Igor Brejdygant Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Igor Brejdygant Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Igor Brejdygant jest polskim autorem powieści kryminalnych, reżyserem, scenarzystą i fotografem. Jest synem aktora Stanisława Brejdyganta i bratem muzyka Krzysztofa Zalewskiego. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Jest autorem czterech powieści – „Paradoks”, „Szadź”, „Rysa” i „Układ”.

Napisał scenariusze filmowe do takich produkcji jak „Palimpsest”, „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Belle Epoque” czy „Ultraviolet”. Reżyserował także „Paradoks” oraz „Asy B klasy”. Brał udział w projekcie „Opowiem ci o zbrodni”.

„Paradoks” - debiutancka powieść Brejdyganta

Brejdygant debiutował powieścią „Paradoks”. Bohaterem powieści jest żyjący według własnych zasad, nieokiełznany inspektor Marek Kaszowski. W przeszłości w wypadku samochodowym zginęły jego córka i ukochana żona. Kaszowski nie może poradzić sobie z wyrzutami sumienia, czuje się bowiem odpowiedzialny za śmierć najbliższych. W Biurze Służby Wewnętrznej zaczyna współpracować z podkomisarz Joanną Majewską. Kobieta gra na dwa fronty – z jednej strony pomaga Kaszowskiemu, z drugiej strony ma przeprowadzić wewnętrzne śledztwo w jego sprawie. Z czasem śledczy zaczynają się do siebie zbliżać i nabierać do siebie szacunku. Duet będzie musiał znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące śmierci seryjnego mordercy młodych dziewczyn, prób zatajania ważnych dowodów przez kontrwywiad oraz tajemniczych samobójstw. Książka powstała na podstawie scenariusza serialu wyreżyserowanego przez Grzegorza Zglińskiego i Borysa Lankosza, który emitowany był w Telewizji Polskiej w 2012 roku. W rolach głównych wystąpili Bogusław Linda i Anna Grycewicz.

„Opowiem ci o zbrodni”

„Opowiem ci o zbrodni” to entuzjastycznie przyjęty projekt literacki, w którym czołowi polscy autorzy kryminałów podjęli się opisania prawdziwych zbrodni popełnionych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w Polsce. Oprócz opisywania zbrodni pisarze dzielili się swoimi doświadczeniami z pracy śledczej. Obok Igora Brejdyganta w projekcie wzięli udział Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Marta Guzowska, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzyńska i Katarzyna Bonda. Wydaniu dwóch tomów zbiorów towarzyszył program emitowany w telewizji Crime+Investigation. Pisarze opowiadali w nim o szczegółach swojej pracy i rozmawiali ze specjalistami z zakresu kryminologii – psychologami, profilerami oraz archiwistą. Gospodarzem programu był Michał Fajbusiewicz.

„Szadź”

Jedną z najpopularniejszych książek Brejdyganta jest kryminał „Szadź”. Młoda dziewczyna zostaje zabita w brutalny sposób ‒ była świadoma co z nią i jej ciałem robi morderca. Jej zwłoki zostają znalezione w lesie. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Śledcza znana jest z twardych metod pracy, ostrego języka i ponadprzeciętnej inteligencji, dlatego nikt nie chce z nią pracować. Komisarz podchodzi do prowadzonych przez siebie śledztw bardzo osobiście. Wszystko przez skrywane głęboko tajemnice, którymi z nikim nie zamierza się dzielić. Tym razem musi rozwiązać sprawę brutalnych zbrodni popełnianych przez psychicznie chorego mężczyznę, który czuje cokolwiek tylko wtedy, gdy morduje. Zabójca jest piekielnie skuteczny i precyzyjny – nie popełnia błędów. Polkowska musi zmierzyć się nie tylko z trudnym śledztwem, ale również z panującym w policji seksizmem.

Ekranizacja książki Igora Brejdyganta

30 kwietnia 2020 roku swoją premierę miał siedmioodcinkowy serial „Szadź” produkcji TVN, który powstał na podstawie książki Brejdyganta. W rolach głównych wyreżyserowanej przez Sławomira Fabickiego, Macieja Bochniaka i Annę Kazejak produkcji wystąpili Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr. Igor Brejdygant odpowiedzialny jest za scenariusz do serialu.

Książki „Opowiem ci o zbrodni”, „Szadź” i „Paradoks” możecie kupić w formie ebooka w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.