Igor Brejdygant Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Igor Brejdygant Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Igor Brejdygant jest polskim autorem powieści kryminalnych, reżyserem, scenarzystą i fotografem. Jest synem aktora Stanisława Brejdyganta i bratem muzyka Krzysztofa Zalewskiego. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Jest autorem czterech powieści – „Paradoks”, „Szadź”, „Rysa” i „Układ”.

Napisał scenariusze filmowe do takich produkcji jak „Palimpsest”, „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Belle Epoque” czy „Ultraviolet”. Reżyserował także „Paradoks” oraz „Asy B klasy”. Brał udział w projekcie „Opowiem ci o zbrodni”.

„Paradoks” - debiutancka powieść Brejdyganta

Brejdygant debiutował powieścią „Paradoks”. Bohaterem powieści jest żyjący według własnych zasad, nieokiełznany inspektor Marek Kaszowski. W przeszłości w wypadku samochodowym zginęły jego córka i ukochana żona. Kaszowski nie może poradzić sobie z wyrzutami sumienia, czuje się bowiem odpowiedzialny za śmierć najbliższych. W Biurze Służby Wewnętrznej zaczyna współpracować z podkomisarz Joanną Majewską. Kobieta gra na dwa fronty – z jednej strony pomaga Kaszowskiemu, z drugiej strony ma przeprowadzić wewnętrzne śledztwo w jego sprawie. Z czasem śledczy zaczynają się do siebie zbliżać i nabierać do siebie szacunku. Duet będzie musiał znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące śmierci seryjnego mordercy młodych dziewczyn, prób zatajania ważnych dowodów przez kontrwywiad oraz tajemniczych samobójstw. Książka powstała na podstawie scenariusza serialu wyreżyserowanego przez Grzegorza Zglińskiego i Borysa Lankosza, który emitowany był w Telewizji Polskiej w 2012 roku. W rolach głównych wystąpili Bogusław Linda i Anna Grycewicz.

„Opowiem ci o zbrodni”

„Opowiem ci o zbrodni” to entuzjastycznie przyjęty projekt literacki, w którym czołowi polscy autorzy kryminałów podjęli się opisania prawdziwych zbrodni popełnionych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w Polsce. Oprócz opisywania zbrodni pisarze dzielili się swoimi doświadczeniami z pracy śledczej. Obok Igora Brejdyganta w projekcie wzięli udział Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Marta Guzowska, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzyńska i Katarzyna Bonda. Wydaniu dwóch tomów zbiorów towarzyszył program emitowany w telewizji Crime+Investigation. Pisarze opowiadali w nim o szczegółach swojej pracy i rozmawiali ze specjalistami z zakresu kryminologii – psychologami, profilerami oraz archiwistą. Gospodarzem programu był Michał Fajbusiewicz.

„Szadź”

Jedną z najpopularniejszych książek Brejdyganta jest kryminał „Szadź”. Młoda dziewczyna zostaje zabita w brutalny sposób ‒ była świadoma co z nią i jej ciałem robi morderca. Jej zwłoki zostają znalezione w lesie. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Śledcza znana jest z twardych metod pracy, ostrego języka i ponadprzeciętnej inteligencji, dlatego nikt nie chce z nią pracować. Komisarz podchodzi do prowadzonych przez siebie śledztw bardzo osobiście. Wszystko przez skrywane głęboko tajemnice, którymi z nikim nie zamierza się dzielić. Tym razem musi rozwiązać sprawę brutalnych zbrodni popełnianych przez psychicznie chorego mężczyznę, który czuje cokolwiek tylko wtedy, gdy morduje. Zabójca jest piekielnie skuteczny i precyzyjny – nie popełnia błędów. Polkowska musi zmierzyć się nie tylko z trudnym śledztwem, ale również z panującym w policji seksizmem.

Ekranizacja książki Igora Brejdyganta

30 kwietnia 2020 roku swoją premierę miał siedmioodcinkowy serial „Szadź” produkcji TVN, który powstał na podstawie książki Brejdyganta. W rolach głównych wyreżyserowanej przez Sławomira Fabickiego, Macieja Bochniaka i Annę Kazejak produkcji wystąpili Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr. Igor Brejdygant odpowiedzialny jest za scenariusz do serialu.

Książki „Opowiem ci o zbrodni”, „Szadź” i „Paradoks” możecie kupić w formie ebooka w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.