Jacek Piekara Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Piekara Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Piekara pozostaje jednym z najbardziej popularnych współczesnych polskich pisarzy fantasy, autorem niemal trzydziestu książek wydanych w większości nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, w tym znanego Cyklu inkwizytorskiego, który doczekał się już piętnastu tomów. Piekara jest także dziennikarzem oraz redaktorem takich czasopism jak “Świat Gier Komputerowych”, “Gambler” czy “Click!”. Jest również redaktorem naczelnym czasopisma “Fantasy”.

Twórczość Jacka Piekary

Urodzony 19 maja 1965 roku w Krakowie Jacek Piekara literacko debiutował w wieku niespełna dwudziestu lat opowiadaniem “Wszystkie twarze Szatana”, które ukazało się na łamach czasopisma “Fantastyka”. Piekara studiował psychologię oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim, publikował także pod pseudonimem Jack de Craft. Pierwszą powieść, “Labirynt”, wydał w roku 1987. Jacek Piekara najbardziej znany jest jednak jako autor cyklu inkwizytorskiego opowiadającego historię Mordimera Maddardina, inkwizytora żyjącego w alternatywnym świecie, gdzie Chrystus zszedł z krzyża i przejął władzę nad światem.

Jacek Piekara - Inkwizytor Mordimer Madderdin

Największą popularność przyniosły Jackowi Piekarze opowiadania i powieści z tzw. cyklu inkwizytorskiego skupiające się na postaci Inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu Mordimera Madderdina. On sam uważa siebie za pełnego wiary Sługę Bożego, a przy tym Młot na czarownice oraz Miecz w rękach Aniołów. Ten inteligentny, sprytny i wytrwały człowiek konsekwentnie wykonuje swoje obowiązki i we własnym mniemaniu za wszelką cenę dąży do prawdy o otaczającym go świecie. Nie stroni jednak także od jego pokus - chętnie zagląda do kielicha czy pokojów pełnych uciech cielesnych. Jego Anioł Stróż jest zaciekłym wrogiem hazardu i jego zakaz to jedyne, co powstrzymuje posiadającego przydatne w tym zajęciu umiejętności Madderdina przed zanurzeniem się i w tę rozrywkę. Sam Mordimer był synem zamożnej mieszczanki o wątpliwej reputacji, która trafiła w ręce inkwizytorów z racji swojego zamiłowania do czarnej magii oraz obsesji na punkcie posiadania Szachor Sefer, Czarnej Księgi. Po serii szaleńczych zajazdów buntowniczych hord Hakenkreuza, do których dołączył młody Mordimer, zostaje dostrzeżony przez Arnolda Löwefella, inkwizytora Świętego Oficjum. Dostrzega on w chłopaku coś niezwykłego, a kiedy okazuje się, że oprócz wprawnego władania mieczem posiada także pewne zdolności magiczne, Löwefell umieszcza go w Akademii Inkwizytorium, by się kształcił. Kiedy Madderdin zdobywa licencję inkwizytorską biskupa Hez-Hezronu, rozpoczyna serię przygód oraz napotyka liczne intrygi, w których rozwiązaniu znacząco pomagają mu wrodzony spryt i przebiegłość. Swoją skutecznością zwraca na siebie uwagę Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium, a także wchodzi w drogę wielu przedstawicielom elity, w tym papieskim legatom. W końcu zostaje namaszczony na kapitana gwardii biskupiej i wysłany na wojnę z Palatynem. Zostaje tam oskarżony o czary, sodomię, oddawanie się Szatanowi oraz liczne karygodne czyny, w tym zabicie Cesarza. Anioł Stróż przenosi go jednak z powrotem do klasztoru Amszilas, by poznał skrywaną tam i bronioną przez mnichów tajemnicę - siedzącego na tronie w śpiączce samego Jezusa Chrystusa, utrzymywanego przy życiu przez krew upadłych aniołów.

Na cykl “Ja, inkwizytor” Jacka Piekary składają się tomy (w kolejności czytania): “Sługa Boży”, “Młot na czarownice”, “Miecz aniołów”, “Łowcy dusz”, “Płomień i krzyż - tom 1”, “Wieże do nieba”, “Dotyk zła”, “Bicz Boży”, “Głód i pragnienie”, “Kościany galeon”, “Płomień i krzyż - tom 2”, “Płomień i krzyż - tom 3”, “Przeklęte krainy”, “Dziennik czasu zarazy”, “Przeklęte kobiety” oraz “Przeklęte przeznaczenie”. Znajdziecie je wszystkie na Woblinku.

Książki Jacka Piekary w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czekają na Was zarówno powieści składające się na cykl inkwizytorski Jacka Piekary, jak i inne książki jego autorstwa. Znajdziecie tu między innymi takie tytuły jak: “Mój przyjaciel Kaligula”, “Charakternik”, “Alicja” czy “Bestie i ludzie”. Wydane przez Fabrykę Słów tomy dostępne są jako ebooki oraz książki papierowe.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.