Janusz Schwertner Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Janusz Schwertner Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Janusz Schwertner urodził się w 1992 roku. To polski reporter, dziennikarz i publicysta, od wielu lat związany z redakcją Onet. Jest współautorem książek „Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca”, „Antyterroryści” (z Mateuszem Baczyńskim) i „Szramy” (z Witoldem Beresiem). Publikował m.in. w „Przeglądzie sportowym” „Playboyu”, magazynie „Esquire”, w miesięcznikach „Dlaczego”, „Bloomberg Businessweek Polska”. Schwentner dwukrotnie otrzymał nagrodę Grand Press – w 2018 roku w kategorii „News”, a dwa lata później w kategorii „Reportaż prasowy”. Ponadto otrzymał Nagrodę im. Fikusa, oraz nominowany był Nagrody im. Teresy Torańskiej. Schwertner za swoją działalność dziennikarską otrzymał również Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski, a w konkursie „People Awards” grupy Ringier Axel Springer Polska zwyciężał czterokrotnie. W 2021 roku otrzymał European Press Prize za reportaż „Miłość w czasach zarazy”.

Antyterroryści - pierwsza książka Janusza Schwertnera

Pierwsza książka Schwertnera (napisana wspólnie z Mateuszem Baczyńskim) ukazała się w 2019 roku. „Antyterroryści” to publikacja o elitarnych polskich służbach specjalnych. Autorzy przedstawiają ludzi, którzy biorą udział w tajnych operacjach najwyższego ryzyka. Polska, jako najbardziej wysunięty na wschód kraj Unii Europejskiej, często znajduje się na linii przerzutów nielegalnych towarów – narkotyków, broni, materiałów wybuchowych, podróbek – oraz ludzi i zwierząt. W kraju znajdują się członkowie mafii z wielu krajów świata, dla których przemycenie towarów do Polski gwarantuje niemal pewny zysk na czarnym rynku wewnątrz Unii Europejskiej. Strzelaniny, pościgi, rozpracowywanie mafii od środka to chleb powszedni polskich antyterrorystów, którzy ryzykują życie, by ukrócić nielegalny biznes.

Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci - książka Schwertnera i Beresia

Druga książka Schwertnera (napisana wspólnie z Witoldem Beresiem) ukazała się w 2020 roku. Korzeni powstania książki „Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci” należy szukać w reportażu Schwertnera pt. „Miłość w czasach zarazy”, który ukazał się w Onecie. Reporter opisał w nim jeden z dramatycznych przypadków niedostosowania psycho-płciowego nastolatków. Bohaterka reportażu Wiktoria pewnego dnia poczuła, że jest chłopakiem. Niestety szczucie otoczenia, represyjność systemu doprowadziły do tragedii – Wiktor rzucił się pod pociąg metra. Jego przyjaciel Kacper, zmagający się podobną presją środowiska, na szczęście trafił na oddział psychiatryczny i udało się uchronić go przed śmiercią. W trakcie pracy nad reportażem Schwertner dotarł do porażających statystyk – Polska zajmuje drugie miejsce pod względem liczby samobójstw dokonywanych przez dzieci i młodzież do 19. roku życia. Młodzi ludzie nie radzą sobie z krytycznymi opiniami środowiska, są tłamszeni, stają się ofiarami nietolerancji i agresji – zarówno słownej, jak i psychicznej. Dyskryminowani są nie tylko młodzi ludzie o innej orientacji seksualnej, transpłciowe, ale również osoby wrażliwe, mające problemy psychiczne oraz słabsze i biedniejsze od swoich rówieśników. W książce Schwertner i Bereś pogłębiają temat. Autorzy zwracają uwagę, że problem zamiast zmierzać ku rozwiązaniu, stale się pogłębia.

Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca

Najnowszą książką Schwertnera jest „Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca” (ponownie współtworzona z Mateuszem Baczyńskim). Tym razem autorzy skupiają się na postaci człowieka, który wcielał się w handlarzy narkotyków, gangsterów i płatnych morderców. To opowieść o człowieku, który nie tylko ryzykował życie w pracy, ale również poza nią. „Zwierzak” przenikał do struktur najbardziej bezwzględnych mafii w Polsce. Na co dzień obcował z psychopatami, bandytami i zwyrodnialcami. By zaskarbić ich szacunek i zaufanie, musiał się z nimi spotykać, pić, imprezować, robić interesy. Ostatecznie wiele z nich wysłał za kratki. „Zwierzak” to najpopularniejszy polski policjant pracujący incognito. Bohater książki opowiada o tym, jak wyglądała jego kariera w świecie, w którym ludzkie życie warte jest niespełna złotówkę – tyle ile kosztuje nabój.

Książki Janusza Schwertnera na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Janusza Schwertnera w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.