Joanna Kuciel-Frydryszak Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joanna Kuciel-Frydryszak Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Joanna Kuciel-Frydryszak to polska dziennikarka, pisarka, publicystka, autorka biografii. Jest autorką trzech książek – „Słonimski. Heretyk na ambonie”, „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie” oraz „Służące do wszystkiego”. Była wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Słonimski. Heretyk na ambonie

Joanna Kuciel-Frydryszak debiutowała w 2012 roku biografią Antoniego Słonimskiego pt. „Słonimski. Heretyk na ambonie”. To opowieść o jednym z najbardziej charakterystycznych polskich poetów XX wieku. Słonimski był pisarzem żydowskiego pochodzenia. Zajmował się pisaniem felietonów, dramatów, prozy oraz działał w kabarecie. Był jednym z założycieli kabaretu „Pod Picadorem” i grupy literackiej „Skamander”. Z uwagi na swoje pochodzenie, wojnę spędził na emigracji. Słonimski w książce Kuciel-Frydryszak jawi się jako człowiek o niezwykłym poczuciu humoru, pacyficta o idealistycznych poglądach, ale jednocześnie żydowski buntownik. Autorka snuje fascynującą opowieść o okresie międzywojennym w Polsce, czasach gdy Słonimski przebywał za granicą oraz o próbie odnalezienia się poety w powojennej Polsce. Kuciel-Frydryszak pisze o tym, jak na oczach całego kraju Gomułka każe mu zastanowić się kim jest – Żydem czy Polakiem.

Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie

Druga książka Joanny Kuciel-Frydryszak, „Iłła”, ukazała się w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Marginesy. Po raz kolejny autorka sięga do czasów międzywojnia. Bohaterka biografii, Kazimiera Iłłakowiczówna była szalenie ciekawą postacią. Wcześnie została sierotą. Studiowała w Oksfordzie i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Była poetką, prozaiczką, dramatopisarką. Służyła w armii rosyjskiej, a po odzyskaniu niepodległości przez Polskę pracowała w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 1925-1936 była sekretarką marszałka Józefa Piłsudskiego. Iłła należała do najwybitniejszych postaci życia literackiego międzywojennej stolicy. Przyjaźniła się z Witkacym, Julianem Tuwimem i Marią Dąbrowską. Za swoją twórczość otrzymała m.in. Order Odrodzenia Polski Polonia Restituta, Wawrzyn Akademicki, Order Korony Rumunii i Order Narodowy Legii Honorowej. Dziełami Kazimiery Iłłakowiczówny zachwycali się Stefan Żeromski i Jarosław Iwaszkiewicz. Po rady przychodziły do niej Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. Oprócz tego tłumaczyła z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, rumuńskiego i węgierskiego. „Iłła” to fascynująca opowieść o kobiecie, której życiorys spokojnie mogłoby dzielić kilka osób.

Służące do wszystkiego

W 2018 roku, również nakładem Wydawnictwa Marginesy, ukazała się trzecia książka Joanny Kuciel-Frydryszak. Tym razem autorka podjęła się opisania losów dziewcząt międzywojnia, zatrudnionych do pracy jako służące. Zwykle niewolnictwo kojarzone jest z dramatycznym losem czarnoskórych pracujących w fabrykach, na plantacjach czy w domach bogatych białych. Tymczasem rzadko mówi się o tzw. „białym niewolnictwie”, które jeszcze do niedawna „bardzo dobrze” funkcjonowało w Europie, w tym w Polsce. O tym jest ostatnia książka Joanny Kuciel-Frydryszak. O zatrudnionych w bardzo młodym wieku dziewczynach, które w pocie czoła pracowały od rana do nocy, bez odpoczynku, prawa do urlopu, bez godnego zarobku i niezbędnego wyżywienia. Autorka pisze nie tylko o trudnym losie służek domowych, ale również o klasowym społeczeństwie, które chwaliło się, że żadne podziały nie istnieją. To książka o niewolnictwie w białych rękawiczkach.

Książki Joanny Kuciel-Frydryszak na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie” Joanny Kuciel-Frydryszak w formie ebooka i papierowej. Książka „Służące do wszystkiego” jest dostępna w trzech formatach, oprócz ebooka i papierowej, również w formie audiobooka. Książkę czyta Magdalena Schejbal.

Co znajdziesz w kategorii: Marketing, Zarządzanie, Finanse

W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” znajdują się pozycje z zakresu działalności gospodarczej i wszystkiego, co z nią związane – książki o przedsiębiorczości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu, e-marketingu, handlu, organizacji procesów polegających na wytwarzaniu dóbr i usług, ekonomii, kierowaniu biznesem. Znaleźć tu również można pozycje poświęcone osiąganiu celów, finansom, strategiom oraz psychologii i kulturze w biznesie. Literatura biznesowa umożliwia poznanie, a także lepsze rozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem i gospodarką. Pomoże również odświeżyć wiedzę dotyczącą tworzenia modeli organizacyjnych czy pracy z klientem. Najnowsze książki biznesowe dają możliwość unikania przestarzałego i zawodnego modelu kierowania zespołem – pozwalają na zastosowanie najkorzystniejszych dla obu stron zabiegów. Pozycje z tej kategorii pomogą również odświeżyć analityczne myślenie, a przez to przyczynią się do powstania wielu nowych, świeżych pomysłów. W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” w serwisie Woblink.com znajdują się pozycje poświęcone marketingowi („Content. Elementarna cząstka marketingu” Rebecci Lieb i Jaimy Szymański), ekonomii („Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joona Changa) czy też przedsiębiorczości („Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera). Wiele z oferowanych przez platformę Woblink.com pozycji to poradniki poświęcone tworzeniu zaangażowanej, a przez to bardziej efektywnej w swoich działaniach grupy pracowników („Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji” Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego, „Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” Jona Gordona), poradniki o tym, jak być dobrym negocjatorem („Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” Roberta Mayera) czy też książki na temat strategii zarządzania czasem i technik zwiększania produktywności („Esencjalista” Grega McKeowna).