Jane Austen Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jane Austen Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Jane Austen to angielska pisarka, która w swoich powieściach opisywała przede wszystkim życie klasy wyższej w Anglii z początku XIX wieku. Fabuła książek Austen w przeważającej części dotyczy zamążpójścia i wszystkich problemów społecznych z tym związanych. Powieści Jane Austen były doceniane już za jej życia – chwalił je między innymi szkocki powieściopisarz i poeta, Walter Scott.

Rodzina i edukacja

Jane Austen przyszła na świat w Steventon, jej ojciec był duchownym kościoła anglikańskiego. Pisarka miała siódemkę rodzeństwa – sześciu braci i jedną siostrę, których w dorosłym życiu często odwiedzała. Sama nigdy nie zdecydowała się wyjść za mąż i założyć rodziny.

Autorka „Emmy” i jej siostra uczyły się przede wszystkim w domu. Pobierały lekcje rysowania, gry na instrumentach oraz innych umiejętności, które były wówczas uznawane za potrzebne młodej kobiecie. Siostry Austen namawiano również do poznawania literatury, zarówno tej klasycznej, jak i popularnej. Jane przekonywano do pisania, czego wynikiem były różne notatki i szkice, także powieści, które lata później zostały wydane jako „Rozważna i romantyczna”, „Duma i uprzedzenie” czy „Opactwo Northanger”.

Książki Jane Austen

Jane Austen ma w swoim dorobku literackim dziewięć powieści, w tym dwie niedokończone. Jej pierwsza książka, „Lady Susan” została napisana prawdopodobnie w okolicach 1795 roku. Była to powieść epistolarna, która nie została wydana za życia autorki. Kolejną powieścią autorki jest „Rozważna i romantyczna”. Książkę wydano jako dzieło napisane przez „pewną damę”. Jane Austen przedstawiła w niej historię dwóch panien na wydaniu, które mimo różnych charakterów tak samo szukają miłości i szczęścia. Dwa lata później ukazała się „Duma i uprzedzenie” będąca jedną z pierwszych powieści społeczno-obyczajowych. To najpopularniejsza powieść autorki. Pozostałe dzieła Austen to „Mansfield Park”, „Emma”, „Opactwo Northanger”, „Perswazje” i niedokończone książki: „Watsonowie” oraz „Sandition”. Pracę nad ostatnim tytułem przerwała śmierć autorki.

Twórczość Jane Austen stała się źródłem inspiracji dla wielu innych utworów – nie tylko romansów czy literatury obyczajowej, ale także horrorów. W 2010 roku została wydana powieść „Duma i uprzedzenie, i zombi”, w której mieszkańcy Hertfordshire muszą stawić czoła zmarłym powracającym zza grobów.

Ekranizacje książek Jane Austen

Książki Jane Austen cieszą się dużą popularnością wśród filmowców. Prawie każda powieść autorki została zekranizowana, a wiele z nich doczekało się kilku adaptacji. Najpopularniejszym filmem bazującym na prozie Austen jest „Rozważna i romantyczna” z 1995 roku. W filmie, który okazał się sukcesem, wystąpili między innymi Kate Winslet, Hugh Grant i Alan Rickman. Najnowszą produkcją opartą o twórczość pisarki jest „Emma” z Anyą Taylor-Joy w roli głównej. Film miał swoją premierę w 2020 roku.

Szeroki wybór powieści Jane Austen znajdziecie na Woblink.com – nie tylko w formie książek papierowych, ale również jako ebooki i audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).