Jørn Lier Horst Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jørn Lier Horst Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Jørn Lier Horst to norweski pisarz i dramaturg, autor powieści kryminalnych. Jest znany przede wszystkim z serii kryminałów z komisarzem Williamem Wistingiem w roli głównej. Horst studiował psychologię, filozofię oraz kryminologię i do 2013 roku pracował jako szef wydziału śledczego policji w Vestfold. Obecnie jest pisarzem na pełen etat, oprócz kryminałów napisał także kilka przedstawień dla Teater Ibsen.

Seria książek o komisarzu Williamie Wistingu

Autor zadebiutował w 2004 roku książką „Kluczowy świadek”. Powieść ta otwiera bestsellerową serię o komisarzu Williamie Wistingu, oficerze wydziału śledczego pracującym w Larviku. Dotychczas w ramach cyklu ukazało się piętnaście powieści: „Gdy zapada zmrok” (prequel), „Kluczowy świadek”, „Felicja zaginęła”, „Gdy morze cichnie”, „Jedna jedyna”, „Nocny człowiek”, „Szumowiny”, „Poza sezonem”, „Psy gończe”, „Jaskiniowiec”, „Ślepy trop”, „Kod Kathariny”, „Ukryty pokój”, „Zła wola” i „Sprawa 1569”. Powieści kryminalne należące do tej serii okazały się hitem nie tylko w ojczyźnie autora ‒ zostały przetłumaczona na ponad 20 języków.

„Psy gończe”

Najpopularniejszą i najbardziej cenioną powieścią z cyklu jest książka „Psy gończe” z 2013 roku. To najczęściej nagradzany tytuł w dorobku autora ‒ otrzymał między innymi takie wyróżnienia jak Nagroda Rivertona 2012, Nagroda Szklanego Klucza 2013 i Nagroda Martina Becka 2014. W tej części cyklu komisarz Wisting zostaje zawieszony – jest podejrzany o fabrykowanie dowodów w sprawie morderstwa Cecili Linde. Do tego momentu William Wisting ścigał przestępców, a teraz staje się przynętą. Musi dociec, który z jego współpracowników sfabrykował dowody, i rozwiązać zagadkę zbrodni sprzed lat. Kiedy ginie kolejna dziewczyna, dla komisarza rozpoczyna się wyścig z czasem.

Sprawa 1569

Sprawa 1569” to piętnasty i najnowszy tom z serii książek o komisarzu Williamie Wistingu. Podczas urlopu komisarz wyjmuje ze skrzynki pocztowej tajemniczy list. Biała koperta zawiera pojedynczą kartkę papieru z jedną linijką tekstu: 12-1569/99. To sygnatura akt sprawy, która prowadzi Wistinga do morderstwa sprzeda lat. W 1999 roku zamordowano Tone Vaterland – sprawa została wyjaśniona, ale ktoś najwyraźniej chce, aby komisarz ponownie się jej przyjrzał. Mężczyzna trafia na coś, co zmrozi mu krew w żyłach i ukaże wydarzenia z przeszłości w zupełnie nowym świetle.

Jørn Lier Horst dla młodszych czytelników: CLUE i Biuro Detektywistyczne numer 2

Jørn Lier Horst pisze powieści kryminalne nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodszych czytelników. Od 2012 roku publikuje dwie serie kryminalne przeznaczone dla młodego odbiorcy. Pierwszą z nich jest cykl „CLUE”. To seria minipowieści z wątkiem kryminalnym w roli głównej. Nazwę serii „CLUE” tworzą pierwsze litery imion głównych bohaterów, którzy wspólnie mierzą się z zagadkami. Dotychczas w Polsce ukazały się cztery części serii: „Zagadka salamandry”, „Zagadka zegara maltańskiego”, „Zagadka dna morskiego” i „Zagadka hien cmentarnych”. Drugim cyklem, napisanym wspólnie z Jørgenem Sandnesem z myślą o młodszym czytelniku, jest „Biuro Detektywistyczne numer 2”. Bohaterami serii są Tirli i Oliver, dwójka młodych detektywów. W ramach tej serii (w Polsce cykl nazywa się „Operacja”) ukazało się kilkanaście tomów, m.in. „Operacja Burzowa Chmura”, „Operacja Podmuch Wiatru”, „Operacja Pirat” i „Operacja Czarny Las”.

Kryminały Jørna Liera Horsta z serii o komisarzu Williamie Wistingu znajdziecie w księgarni Woblink.com – nie tylko w formie książek papierowych, ale także ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.