Jennifer Wright Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jennifer Wright Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Jennifer Wright to amerykańska autorka, dziennikarka i felietonistka “New York Post” i “New York Observe”. Swoje teksty publikuje także w takich magazynach jak “Cosmopolitan”, “Maxim” i “Glamour”. Była jedną z założycielek nieistniejącej już witryny TheGloss.com. Wright ukończyła St. John’s College w Annapolis, w stanie Maryland. Wystąpiła w kilku programach telewizyjnych, takich jak Watch What happens Live i Mysteries at the Museum. W swoim dorobku literackim ma cztery powieści, z czego dwie z nich ukazały się w Polsce – nakładem Wydawnictwa Poznańskiego w ramach serii ZROZUM. Mieszka w Nowym Jorku. Jej receptą na gorsze dni są gin, serial „Rockefeller Plaza 30” oraz biografie historyczne. Prywatnie jest żoną scenarzysty The Late Show With Stephen Colbert, Daniela Kibblesmitha. Para wzięła ślub w 2017 roku, w ukochanym mieście Wright – Nowym Jorku.

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” Jennifer Wright to, wydana w 2020 roku, książka popularnonaukowa pozwalająca spojrzeć czytelnikowi na najmroczniejsze chwile w historii. Autorka z humorem i lekkością opisuje najtragiczniejsze w skutkach zarazy i bohaterów, którzy stawiali im czoła. Pokazuje, że zabić może wszystko, łącznie z tańcem, brudnymi rękami czy seksem. W końcu ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi od stuleci! Od Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, po XX wieku człowiekowi zagrażały między innymi dżuma, gruźlica czy cholera.

I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii

Na początku 2021 roku swoją premierę w Polsce miała kolejna książka Jennifer Wright pt. „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii”, z której czytelnicy mogą dowiedzieć się m.in. jak nie ukrywać kochanek, czy lepiej jest zginąć od sztyletu, czy trucizny, a także jakie imprezy organizował papież Aleksander VI. Autorka opowiada historie najgorszych związków i rozstań, za bohaterów książki obierając tych, którzy naprawdę nie żyli ani długo, ani szczęśliwie.

Zapowiedź premiery nowej książki Jennifer Wright

Premiera najnowszej książki Jennifer Wright pod tytułem „She Kills Me: The True Stories of History's Deadliest Women” została zapowiedziana na wrzesień 2021 roku. Będzie to obszerny zbiór opowieści o kobietach, które dokonały morderstwa – z zemsty, miłości, strachu, konieczności czy dla przyjemności. A wszystko to pełne historycznych szczegółów.

Książki Jennifer Wright w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Jennifer Wright – „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii” i „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” dostępne są w formie ebooka. Ponadto drugi z tytułów dostępny jest także w formie papierowej i audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).