Ilona Wiśniewska Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ilona Wiśniewska Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Ilona Wiśniewska urodziła się w 1981 roku. To polska reporterka, fotografka, publicystka. Na co dzień współpracuje z redakcjami „Dwutygodnika”, „Polityki”, „Dużego Formatu” i „Tygodnika Powszechnego”. Wiśniewska jest autorką trzech reportaży, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne – „Hen”, „Białe” i „Lud”. Była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dziennikarskiej nagrody studenckiej MediaTory. Ilona Wiśniewska mieszka w północnej Norwegii. Często wypowiada się w mediach na temat sytuacji politycznej i społecznej krajów skandynawskich.

Ilona Wiśniewska w 2009 roku wybrała się w dwutygodniową podróż na wyspę Spitsbergen. Wyprawa całkowicie zmieniła jej życie. Reporterka całkowicie zakochała się w Północy. Od tamtego czasu większość czasu spędziła w Norwegii.

Białe. Zimna wyspa Spitsbergen - debiutancka książka Ilony Wiśniewskiej

W 2014 roku ukazała się debiutancka książka Ilony Wiśniewskiej – „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”. To reporterskie spojrzenie na największą wyspę norweskiego archipelagu Svalbard w Arktyce. Jednocześnie jest to najbardziej na północ wysunięte siedlisko ludzkie na świecie. Co zaskakujące, mieszkają tutaj obywatele blisko pięćdziesięciu krajów. Niektórzy przyjechali na Spitsbergen w poszukiwaniu nowego życia, inni pracują tu lub prowadzą badania. Ilona Wiśniewska opisuje wyjątkowych mieszkańców wyspy. Ponadto opowiada o niekończących się ciemnościach, zimnie i śniegu, a także o wiecznym słońcu dnia polarnego. Reporterka zabiera czytelników do opuszczonych osad, starych kopalni węgla, hoteli oraz do międzynarodowego banku nasion. „Białe” to niesamowita opowieść o społeczeństwie, które żyje w skrajnie trudnych warunkach.

W swojej drugiej książce, „Hen”, Ilona Wiśniewska pozostaje na północy Norwegii. Po raz kolejny jednym z głównych bohaterów jej książki jest surowy klimat. Reporterka przygląda się mieszkańcom jednego z najzimniejszych miejsc na Ziemi. Finnmark to norweski koniec świata.

Lud”, trzecia i najbardziej wstrząsająca książka Ilony Wiśniewskiej, ukazała się w 2018 roku. To opowieść o mieszkańcach Grenlandii – największej wyspy świata. Swoją opowieść reporterka skupia na małej wyspie znajdującej u północno-zachodnich wybrzeży Grenlandii. Zamieszkuje ją tysiąc trzysta osób. Znajduje się na niej najstarszy w Grenlandii dom dziecka, w którym Ilona Wiśniewska przez kilka miesięcy pracowała jako wolontariuszka. Reporterka chciała wykorzystać czas spędzony na wyspie, by opowiedzieć o dramatach, z jakimi na co dzień mierzą się Grenlandczycy. Wyspa to nie tylko malownicze, wiecznie białe miejsce, gdzie szczęśliwi ludzie jeżdżą zaprzęgami i całymi dniami łowią ryby. Grenlandia ma jeden z najwyższych na świecie współczynników samobójstw, przemocy domowej i kazirodztwa. W książce Wiśniewskiej pełno smutku – opowieści o uzależnieniach, depresji i nieprzepracowanych traumach. Jednocześnie jest to jedna z najciekawszych książek o Grenlandii, panujących na wyspie warunkach pogodowych, polityce, sytuacji ekonomicznej i historii kraju.

Krótkie teksty Ilony Wiśniewskiej weszły w skład kilku antologii. Pierwszą ze zbiorowych publikacji jest książka „Wygadane o Wschodzie”, czyli efekt spotkań Anny Dziewit-Meller, Wojciecha Jagielskiego, Mateusza Marczewskiego, Marcina Mellera, Małgorzaty Szejnert i Ilony Wiśniewskiej w trakcie festiwalu Patrząc na Wschód. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Paśny Buriat.

W 2019 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazał się zbiór tekstów znanych polskich autorów, których motywem przewodnim miał być... śmieć. Celem tego tomu miało być zwrócenie uwagi na to, jak bardzo zaśmiecona jest nasza planeta. Obok Ilony Wiśniewskiej swoje nieoczywiste lamenty na ten temat napisali m.in. Anda Rottenberg, Filip Springer, Ziemowit Szczerek, Krzysztof Środa i Urszula Zajączkowska.

W 2020 roku ukazał się zbiór opowiadań pt. „Nadzieja”. Dochód ze sprzedaży książki został przekazany na pomoc mieszkańcom i pacjentom ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, którzy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażeniem Covid-19. Tym razem w przedsięwzięciu wzięło udział kilkudziesięciu autorów. Obok tekstu Ilony WIśniewskiej swoje krótkie formy opublikowali m.in. Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Julia Fiedorczuk, Joanna Gierak-Onoszko, Mikołaj Grynberg, Magdalena Grzebałkowska, Ewa Lipska, Jarosław Mikołajewski, Andrzej Muszyński, Wiesław Myśliwski, Mariusz Szczygieł, Dominika Słowik.

Książki Ilony Wiśniewskiej na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Ilony Wiśniewskiej we wszystkich formatach (ebook, papierowa, audiobook). Dostępne są tytuły „Hen”, „Lud” i „Białe”.

Co znajdziesz w kategorii: Marketing, Zarządzanie, Finanse

W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” znajdują się pozycje z zakresu działalności gospodarczej i wszystkiego, co z nią związane – książki o przedsiębiorczości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu, e-marketingu, handlu, organizacji procesów polegających na wytwarzaniu dóbr i usług, ekonomii, kierowaniu biznesem. Znaleźć tu również można pozycje poświęcone osiąganiu celów, finansom, strategiom oraz psychologii i kulturze w biznesie. Literatura biznesowa umożliwia poznanie, a także lepsze rozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem i gospodarką. Pomoże również odświeżyć wiedzę dotyczącą tworzenia modeli organizacyjnych czy pracy z klientem. Najnowsze książki biznesowe dają możliwość unikania przestarzałego i zawodnego modelu kierowania zespołem – pozwalają na zastosowanie najkorzystniejszych dla obu stron zabiegów. Pozycje z tej kategorii pomogą również odświeżyć analityczne myślenie, a przez to przyczynią się do powstania wielu nowych, świeżych pomysłów. W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” w serwisie Woblink.com znajdują się pozycje poświęcone marketingowi („Content. Elementarna cząstka marketingu” Rebecci Lieb i Jaimy Szymański), ekonomii („Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joona Changa) czy też przedsiębiorczości („Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera). Wiele z oferowanych przez platformę Woblink.com pozycji to poradniki poświęcone tworzeniu zaangażowanej, a przez to bardziej efektywnej w swoich działaniach grupy pracowników („Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji” Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego, „Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” Jona Gordona), poradniki o tym, jak być dobrym negocjatorem („Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” Roberta Mayera) czy też książki na temat strategii zarządzania czasem i technik zwiększania produktywności („Esencjalista” Grega McKeowna).