James Patterson Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

James Patterson Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

James Patterson urodził się w 1947 roku. To amerykański pisarz, autor bestsellerów, scenariuszy filmowych, dokumentalnych i powieści kryminalnych. Obok Stephena Kinga, J.K. Rowling, Dana Browna i Johna Grishama jest najpopularniejszym pisarzem na świecie. Do tej pory książki Pattersona sprzedały się liczbie przeszło 300 milionów egzemplarzy na całym świecie. Według magazynu Forbes James Patterson był w 2019 roku najlepiej zarabiającym pisarzem świata z dochodem na poziomie blisko 100 milionów dolarów. Patterson jest autorem przeszło stu pięćdziesięciu powieści. Jest autorem bestsellerowych cykli z Alexem Crossem, Kobiecego Klubu Zbrodni, Maximum Ride oraz sagi z Michaelem Bennettem w roli głównej. Patterson jest laureatem Nagrody im. Edgara Allana Poe. Jego książki wielokrotnie znajdowały się na listach bestsellerów „The New York Times”. Styl Pattersona wyróżnia się szybkim tempem narracji, krótkimi i dynamicznymi rozdziałami.

Życiorys Pattersona

Na początku swojej kariery Patterson pracował w agencji reklamowej. Popularność zyskał stosunkowo późno – w 1993 roku sławę przyniosła mu powieść „Along Came the Spider”, która została zekranizowana jako „W sieci pająka” – film z Morganem Freemanem w roli głównej. „W sieci pająka” to pierwszy tom serii z Alexem Crossem w roli głównej. To ciemnoskóry policjant, psycholog, który działa na własną rękę. Wcześniej był detektywem w policji w Waszyngtonie oraz służył jako agent FBI. Cross specjalizuje się w rozwiązywaniu śledztw dotyczących seryjnych zabójców. Morgan Freeman wcielił się również w postać Alexa Crossa w filmie „Kolekcjoner”.

W latach 1993-2020 ukazało się dwadzieścia osiem tomów cyklu z Alexem Crossem w roli głównej. „W sieci pająka”, „Kolekcjoner”, „Jack i Jill”, „Kot i mysz”, „Łasica”, „Róże są czerwone”, „Fiołki są niebieskie”, „Cztery ślepe myszki”, „Wielki zły wilk”, „Na szlaku terroru”, „Mary, Mary”, „Cross”, „Podwójna gra”, „Tropiciel”, „Proces Alexa”, „W krzyżowym ogniu”, „Zabić Alexa Crossa”, „Merry Christmas, Alex Cross”, „Cross My Heart”, „Hope to Die”, „Cross Justice”, „Target: Alex Cross”.

Druga najbardziej znana seria autorstwa Jamesa Pattersona to Kobiecy Klub Zbrodni. W skład serii wchodzi siedemnaście książek, choć niewykluczone, że Patterson napisze jeszcze kilka części. Do tej pory ukazały się następujące tomy cyklu: „Ty umrzesz pierwszy”, „Druga szansa”, „Trzy oblicza zemsty”, „Czwarty lipca”, „Piąty jeździec apokalipsy”, „Szósty cel”, „Siódme niebo”, „Ósma odpowiedź”, „Dziewiąty wyrok”, „Dziesiąta rocznica”, „Jedenasta godzina”, „12th of Never”, „Unlucky 13”, „14th Deadly Sin”, „15th Affair”, „16th Seduction”, „17th Suspect”. Do tej pory w Polsce ukazało się jedenaście tomów serii. Na podstawie cyklu powstał serial telewizyjny oraz cykl gier komputerowych z gatunku hidden objects.

W 2018 roku swoją premierę miała głośna książka Pattersona napisana wspólnie z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Billem Clintonem. To połączenie doświadczeń Clintona z czasów jego prezydentury z niecodziennym talentem pisarskim Pattersona. „Gdzie jest prezydent?” to powieść sensacyjna o najgroźniejszym w historii ataku terrorystycznym. Zamachowiec ma swojego sprzymierzeńca w Białym Domu i nie zamierza rezygnować ze swojej wtyki. Tylko wspólne działania przywódców najważniejszych krajów świata pozwolą powstrzymać zagrożenie.

