Joanna Kuciel-Frydryszak Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joanna Kuciel-Frydryszak Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Joanna Kuciel-Frydryszak to polska dziennikarka, pisarka, publicystka, autorka biografii. Jest autorką trzech książek – „Słonimski. Heretyk na ambonie”, „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie” oraz „Służące do wszystkiego”. Była wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Słonimski. Heretyk na ambonie

Joanna Kuciel-Frydryszak debiutowała w 2012 roku biografią Antoniego Słonimskiego pt. „Słonimski. Heretyk na ambonie”. To opowieść o jednym z najbardziej charakterystycznych polskich poetów XX wieku. Słonimski był pisarzem żydowskiego pochodzenia. Zajmował się pisaniem felietonów, dramatów, prozy oraz działał w kabarecie. Był jednym z założycieli kabaretu „Pod Picadorem” i grupy literackiej „Skamander”. Z uwagi na swoje pochodzenie, wojnę spędził na emigracji. Słonimski w książce Kuciel-Frydryszak jawi się jako człowiek o niezwykłym poczuciu humoru, pacyficta o idealistycznych poglądach, ale jednocześnie żydowski buntownik. Autorka snuje fascynującą opowieść o okresie międzywojennym w Polsce, czasach gdy Słonimski przebywał za granicą oraz o próbie odnalezienia się poety w powojennej Polsce. Kuciel-Frydryszak pisze o tym, jak na oczach całego kraju Gomułka każe mu zastanowić się kim jest – Żydem czy Polakiem.

Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie

Druga książka Joanny Kuciel-Frydryszak, „Iłła”, ukazała się w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Marginesy. Po raz kolejny autorka sięga do czasów międzywojnia. Bohaterka biografii, Kazimiera Iłłakowiczówna była szalenie ciekawą postacią. Wcześnie została sierotą. Studiowała w Oksfordzie i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Była poetką, prozaiczką, dramatopisarką. Służyła w armii rosyjskiej, a po odzyskaniu niepodległości przez Polskę pracowała w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 1925-1936 była sekretarką marszałka Józefa Piłsudskiego. Iłła należała do najwybitniejszych postaci życia literackiego międzywojennej stolicy. Przyjaźniła się z Witkacym, Julianem Tuwimem i Marią Dąbrowską. Za swoją twórczość otrzymała m.in. Order Odrodzenia Polski Polonia Restituta, Wawrzyn Akademicki, Order Korony Rumunii i Order Narodowy Legii Honorowej. Dziełami Kazimiery Iłłakowiczówny zachwycali się Stefan Żeromski i Jarosław Iwaszkiewicz. Po rady przychodziły do niej Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec. Oprócz tego tłumaczyła z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, rumuńskiego i węgierskiego. „Iłła” to fascynująca opowieść o kobiecie, której życiorys spokojnie mogłoby dzielić kilka osób.

Służące do wszystkiego

W 2018 roku, również nakładem Wydawnictwa Marginesy, ukazała się trzecia książka Joanny Kuciel-Frydryszak. Tym razem autorka podjęła się opisania losów dziewcząt międzywojnia, zatrudnionych do pracy jako służące. Zwykle niewolnictwo kojarzone jest z dramatycznym losem czarnoskórych pracujących w fabrykach, na plantacjach czy w domach bogatych białych. Tymczasem rzadko mówi się o tzw. „białym niewolnictwie”, które jeszcze do niedawna „bardzo dobrze” funkcjonowało w Europie, w tym w Polsce. O tym jest ostatnia książka Joanny Kuciel-Frydryszak. O zatrudnionych w bardzo młodym wieku dziewczynach, które w pocie czoła pracowały od rana do nocy, bez odpoczynku, prawa do urlopu, bez godnego zarobku i niezbędnego wyżywienia. Autorka pisze nie tylko o trudnym losie służek domowych, ale również o klasowym społeczeństwie, które chwaliło się, że żadne podziały nie istnieją. To książka o niewolnictwie w białych rękawiczkach.

Książki Joanny Kuciel-Frydryszak na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie” Joanny Kuciel-Frydryszak w formie ebooka i papierowej. Książka „Służące do wszystkiego” jest dostępna w trzech formatach, oprócz ebooka i papierowej, również w formie audiobooka. Książkę czyta Magdalena Schejbal.

Co znajdziesz w kategorii: Moda i styl

Zdanie na temat nowo poznanej osoby wyrabiamy sobie na podstawie pierwszego wrażenia w zaledwie kilka sekund i waży ono na całej naszej przyszłej relacji z tą osobą. Dlatego współcześnie dużą rolę w naszym życiu odgrywa moda i styl, niezwykle ważne jest dla nas to, jak postrzegają nas inni. Dla wielu osób moda jest sposobem na wyrażenie siebie, pokazanie własnego stylu, sposobu życia, tego, co się lubi. Moda staje się zabawą i przyjemnością. Nadal są jednak osoby, które gubią się w ciągle zmieniających się trendach, osoby, dla których moda jest wyzwaniem. Książki w kategorii „Moda i styl” są przeznaczone zarówno dla laików, jak i znawców mody. Odnaleźć tu więc możemy książkę Marii Młyńskiej „Warsztaty stylu”, w której autorka pomaga w odkrywaniu własnego stylu, zgodnego z charakterem i osobowością, „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu” Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, czyli najpopularniejszej youtuberki makijażowej w Polsce, „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”, w której Cho Charlotte zdradza sekrety kompleksowej pielęgnacji cery od dawna praktykowanej przez Koreanki, a także „Ja nie mogę być modelką?” znanej dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Doroty Wellman, która dzieli się radami i myślami na temat mody i kobiecości. Oczywiście moda nie jest tematem zarezerwowanym tylko dla kobiet, dlatego w kategorii „Moda i styl” znajdziemy również propozycje dla panów, m.in. książkę Łukasza Kielbana „Mężczyzna z klasą”, w której autor daje rady na temat współczesnej elegancji i dobrych manier, „Na ostro i pod włos” Rafała Janty, gdzie znajduje się wszystko to, co nowoczesny mężczyzna powinien wiedzieć o goleniu i zaroście, oraz „Rzeczowo o męskiej modzie” Michała Kędziora z praktycznymi poradami, wskazówkami i ciekawostkami na temat ubioru.