Jean-Jacques Sempé Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jean-Jacques Sempé Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Jean-Jacques Sempé to francuski rysownik i ilustrator, znany przede wszystkim jako autor ilustracji do książek autorstwa René Goscinny’ego o Mikołajku. To jeden z największych współczesnych francuskich rysowników.

Jean-Jacques Sempé – kariera

Jean-Jacques Sempé urodził się 17 sierpnia 1932 roku w Bordeaux. Nie był najlepszym uczniem, a za brak dyscypliny został wydalony z tamtejszego liceum. W swoim życiu próbował się w wielu zawodach. Był na przykład gońcem biurowym, wychowawcą na koloniach dla dzieci czy pomocnikiem u dostawcy win. Jean-Jacques Sempé wstąpił do wojska na ochotnika i wyjechał do Paryża. Swój pierwszy rysunek sprzedał pewnemu dziennikarzowi czasopisma „Sud-Quest” w 1951 roku. Pięć lat później zadebiutował we francuskim tygodniku ilustrowanym „Paris Match”. Jean-Jacques Sempé publikował także w takich czasopismach jak „Punch”, „L’Express” oraz „New York Times”. Pierwszy tom opowiadań o Mikołajku, które napisał René Goscinny, Sempé zilustrował w roku 1960. Od tego czasu jego charakterystyczna kreska jest nieodłącznym elementem tych niezmiennie popularnych książek dla młodszych czytelników, a Mikołajek przyniósł mu największą sławę. Inne książki, w których można znaleźć w Polsce ilustracje autorstwa Jeana-Jacquesa Sempé’ego to „Historia pana Sommera”, „Błędne ogniki i grzyby atomowe”, a także „Katarzynka”. Wydawane są także albumy z jego dziełami. Pierwszy tom ukazał się w roku 1962 i zatytułowany był „Rien n’est simple” („Nic nie jest proste”).

Dzieła autorstwa Jeana-Jacquesa Sempé’ego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was wszystkie tomy historii o Mikołajku, do której treść napisał René Goscinny, a jedyne w swoim rodzaju ilustracje przygotował Jean-Jacques Sempé. Znajdziecie tu zarówno „Zimę Mikołajka”, jak i „Nieznane przygody Mikołajka” oraz „Mikołajek i Wielki Cyrk”, wydane w Polsce nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.