Jarosław Grzędowicz Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jarosław Grzędowicz Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Jarosław Grzędowicz jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców fantastyki literackiej, a także redaktorem oraz tłumaczem komiksów. Przez kilka lat (1993-2001) był także redaktorem naczelnym czasopisma “Fenix”, które założył w 1990 roku wraz z Rafałem A. Ziemkiewiczem, Andrzejem Łaskim, Krzysztofem Sokołowskim oraz Dariuszem Zientalakiem. Dzieła Grzędowicza wydawane są nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów - popularność przyniosła mu zwłaszcza seria powieści “Pan Lodowego Ogrodu”. Grzędowicz był także felietonistą w “Gazecie Polskiej”, a jego opowiadania ukazywały się na łamach “Feniksa”, “Nowej Fantastyki” oraz licznych antologii science fiction. Jego drugą żoną była Maja Lidia Kossakowska, także twórczyni fantastyki, która zginęła tragicznie w pożarze domku letniskowego w nocy z 22 na 23 maja 2022 roku.

Jarosław Grzędowicz - “Pan Lodowego Ogrodu”

Jarosław Grzędowicz debiutował literacko w roku 1982, gdy w tygodniku “Odgłosy” ukazało się jego opowiadanie “Azyl dla starych pilotów”. Od tej chwili stworzył kilkadziesiąt opowiadań oraz wydał kilka książek. W roku 2003 ukazał się znany zbiór opowiadań grozy autorstwa Jarosława Grzędowicza, zatytułowany “Księga jesiennych demonów”, czytelnikom jednak pisarz najbardziej znany jest jako twórca serii “Pan Lodowego Ogrodu”. Wydawane kolejno w latach 2005, 2007, 2009 oraz 2012 tomy opowiadają historię Vuko Drakkinena, który ma znaleźć oraz przyprowadzić na ziemię naukowców zaginionych w Midgaardzie, obcej planecie pełnej magii i istot zupełnie ludziom nieznanych. By upodobnić się do tamtejszych mieszkańców, Vuko przechodzi operację oczu oraz przybiera tamtejsze imię Ulf Nitj’sefni. Gdy wyposażony w zdobycze najnowszej technologii Vuko po wielu perypetiach dociera do naukowców, ci wcale nie oczekują ratunku i nie zamierzają nigdzie wracać. Okazuje się, że część z nich zginęła, a pozostała przy życiu czwórka dzięki swojej wiedzy jest w Midgaardzie traktowana jak bogowie i stała się Czyniącymi - istotami, które są w stanie magicznie kształtować rzeczywistość wokół siebie. Naukowcy nie planują zrzeczenia się swojej ogromnej władzy - największymi przeciwnikami Vuko staje się dwoje z nich sięgających po najbardziej bezwzględne metody by zapanować nad światem. Obok losów Vuko Drakkinena toczy się także historia młodego księcia Tygrysiego Tronu, Filara, który pobiera nauki na dworze swojego ojca. W cesarstwie zbiera się jednak na burzę - klęska suszy powoduje, że powraca pradawna wiara w Podziemną Matkę, a ludzie zaczynają budować w miastach świątynie - Czerwone Wieże. Cesarz postanawia je zniszczyć, ale ponosi całkowitą klęskę i ginie wraz z prawie całą rodziną. Młody Filar jako jedyny wychodzi cało z opresji i ratuje się ucieczką. Towarzyszy mu zaufany i wprawny w sztukach walki Brus, a z czasem dołącza do nich coraz więcej ocalonych wygnańców. Filar podróżuje przez wiele różnych krain i mierzy się z licznymi przeciwnościami, by poznać i zrealizować swoje przeznaczenie. Vuko i Filar spotykają się w końcu w Lodowym Ogrodzie, gdzie ramię w ramię stają do walki. Pierwszy tom “Pana Lodowego Ogrodu” został wyróżniony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla za rok 2005 w kategorii “Powieść”. Grzędowicz zdobył także Śląkfę w kategorii “Twórca Roku 2005”, Sfinksa w kategorii “Polska powieść roku” oraz nagrodę redakcji “Fahrenheita” za “Dzieło Roku 2005”.

Książki Jarosława Grzędowicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele dzieł autorstwa Jarosława Grzędowicza - przede wszystkim cztery tomy jego cyklu “Pan Lodowego Ogrodu”, a także takie tytuły jak: “Azyl”, “Hel 3” czy “Popiół i kurz”. Te i inne polskie dzieła fantastyczne wydawane przez Wydawnictwo Fabryka Słów czekają na Was jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.