Joanna Gierak-Onoszko Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joanna Gierak-Onoszko Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Joanna Gierak-Onoszko to polska reportażystka, dziennikarka, pisarka i felietonistka. W swoich tekstach pisze głównie o kwestiach społecznych, prawniczych, a najczęściej o prawach człowieka, podając brutalne przykłady ich łamania. Ukończyła Uniwersytet Warszawski, a następnie podjęła naukę w Instytucie Reportażu. Po zakończeniu kursu pisała m.in. dla „Polityki”, „Dużego Formatu”, „Gazety Wyborczej”, „Pisma. Magazynu opinii” oraz „Non/Fiction”. Joanna Gierak-Onoszko kilka lat spędziła w Toronto. W tym czasie prowadziła bloga poświęconego historii i współczesnej sytuacji społecznej w Kanadzie pt. „Mrs. Canada. Opowieści z Kanady”. Efektem jej pobytu w Ameryce Północnej jest pełnometrażowy debiut, czyli „27 śmierci Toby’ego Obeda”, wstrząsający i znakomicie przyjęty reportaż. Na co dzień Joanna Gierak-Onoszko pracuje na stanowisku menedżerskim w kancelarii Dentons. Zajmuje się tam kwestiami komunikacji i public relations.

27 śmierci Toby’ego Obeda

„27 śmierci Toby’ego Obeda” to wstrząsający debiut reporterski Joanny Gierak-Onoszko, który wydało wydawnictwo Dowody na Istnienie. Głównym „bohaterem”, a można wprost rzec – „antybohaterem” reportażu jest Kanada, kraj powszechnie uważany i wymieniany jako przykład tolerancji i kultury. Do tego kraj przodujący w statystykach szczęśliwości i standardu życia. Niestety w historii Kanady można znaleźć wiele ciemnych kart i do dziś niezagojonych ran. Współczesna kondycja Kanady została bowiem okraszona krwią i cierpieniem ludzi, którzy kontynent zasiedlali zanim przybyli na niego Europejczycy i wiara w Jezusa Chrystusa. W swoim reportażu Joanna Gierak-Onoszko opisuje głównie rdzennych mieszkańców dzisiejszej Kanady, którzy trafiali do internatów zakładanych przez chrześcijańskie organizacje, by uczyć się zwyczajów, języka i kultury kolonizatorów. Rzeczywistość jednak nie była tak kolorowa. Dzieci rdzennych mieszkańców kontynentu na siłę były zabierane ze swoich domów i trafiały do piekła, z którego nie można było tak łatwo uciec. Na miejscu czekała na nich ich przemoc, cierpienie i prześladowanie.

„27 śmierci Toby’ego Obeda” to książka o zorganizowanym, bezwzględnym i niezwykle brutalnym aparacie represji wobec rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, głównie dzieci. Bite, torturowane, często molestowane, nie miały żadnej szansy na pomoc ani ucieczkę. Przez przeszło 150 lat machina przemocy funkcjonowała na terenie całego kraju. Szacuje się, że przy życiu pozostało około 150 tysięcy ocaleńców – ludzi, którzy przeżyli koszmar chrześcijańskich internatów. Gdy do tego doliczy się członków rodzin ludzi naznaczonych tragedią, niosących w sobie traumę z dzieciństwa, okazuje się, że ta liczba poraża. Gierak-Onoszko przeprowadziła setki rozmów z ofiarami terroru, na co dzień zmagającymi się z bolesnymi wspomnieniami z przeszłości a także z niepełnosprawnościami, których nabawili się wskutek tortur. Jednak „27 śmieci Toby’ego Obeda” to nie tylko archiwum przemocy. To także książka o nadziei oraz próbie rozliczenia się kraju z niechlubną przeszłością.

Reportaż Joanny Gierak-Onoszko był nominowany do Nagrody Conrada, Nagrody im. Witolda Gombrowicza i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Znalazł się także w finale Nagrody Literackiej Nike i otrzymał Nagrodę Nike Czytelników. Książka „27 śmierci Toby’ego Obeda” od premiery w maju 2019 roku nie znika z pierwszych miejsc ebookowych bestsellerów księgarni internetowej Woblink.

Książkę „27 śmierci Toby’ego Obeda” można kupić w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka, audiobooka oraz papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Moda i styl

Zdanie na temat nowo poznanej osoby wyrabiamy sobie na podstawie pierwszego wrażenia w zaledwie kilka sekund i waży ono na całej naszej przyszłej relacji z tą osobą. Dlatego współcześnie dużą rolę w naszym życiu odgrywa moda i styl, niezwykle ważne jest dla nas to, jak postrzegają nas inni. Dla wielu osób moda jest sposobem na wyrażenie siebie, pokazanie własnego stylu, sposobu życia, tego, co się lubi. Moda staje się zabawą i przyjemnością. Nadal są jednak osoby, które gubią się w ciągle zmieniających się trendach, osoby, dla których moda jest wyzwaniem. Książki w kategorii „Moda i styl” są przeznaczone zarówno dla laików, jak i znawców mody. Odnaleźć tu więc możemy książkę Marii Młyńskiej „Warsztaty stylu”, w której autorka pomaga w odkrywaniu własnego stylu, zgodnego z charakterem i osobowością, „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu” Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, czyli najpopularniejszej youtuberki makijażowej w Polsce, „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”, w której Cho Charlotte zdradza sekrety kompleksowej pielęgnacji cery od dawna praktykowanej przez Koreanki, a także „Ja nie mogę być modelką?” znanej dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Doroty Wellman, która dzieli się radami i myślami na temat mody i kobiecości. Oczywiście moda nie jest tematem zarezerwowanym tylko dla kobiet, dlatego w kategorii „Moda i styl” znajdziemy również propozycje dla panów, m.in. książkę Łukasza Kielbana „Mężczyzna z klasą”, w której autor daje rady na temat współczesnej elegancji i dobrych manier, „Na ostro i pod włos” Rafała Janty, gdzie znajduje się wszystko to, co nowoczesny mężczyzna powinien wiedzieć o goleniu i zaroście, oraz „Rzeczowo o męskiej modzie” Michała Kędziora z praktycznymi poradami, wskazówkami i ciekawostkami na temat ubioru.