Jacek Komuda Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Komuda Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Komuda jest polskim pisarzem i historykiem, autorem powieści, esejów i opowiadań, których fabuła osadzona jest najczęściej w realiach Rzeczypospolitej czasów sarmackich, a także licznych dzieł fantasy. Jego książki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich czytelników i sprzedały się w nakładzie pół miliona egzemplarzy. Jacek Komuda pisze raczej ku przestrodze niż pokrzepieniu serc - ukazuje dawne postacie i miejsca, zarówno te najsłynniejsze, jak i zupełnie zapomniane. Miotani namiętnościami bohaterowie to ludzie z krwi i kości, których codzienność nie jest usłana różami. Komuda uczestniczy także w historycznych rekonstrukcjach jako XVII-wieczny husarz, pancerny oraz Lisowczyk - na grzbiecie swojego konia przemierzył także dużą część Polski, Ukrainy i Karpat Wschodnich. Najbardziej znanymi dziełami historyka pozostają powieści składające się na cykl “Samozwaniec” (lub “Orły na Kremlu”) wydany przez Wydawnictwo Fabryka Słów. Komuda jest także stałym współpracownikiem tygodnika “Do Rzeczy”.

Jacek Lech Komuda - znawca sarmatów

Urodzony 23 czerwca 1972 roku Jacek Komuda z wykształcenia jest historykiem, znawcą zwłaszcza Rzeczypospolitej szlacheckiej oraz Kozaczyzny zaporoskiej. Literacko zadebiutował w roku 1991 na łamach “Fantastyki” opowiadaniem “Czarna Cytadela”, a w 1999 roku ukazało się jego dzieło “Opowieści z Dzikich Pól”. Od 2002 roku Komuda jest związany z Wydawnictwem Fabryka Słów, gdzie wydany został między innymi jego cykl “Orły na Kremlu”, którego głównym bohaterem jest szlachcic-awanturnik Jacek Dydyński, żyjący w czasach wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę (1604-1606). Jacek Komuda został wyróżniony między innymi nagrodą im. Leona Teligi za powieść marynistyczną “Galeony wojny”, a jego “Diabeł Łańcucki” był nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Oprócz bycia historykiem i zawodowym pisarzem, Komuda jest także współautorem gry fabularnej “Dzikie Pola’”, scenariuszy do gier wideo “Wiedźmin”, “Earth 2160” i “Deadfall Adventures”, a także redaktorem miesięcznika “Gamestar”. Pracował również w czasopismach “Click!” i “Komputer Świat Gry”, a jego teksty ukazywały się na łamach magazynu “Miecz i magia”.

“Orły na Kremlu” Jacka Komudy

Pierwszy tom cyklu “Orły na Kremlu” autorstwa Jacka Komudy zatytułowany “Samozwaniec. Tom 1” ukazał się w roku 2009. Opowiada on historię szalonej, awanturniczej wyprawy Polaków na Moskwę, która miała miejsce w roku 1605. Ta pełna bitew, husarii, lodowych pustkowi Rosji i szlacheckiej Rzeczypospolitej powieść szybko zyskała grono wiernych czytelników. “Samozwaniec. Tom 2” opowiada o tych zuchwałych skrzydlatych jeźdźcach, którzy zmieniają w pył armie cara Borysa Godunowa pod dowództwem Dymitra Samozwańca. W tomie “Samozwaniec. Tom 3” polskie wojska w Moskwie ponoszą sromotną klęskę i gnane są na Sybir. Wola walki wciąż jednak tli się w tych, którzy ocaleli - a dopóki starczy sił, póty i nadzieja nie gaśnie. Podstawowy cykl zamyka wydany w 2013 roku “Samozwaniec. Tom 4”. Kolejna powieść, “Samozwaniec. Moskiewska ladacznica. Tom 1” rozpoczyna się od obrazu dramatycznego - ciało cara Dymitra związane powrozem, ciągnięte jest za sznur uwiązany do jego przyrodzenia na Plac Czerwony, gdzie koło Łubnego Miasta zwłoki zostają spalone, a prochy wystrzelone z armaty w stronę Rzeczpospolitej. Czy to koniec “Dymitriad”? Nie - oto w kolejnych miastach i wioskach moskiewskich zaczynają pojawiać się kolejni samozwańcy! Podają się za cudownie uratowanego carewicza Dymitra Iwanowicza, syna Iwana Groźnego, a tym samym prawowitego następcę moskiewskiego tronu. Na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się kolejna część cyklu.

