Jon Krakauer Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jon Krakauer Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Jon Krakauer to amerykański pisarz, dziennikarz i miłośnik górskich wspinaczek. Jest autorem takich książek jak „Wszystko za Everest” czy „Pod sztandarem nieba”. Krakauer w swoich książkach porusza bardzo różne tematy, często kontrowersyjne. Każda z jego publikacji wywoływała publiczną dyskusję i wiązała się ze społecznym poruszeniem. Krakauer pisał między innymi o tragicznej wspinaczce na Mount Everest, o gwałtach dokonywanych na studentkach jednej z amerykańskich uczelni oraz o niejednoznacznym podejściu do życia amerykańskich mormonów.

Wszystko za Everest - relacja z tragicznej wyprawy

Rok 1996 był przełomowy dla Krakauera. Jako dziennikarz magazynu „Outside” wziął udział w komercyjnej wyprawie na Mount Everest. Niestety ekspedycja zakończyła się tragedią – podczas zdobywania szczytu zmarło ośmiu członków zespołu. Wśród nich byli dwaj doświadczeni przewodnicy – Rob Hall i Scott Fisher. Doświadczenia z wyprawy Krakauer opisał w książce „Wszystko za Everest”. Skrytykował w niej cały proces przygotowawczy do wyprawy, nie zostawił suchej nitki na środowisku wspinaczy. Oberwało się też doświadczonemu przewodnikowi Anatolijowi Bukriejewowi. Rozpętała się burza medialna, a Bukriejew zdecydował się opublikować swoją wersję wydarzeń. Wydał książkę będącą kontrą do publikacji Krakauera pt. „Wspinaczka: Mount Everest i zgubne ambicje”.

Pod sztandarem nieba

W swojej kolejnej książce Krakauer poruszył zupełnie inny temat. Tym razem poświęcił się zgłębianiu problemu fanatyzmu religijnego, w tym przypadku opowieść toczy się wokół wyznawców Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Członkowie tego kościoła nazywani są powszechnie mormonami. Punktem wyjścia tej opowieści jest brutalne morderstwo popełnione na kobiecie i jej malutkim, kilkunastomiesięcznym dziecku. Sędzia prowadzący sprawę powiedział publicznie, że to najbardziej brutalna sprawa, z jaką miał do czynienia. Na dodatek w sądzie sprawca przyznał, że nie czuje się winny, a swoje działanie motywował religijnymi pobudkami i objawieniem boskim.

Krakauer wykorzystał tę kontrowersyjną historię do opowiedzenia, kim są mormoni, jakie panują wśród nich zwyczaje oraz dlaczego doszło do tragedii. Im bardziej zagłębiał się w świat mormonów, tym więcej odkrywał mrocznych stron ich życia. Krakauer opisał też podejście mormonów do wielożeństwa oraz ich wrogość do Stanów Zjednoczonych – państwa, z którym jednocześnie walczą i pobierają od niego świadczenia społeczne. „Pod sztandarem nieba” to wstrząsająca opowieść o religijnym fanatyzmie, ksenofobii i szowinizmie.

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

W kolejnej książce Krakauer nie zwalnia tempa. Na warsztat wziął bowiem wstrząsająca sprawę gwałtów dokonywanych w jednym z miasteczek uniwersyteckich w Missouli w stanie Montana. Krakauer stał się jednym z wiodących głosów w dyskusjach dotyczących zjawiska #metoo. Autor książki jednoznacznie zadeklarował chęć przyłączenia się do szerzenia świadomości społecznej o skali przestępstw seksualnych. Z badań bowiem wynika, że aż 80% gwałtów popełnionych w Stanach Zjednoczonych dokonują osoby znane swoim ofiarom, a zatem członkowie rodziny, znajomi, partnerzy, współuczestnicy grup zajęciowych i kursów, nauczyciele lub opiekunowie. Rzadko pojawiają się obsesyjni, seryjni gwałciciele. Kolejnym problemem jest niski odsetek zgłaszanych przestępstw seksualnych wynikający z tego, że ofiary boją się pójść na policję. Ponadto zgłoszone sprawy rzadko znajdują swój finał w sądzie, statystyki mówią, że tylko 5% zgłoszonych przestępstw kończy się wyrokiem dla sprawcy.

Książki Jona Krakauera dostępne w Woblink

Książki Jona Krakauera w formie papierowej i jako ebooki znajdziecie w księgarni internetowej Woblink. Wymienione książki ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Czarne.

Co znajdziesz w kategorii: Moda i styl

Zdanie na temat nowo poznanej osoby wyrabiamy sobie na podstawie pierwszego wrażenia w zaledwie kilka sekund i waży ono na całej naszej przyszłej relacji z tą osobą. Dlatego współcześnie dużą rolę w naszym życiu odgrywa moda i styl, niezwykle ważne jest dla nas to, jak postrzegają nas inni. Dla wielu osób moda jest sposobem na wyrażenie siebie, pokazanie własnego stylu, sposobu życia, tego, co się lubi. Moda staje się zabawą i przyjemnością. Nadal są jednak osoby, które gubią się w ciągle zmieniających się trendach, osoby, dla których moda jest wyzwaniem. Książki w kategorii „Moda i styl” są przeznaczone zarówno dla laików, jak i znawców mody. Odnaleźć tu więc możemy książkę Marii Młyńskiej „Warsztaty stylu”, w której autorka pomaga w odkrywaniu własnego stylu, zgodnego z charakterem i osobowością, „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu” Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, czyli najpopularniejszej youtuberki makijażowej w Polsce, „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”, w której Cho Charlotte zdradza sekrety kompleksowej pielęgnacji cery od dawna praktykowanej przez Koreanki, a także „Ja nie mogę być modelką?” znanej dziennikarki i prezenterki telewizyjnej Doroty Wellman, która dzieli się radami i myślami na temat mody i kobiecości. Oczywiście moda nie jest tematem zarezerwowanym tylko dla kobiet, dlatego w kategorii „Moda i styl” znajdziemy również propozycje dla panów, m.in. książkę Łukasza Kielbana „Mężczyzna z klasą”, w której autor daje rady na temat współczesnej elegancji i dobrych manier, „Na ostro i pod włos” Rafała Janty, gdzie znajduje się wszystko to, co nowoczesny mężczyzna powinien wiedzieć o goleniu i zaroście, oraz „Rzeczowo o męskiej modzie” Michała Kędziora z praktycznymi poradami, wskazówkami i ciekawostkami na temat ubioru.