Ina Nacht Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ina Nacht Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Ina Nacht to pseudonim literacki, jakim posługuje się Ilona Gniadek-Czaińska, twórczyni popularnego bloga lifestylowego marudazewsi.pl. Nacht jest autorką powieści „Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi” otwierającą Mroczną Serię z Kotliny Kłodzkiej. W swoich książkach łączy kryminał z powieścią obyczajową, gdyż po takie właśnie powieści sama sięga najchętniej.

Pisarka ukończyła Uniwersytet Wrocławskiego. Jest psychologiem – zarówno z wykształcenia, zawodu jak i zamiłowania. Prywatnie to pełnoetatowa mama, wielbicielka psów i pieszych wędrówek. Obecnie mieszka w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie przeprowadziła się, aby znaleźć spokój. Oprócz niego, w górach znalazła także inspirację do pisania mrocznych i pełnych klimatu historii.

Pisanie pod pseudonimem - Ina Nacht

Ilona Gniadek-Czaińska postanowiła pisać pod pseudonimem, ponieważ dzięki temu może oddzielić swoją działalność pisarską od blogowej twórczości - tam autorka skupia się bardziej na psychologii, a także na celebrowaniu codziennego życia.

Dom numer 47

„Dom numer 47” to powieść kryminalna Iny Nacht. Sara ma dobrą pracę, przystojnego męża, cudowny dom na wsi i za wszelką cenę chce zapomnieć o wydarzeniach z dzieciństwa. Niespodziewane morderstwo małego chłopca wstrząsa lokalną społecznością. Wszyscy zastanawiają się, kto mógł zabić dziecko. Kiedy okazuje się, że nikt oprócz Sary nie pamięta, że martwy chłopiec miał brata bliźniaka, kobieta postanawia rozpocząć własne śledztwo.

Mroczna Seria z Kotliny Kłodzkiej Iny Nacht

To cykl powieści kryminalnych autorstwa Iny Nacht. Jego głównymi bohaterami są Karina i Aleks, policjanci z kłodzkiego wydziału kryminalnego. Wspólnie pracują nad rozwiązaniem kolejnych zagadkowych spraw.

Powieścią otwierającą Mroczną Serię z Kotliny Kłodzkiej jest „Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi”. Książka została wydana we wrześniu 2020 roku nakładem wydawnictwa Stara Szkoła. Tłumaczka Sonia przeprowadza się do osady Białe. Liczy na ciszę i spokój, jednak już po kilku dniach odkrywa, że okolica pełna jest mrocznych sekretów. Karina jest młodą policjantką, która ze względu na znajomości dostała pracę w kłodzkim wydziale kryminalnym. Jej zespół pełen jest leniwych samców alfa, a jeden z nich postanowił zawładnąć życiem Kariny. W swojej powieści Ina Nacht pokazuje Kotlinę Kłodzką jako miejsce pełne sekretów i tajemnic. Łączy klasyczny kryminał z literaturą obyczajową: przedstawia opowieść o przemocy, pełną nieoczywistych zwrotów akcji.

Drugi tom pt. „Sprawdź, gdzie kończy się las” ukazał się w czerwcu 2021 roku. W mglistej Kotlinie Kłodzkiej dochodzi do morderstwa młodej kobiety. Wydarzenie to wstrząsa małą górską społecznością, a do pracy w kłodzkim oddziale dochodzeniowych zostaje oddelegowana psycholożka, Klementyna Sawicka. Czy kobiecie uda się rozwiązać sprawę zagadkowego morderstwa? Na pomoc Sawickiej może przyjść ambitna sierżant policji Karina Maj. Niestety toksyczny związek pochłania jej wszystkie siły. Czy Karina uwolni się z tej relacji i zaangażuje w śledztwo?

Książkę Iny Nacht „Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi”, w formie ebooków i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.