Jack London Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jack London Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Jack London, urodzony jako John Griffith Chaney, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich pisarzy XX wieku. Jego powieści, zawierające liczne wątki autobiograficzne, oscylują pomiędzy przygodowym romantyzmem a naturalizmem.

Jack London i jego burzliwe życie

Życie autora „Białego Kła” było niezwykle barwne. London przyszedł na świat w 1876 roku w San Francisco jako syn Flory Wellman i H.W. Chaneya. Nazwisko, pod którym jest znany, przyjął od ojczyma. Od wczesnej młodości zarabiał na życie, podejmując się najróżniejszych prac. Był między innymi gazeciarzem, kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczem złota i reporterem. W czasie pracy jako korespondent wojenny relacjonował wojnę domową w Meksyku oraz konflikt rosyjsko-japoński w 1905 roku.

Jack London czerpał swoje inspiracje z idei Marksa, Darwina, Nietzschego i Spencera. W swoich poglądach łączył socjalizm z teorią walki o byt, a także uznaniem dla pełnych siły jednostek.

Po śmierci pisarza pojawiła się głoszona do dzisiaj plotka o jego samobójstwie ‒ miał świadomie przedawkować morfinę. Teza ta nie znalazła nigdy potwierdzenia w dowodach i relacji świadków. Według aktu zgonu przyczyną jego śmierci była mocznica. Przyczyn plotki upatruje się w motywie samobójstwa obecnym w powieściach Londona ‒ w jednej z nich bohater z pomocą lekarza popełnia samobójstwo, zażywając śmiertelną dawkę morfiny.

Książki Jacka Londona

Jack London umarł młodo, w chwili śmierci miał zaledwie czterdzieści lat, jednak zostawił po sobie kilkanaście powieści. Wiele z nich na stałe weszło do kanonu literatury światowej. W dorobku literackim Londona znalazły się takie tytuły jak „Biała cisza”, „Odyseja Północy”, „Córka śniegów”, „Mieszkańcy otchłani”, „Wilk morski”, „Przed Adamem”, „Miłość życia”, „Żelazna Stopa”, „Włóczęga wśród gwiazd”, „Opowieści Mórz Południowych”, „Syn Słońca”, „Księżycowa Dolina” czy „Maleńka pani wielkiego domu”.

„Zew krwi” i „Biały Kieł”

Najbardziej rozpoznawalne dzieła Londona to powieści dla młodzieży „Zew krwi” i „Biały Kieł”. Pierwsza z nich to porywająca opowieść o dzielnym psie, który stanął przed wyborem ‒ powrócić do natury czy pozostać w świecie ludzi? „Biały Kieł” jest wzruszającą, ponadczasową opowieścią o sile przyjaźni między chłopcem a mieszańcem psa i wilka.

Księgarnia Woblink.com oferuje szeroki wybór książek Jacka Londona – także w formie ebooków czy audiobooków. Część jego tytułów w ebooku znajdziecie u nas zupełnie za darmo.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.