Książki Jacka Komudy w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku znajdziecie liczne dzieła autorstwa Jacka Komudy. Oprócz “Samozwańca” dostępny jest tutaj także cykl “Jaksa”, powieści “Wilcze gniazdo”, “Bohun”, “Czarna szabla” i “Diabeł Łańcucki”, które opowiadają o historii XVII-wiecznych kresów. Walki polskiej floty w czasach Zygmunta II Wazy wypełniają karty “Galeonów wojny”, a “Czarna bandera” wprowadza nas w świat korsarzy i buntowników. “Villon: Imię bestii” oraz “Villon: Herezjarcha” to historia Franciszka Villona, francuskiego wyklętego poety, żyjącego w XV wieku. W serii “Polscy bohaterowie” znajdziemy tomy “Hubal”, “Westerplatte”, “Wizna” oraz “Zawisza. Czarne krzyże”. Na Woblinku czekają także “Warchoły, złoczyńcy i pijanice, czyli spis hultajów z czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej”, “Ostatni honorowy” czy “Krzyżacka zawierucha”. Dzieła Jacka Komudy dostępne są jako książki papierowe bądź audiobooki - ruszajcie wraz z nimi w wir wojen, walk i awanturniczych wypadów!

Co znajdziesz w kategorii: Nauki ścisłe i Medycyna

W kategorii „Nauki ścisłe / Medycyna” znajdują się pozycje z dziedziny nauk matematycznych i przyrodniczych oraz medycznych. Do nauk przyrodniczych zalicza się m.in. fizykę, chemię, biologię, astronomię oraz nauki o Ziemi, takie jak geografia czy geofizyka. W skład nauk matematycznych wchodzą informatyka, matematyka oraz sztuczna inteligencja i robotyka. Coś dla siebie znajdą tu zarówno eksperci w danej dziedzinie, jak i zupełni laicy chcący bliżej poznać otaczający ich świat. To dla nich przeznaczone są takie książki jak „Latający cyrk fizyki”, w której autor Jearl Walker podaje przykłady, doświadczenia, ciekawostki, historyjki i fakty, a następnie wyjaśnia je na podstawie pojęć i praw fizyki, „Nie mamy pojęcia” Jorge’a Chama i Daniela Whitesona, którzy za pomocą zabawnych rysunków, infografik i humorystycznych wyjaśnień przedstawiają szereg pytań wciąż wprawiających naukowców w zakłopotanie, „Astrofizyka dla zabieganych” Neila deGrasse’a Tysona, gdzie możemy znaleźć odpowiedzi na intrygujące i poszerzające horyzonty pytania na temat natury przestrzeni i czasu oraz naszego miejsca we wszechświecie. Miłośnicy przyrody odnajdą tu trzy książki belgijskiego dramaturga i poety Maurice'a Maeterlincka – „Życie pszczół”, czyli prozę łączącą świat pszczelarski z nauką, filozofią i poezją, „Życie mrówek” oddające hołd niezwykle głębokiemu i gorącemu poczuciu macierzyństwa u mrówek, a także „Inteligencję kwiatów”, w której autor zwraca uwagę na najmniejsze elementy świata przyrody. Dla zainteresowanych medycyną serwis Woblink.com oferuje m.in. książkę „Leczenie bólu” Łukasza Wordliczka i Jana Dobrogowskiego, w której można poczytać o mechanizmach powstawania bólu, jego charakterze i rodzajach w różnych zespołach chorobowych, farmakologii oraz najnowszych metodach uśmierzania bólu, czy też publikacje z cyklu „Zioła w medycynie”, które są doskonałymi przewodnikami po terapiach uzupełniających.