisała też kontynuację tej książki pt. „Podróż Cilki”.

Przyjaźń z Lale Sokołowem

W 2003 roku Heather Morris poznała Lale Sokołowa, byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz, do którego mężczyzna trafił w 1942 roku. Udało mu się uciec z obozu kilka dni przed wyzwoleniem go przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku. Sokołow został oddelegowany do tatuowania numerów na rękach nowo przybyłych więźniów. Jedną z tatuowanych przez niego kobiet była Gisela „Gita” Furman, która po wojnie została jego żoną. Sokołow aż do jej śmierci nikomu nie opowiadał o tym, czym zajmował się w obozie, z obawy, że zostanie oskarżony o współpracę z nazistami. Jego historii wysłuchała Heather Morris, a następnie na jej podstawie napisała swoją powieść „Tatuażysta z Auschwitz”.

W 2021 roku światło ujrzała kolejna książka Morris związana z postacią tatuażysty z Auschwitz. To „Opowieść o nadziei”, w której autorka pisze o tym, jak poznała Lalego Sokołowa oraz kiedy zaufali sobie na tyle, aby mężczyzna opowiedział jej o swojej przeszłości i zwierzył się z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. W „Opowieści o nadziei” Heather Morris opowiada również o swojej historii, pełnej miłości relacji z dziadkami, ucieczce z domu i skomplikowanych kontaktach z matką.

Podróż Cilki - bestsellerowa książka Heather Morris

W 2020 roku ukazała się „Podróż Cilki” – kontynuacja bestsellera „Tatuażysta z Auschwitz”. Tym razem Heather Morris opowiada historię dziewiętnastoletniej Cilki Klein. Po blisko trzech latach zniewolenia Cilka z entuzjazmem witała wkraczających do obozu żołnierzy Armii Czerwonej. Podobnie jak reszta ocalałych więźniów liczyła na koniec koszmaru. Niestety komunistyczna władza oskarżyła dziewczynę o współpracę z nazistami i skazała ją na piętnastoletni pobyt w łagrze na Syberii. „Podróż Cilki” to historia losów młodziutkiej dziewczyny, którą Lale Sokołow nazywał jedną z najdzielniejszych osób, jakie spotkał. Tytułowa bohaterka pojawia się w „Tatuażyście z Auschwitz” jako postać epizodyczna. Sokołow w rozmowie z Heather Morris poprosił pisarkę, by ta opisała losy Cilki.

„Trzy siostry” – zakończenie trylogii rozpoczętej „Tatuażystą z Auschwitz

„Trzy siostry” to najnowsza książka Heather Morris, a także zakończenie bestsellerowej trylogii zapoczątkowanej „Tatuażystą z Auschwitz”. W dzieciństwie Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na okoliczności. Lata później, podczas wojny, naziści wywożą nastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi wyrusza za nią – chce ją ochronić lub umrzeć razem z nią. Wkrótce dołącza do nich Magda. Siostry składają sobie obietnicę, że przeżyją koszmar obozu. Tak rozpoczyna się ich walka o przetrwanie. Po opuszczeniu bram Auschwitz będą musiały przetrwać marsz śmierci, by trafić do ojczyzny pod rządami komunistów. Chcąc rozpocząć wszystko od nowa wyruszają w podróż do Izraela.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Heather Morris dostępne są w księgarni internetowej Woblink!

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.