Jennifer Wright Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jennifer Wright Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Jennifer Wright to amerykańska autorka, dziennikarka i felietonistka “New York Post” i “New York Observe”. Swoje teksty publikuje także w takich magazynach jak “Cosmopolitan”, “Maxim” i “Glamour”. Była jedną z założycielek nieistniejącej już witryny TheGloss.com. Wright ukończyła St. John’s College w Annapolis, w stanie Maryland. Wystąpiła w kilku programach telewizyjnych, takich jak Watch What happens Live i Mysteries at the Museum. W swoim dorobku literackim ma cztery powieści, z czego dwie z nich ukazały się w Polsce – nakładem Wydawnictwa Poznańskiego w ramach serii ZROZUM. Mieszka w Nowym Jorku. Jej receptą na gorsze dni są gin, serial „Rockefeller Plaza 30” oraz biografie historyczne. Prywatnie jest żoną scenarzysty The Late Show With Stephen Colbert, Daniela Kibblesmitha. Para wzięła ślub w 2017 roku, w ukochanym mieście Wright – Nowym Jorku.

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” Jennifer Wright to, wydana w 2020 roku, książka popularnonaukowa pozwalająca spojrzeć czytelnikowi na najmroczniejsze chwile w historii. Autorka z humorem i lekkością opisuje najtragiczniejsze w skutkach zarazy i bohaterów, którzy stawiali im czoła. Pokazuje, że zabić może wszystko, łącznie z tańcem, brudnymi rękami czy seksem. W końcu ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi od stuleci! Od Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, po XX wieku człowiekowi zagrażały między innymi dżuma, gruźlica czy cholera.

I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii

Na początku 2021 roku swoją premierę w Polsce miała kolejna książka Jennifer Wright pt. „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii”, z której czytelnicy mogą dowiedzieć się m.in. jak nie ukrywać kochanek, czy lepiej jest zginąć od sztyletu, czy trucizny, a także jakie imprezy organizował papież Aleksander VI. Autorka opowiada historie najgorszych związków i rozstań, za bohaterów książki obierając tych, którzy naprawdę nie żyli ani długo, ani szczęśliwie.

Zapowiedź premiery nowej książki Jennifer Wright

Premiera najnowszej książki Jennifer Wright pod tytułem „She Kills Me: The True Stories of History's Deadliest Women” została zapowiedziana na wrzesień 2021 roku. Będzie to obszerny zbiór opowieści o kobietach, które dokonały morderstwa – z zemsty, miłości, strachu, konieczności czy dla przyjemności. A wszystko to pełne historycznych szczegółów.

Książki Jennifer Wright w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Jennifer Wright – „I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii” i „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” dostępne są w formie ebooka. Ponadto drugi z tytułów dostępny jest także w formie papierowej i audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.