Jacek Leociak Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Leociak Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Leociak to polski literaturoznawca, historyk literatury, pisarz, a także naukowiec – profesor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Badań nad Zagładą Żydów przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Zajmuje się przede wszystkim doświadczeniami granicznymi (w tym Holocaustem), a także historią oraz narracją wokół getta warszawskiego.

Życiorys Jacka Leociaka

Jacek Witold Leociak urodził się 2 czerwca 1957 roku w Warszawie. Na tamtejszym Uniwersytecie ukończył studia na Wydziale Polonistyki. W Instytucie Badań Literackich PAN w 1996 otrzymał tytuł naukowy doktora, a w 2011 roku tytuł doktora habilitowanego. Jacek Leociak został profesorem 25 czerwca 2013 roku. Pracował na Wydziale Polonistyki UW w okresie 1981-1997, a potem przeniósł się do IBL PAN. Literaturoznawca jest także członkiem redakcji pisma naukowego „Zagłada Żydów. Studia i Materiały” oraz współopiekunem galerii „Zagłada” w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Od 2019 roku Leociak jest także członkiem korespondentem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.

„Młyny Boże”

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała się książka autorstwa Jacka Leociaka, zatytułowana „Młyny Boże. Zapiski o kościele i Zagładzie”. Zajmuje się w niej kwestią teoretycznie nie nową, czyli relacjami pomiędzy Kościołem katolickim a Holocaustem. Wśród osób ratujących w tym czasie Żydów było wielu księży, sióstr zakonnych i zakonników. Jak zwykle jednak w sytuacjach tak dramatycznych trudno o jednoznaczne osądy. Leociak z erudycją i wyczuciem, ale także w sposób dalece polemiczny, a miejscami nawet przepełniony gorzkim sarkazmem, pokazuje nie tylko tych, którzy znaleźli się wśród uhonorowanych Medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, ale także (nie) reagującego Papieża Piusa XII czy (fatalnych) działań nuncjusza w Berlinie, Cesarego Orseniga. „Młyny Boże. Zapiski o kościele i Zagładzie” Jacka Leociaka były nominowane do Nagrody Literackiej NIKE 2019, a Wy znajdziecie je na Woblink, jako książkę papierową lub ebooka.

„Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i kościele”

Wydawnictwo Czarne opublikowało także inną książkę autorstwa Jacka Leociaka – w 2020 roku na rynku pojawiło się „Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i kościele”. Literaturoznawca podejmuje tutaj tematy gorące, a niełatwe. Bierze na warsztat hipokryzję, kłamstwa i kłamstewka tych, od których oczekuje się prawdy, całej prawdy i tylko prawdy. Oczekiwanie prawdomówności wciąż jest w Kościele katolickim żywe, a jej wymaganie słuszne. Leociak wskazuje na dewastujące efekty zakłamania ludzi Kościoła, a także na to, gdzie je zobaczyć, jak wytykać i jak się przed nimi bronić. „Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i kościele” czeka na Woblink w formie książki papierowej albo ebooka.

Inne książki Jacka Leociaka w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie także wiele innych tytułów autorstwa Jacka Leociaka. Wśród są nich między innymi napisane wspólnie z Barbarą Engelking „Getto warszawskie. Przewodnik po nieistniejącym mieście” (za który Autorzy otrzymali Nagrodę Klio oraz Nagrodę im. Jerzego Giedroycia), „Biografie ulic. O żydowskich ulicach Warszawy od narodzin po Zagładę” czy „Teksty wobec Zagłady. O relacjach z getta warszawskiego”. Wraz z innymi książkami historycznymi oraz literaturoznawczymi czekają na Was jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.