Książki dla dzieci Jamesa Pattersona

Patterson jest również autorem książek dla dzieci. Wraz z Chrisem Grabensteinem napisał serię z Max Einstein w roli głównej. To jedyna seria autoryzowana przez Archiwum Alberta Einsteina. Do tej pory ukazały się cztery tomy serii, z czego tylko jedna w polskim tłumaczeniu. Tytułowa bohaterka, Max Einstein, jest nietypową nastolatką. Specjalizuje się bowiem w łamaniu zabezpieczeń systemów komputerowych, wymyśla niesamowite wynalazki i rozmawia z samym Albertem Einsteinem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy dziewczyna trafia do tajemniczej organizacji. Razem z innymi genialnymi dziećmi Max Einstein będzie musiała wykorzystać swoje wyjątkowe zdolności, by uratować świat. Książka „Max Einstein. Genialny eksperyment” dostępna jest w dwóch formatach – ebooka i książki papierowej. Pozostałe książki Jamesa Pattersona dostępne w księgarni internetowej Woblink to „Nieuchwytny”, „Czerwony alarm”, „First love”, „Kochanka”, „Delikwentki”, „Śmierć na żywo”, „Maximum Ride. Eksperyment Anioł”, „Maximum Ride. Żegnaj, szkoło - na zawsze”, „Maximum Ride. Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne”, „Maximum Ride: Ostatnie ostrzeżenie, Globalne ocieplenie”, „Maxl”, „Fang”, „Nevermore”, „Maximum Ride Forever”, „Hawk”.

Wartą wyróżnienia serią Pattersona jest też cykl z Michaelem Bennettem w roli głównej. Składa się na niego dwanaście książek. Większość z nich powstała wspólnie z Michaelem Ledwidge i Jamesem O. Bornem. Głównym bohaterem jest Michael Bennett, irlandzki detektyw pracujący dla nowojorskiej policji. Oprócz rozwiązywania brutalnych zbrodni zajmuje się wychowywaniem dziesiątki adoptowanych dzieci.

W pierwszym tomie Patterson opisał żałobę, w jakiej pogrążają się Stany Zjednoczone po śmierci Pierwszej Damy. Na pogrzeb do Nowego Jorku zjeżdżają się milionerzy, politycy, celebryci, biznesmeni. Uroczystość staje się koszmarem – w tłumie pojawiają się uzbrojeni po zęby napastnicy, którzy biorą ponad setkę zakładników. Terroryści są bezwzględni – wiedzą, że uwaga całego świata jest skupiona tylko na nich. Do akcji wkracza Michael Bennett, policyjny negocjator i detektyw. Śledczy wie, że w razie niepowodzenia to on będzie posądzony o niepowodzenie akcji. W tym samym czasie, po długiej chorobie w szpitalu umiera jego ukochana żona. Do tej pory w Polsce ukazały się trzy tomy serii – „Negocjator”, „Terror na Manhattanie” i „Najgorsza sprawa” – choć Patterson wydał już dwanaście części.

Książki Pattersona były wielokrotnie ekranizowane i adaptowane na potrzeby seriali telewizyjnych. James Patterson ma na swoim koncie również produkcję seriali dokumentalnych. Przedsiębiorstwo James Patterson Entertainment było odpowiedzialne za mini-serial „Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty”, który można oglądać na platformie streamingowej Netflix. Serial dokumentalny przybliża opowieści ofiar napaści seksualnych Epsteina. Ponadto dokument ujawnia mechanizmy działania multimilionera, który w bezwzględny sposób wykorzystywał swoje wpływy do tuszowania swoich zbrodni.

Książki Jamesa Pattersona na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Jamesa Pattersona we wszystkich formatach – ebook, audiobook i papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.