Jørn Lier Horst Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jørn Lier Horst Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Jørn Lier Horst to norweski pisarz i dramaturg, autor powieści kryminalnych. Jest znany przede wszystkim z serii kryminałów z komisarzem Williamem Wistingiem w roli głównej. Horst studiował psychologię, filozofię oraz kryminologię i do 2013 roku pracował jako szef wydziału śledczego policji w Vestfold. Obecnie jest pisarzem na pełen etat, oprócz kryminałów napisał także kilka przedstawień dla Teater Ibsen.

Seria książek o komisarzu Williamie Wistingu

Autor zadebiutował w 2004 roku książką „Kluczowy świadek”. Powieść ta otwiera bestsellerową serię o komisarzu Williamie Wistingu, oficerze wydziału śledczego pracującym w Larviku. Dotychczas w ramach cyklu ukazało się piętnaście powieści: „Gdy zapada zmrok” (prequel), „Kluczowy świadek”, „Felicja zaginęła”, „Gdy morze cichnie”, „Jedna jedyna”, „Nocny człowiek”, „Szumowiny”, „Poza sezonem”, „Psy gończe”, „Jaskiniowiec”, „Ślepy trop”, „Kod Kathariny”, „Ukryty pokój”, „Zła wola” i „Sprawa 1569”. Powieści kryminalne należące do tej serii okazały się hitem nie tylko w ojczyźnie autora ‒ zostały przetłumaczona na ponad 20 języków.

„Psy gończe”

Najpopularniejszą i najbardziej cenioną powieścią z cyklu jest książka „Psy gończe” z 2013 roku. To najczęściej nagradzany tytuł w dorobku autora ‒ otrzymał między innymi takie wyróżnienia jak Nagroda Rivertona 2012, Nagroda Szklanego Klucza 2013 i Nagroda Martina Becka 2014. W tej części cyklu komisarz Wisting zostaje zawieszony – jest podejrzany o fabrykowanie dowodów w sprawie morderstwa Cecili Linde. Do tego momentu William Wisting ścigał przestępców, a teraz staje się przynętą. Musi dociec, który z jego współpracowników sfabrykował dowody, i rozwiązać zagadkę zbrodni sprzed lat. Kiedy ginie kolejna dziewczyna, dla komisarza rozpoczyna się wyścig z czasem.

Sprawa 1569

Sprawa 1569” to piętnasty i najnowszy tom z serii książek o komisarzu Williamie Wistingu. Podczas urlopu komisarz wyjmuje ze skrzynki pocztowej tajemniczy list. Biała koperta zawiera pojedynczą kartkę papieru z jedną linijką tekstu: 12-1569/99. To sygnatura akt sprawy, która prowadzi Wistinga do morderstwa sprzeda lat. W 1999 roku zamordowano Tone Vaterland – sprawa została wyjaśniona, ale ktoś najwyraźniej chce, aby komisarz ponownie się jej przyjrzał. Mężczyzna trafia na coś, co zmrozi mu krew w żyłach i ukaże wydarzenia z przeszłości w zupełnie nowym świetle.

Jørn Lier Horst dla młodszych czytelników: CLUE i Biuro Detektywistyczne numer 2

Jørn Lier Horst pisze powieści kryminalne nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodszych czytelników. Od 2012 roku publikuje dwie serie kryminalne przeznaczone dla młodego odbiorcy. Pierwszą z nich jest cykl „CLUE”. To seria minipowieści z wątkiem kryminalnym w roli głównej. Nazwę serii „CLUE” tworzą pierwsze litery imion głównych bohaterów, którzy wspólnie mierzą się z zagadkami. Dotychczas w Polsce ukazały się cztery części serii: „Zagadka salamandry”, „Zagadka zegara maltańskiego”, „Zagadka dna morskiego” i „Zagadka hien cmentarnych”. Drugim cyklem, napisanym wspólnie z Jørgenem Sandnesem z myślą o młodszym czytelniku, jest „Biuro Detektywistyczne numer 2”. Bohaterami serii są Tirli i Oliver, dwójka młodych detektywów. W ramach tej serii (w Polsce cykl nazywa się „Operacja”) ukazało się kilkanaście tomów, m.in. „Operacja Burzowa Chmura”, „Operacja Podmuch Wiatru”, „Operacja Pirat” i „Operacja Czarny Las”.

Kryminały Jørna Liera Horsta z serii o komisarzu Williamie Wistingu znajdziecie w księgarni Woblink.com – nie tylko w formie książek papierowych, ale także ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.