Joseph Conrad Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Serce ciemności: spolszczenie Jacek Dukaj, Ebook | Joseph Conrad

    Transfuzja ciemności czyli Joseph Conrad piszący w głowie Jacka Dukaja Heart of Darkness Najważniejszy i najodważniejszy projekt literacki roku! Kiedy czytamy w 2017 roku Serce ciemności, czytamy inną książkę niż Brytyjczycy w roku 1899. Te same zdania otwierają w nas inne przeżycia. Inne słowa klucze pasują bowiem do czytelników coraz odleglejszych od świata i kultury oryginału. Wszystko trzeba zmienić, aby najważniejsze – przeżycie zadane przez autora – pozost...

    Promocja
    okładka Następcy, Ebook | Joseph Conrad, Ford Madox Hueffer

    „Następcy” to opowieść o grupie osób będących przedstawicielami obcej rasy pochodzącej z Czwartego Wymiaru. Jedną z nich jest tajemnicza i fascynująca kobieta, którą przypadkowo poznaje Artur, niedoceniony angielski pisarz. To ona powoli odsłania przed nim kulisy skomplikowanej operacji mającej na celu przejęcie władzy nad Ziemią. Artur, otrzymując przy okazji coraz większe korzyści finansowe i społeczne, daje wplątać się w skomplikowaną, makiaweliczną intrygę, nie zdając sob...

    Promocja
    okładka Lord Jim, Ebook | Joseph Conrad

    Parostatek „Patna”, z ośmiuset pobożnymi pielgrzymami na pokładzie, wyrusza w rejs. Morze jest spokojne i wszystko przebiega bez najmniejszych zakłóceń. Niespodziewanie okręt uderza w niezidentyfikowany obiekt. Młodszy kapitan Jim zostaje wysłany pod pokład w celu sprawdzenia ewentualnych uszkodzeń. Na miejscu stwierdza, że okrętu przed zatonięciem broni jedyna gródź, która z powodu rdzy i starości wkrótce nie wytrzyma naporu wody. Taką też informację przedstawia kapitanowi....

Joseph Conrad Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Joseph Conrad to jeden z najważniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku. Jest autorem takich powieści jak „Jądro ciemności” i „Lord Jim”, które trwale wpisały się w kanon światowej literatury. Pisarz urodził się w 1857 roku w Berdyczowie jako Józef Konrad Korzeniowski.

Morskie doświadczenia

Po śmierci matki, a później także i ojca Józef trafił pod opiekę wuja, Tadeusza Bobrowskiego. Mieszkali we Lwowie i Krakowie, gdzie Józef uczęszczał do szkół. Jego największą pasją były jednak podróże, szczególnie interesował się marynistyką. Wuj pozwolił nastoletniemu Józefowi na wyjazd do Francji, konkretnie do Marsylii, gdzie chłopak zaciągnął się do pracy na statku handlowym. Gdy cztery lata później nie dostał zezwolenia na pobyt we Francji, postanowił wyruszyć do Wielkiej Brytanii. Tam kontynuował pracę w marynarce – ostatecznie na wodach całego świata spędził 17 lat. W tym czasie odbył podróże m.in. do Singapuru, Australii i w głąb Afryki. Praca na morzu i obserwacje ludności z terenów kolonii bardzo mocno wpłynęły na jego twórczość literacką.

Późny debiut Józefa Korzeniowskiego

Józef Korzeniowski wychowywał się na terenie dzisiejszej Polski i Ukrainy, nastoletnie lata mieszkał we Francji, a później spędził większość czasu w podróży i Wielkiej Brytanii. Mimo że biegle mówił po polsku i francusku, to angielski wybrał jako język twórczej ekspresji. Swoje pierwsze dzieło „Szaleństwo Almayera” opublikował w 1895 roku. Debiutujący pisarz miał wtedy 38 lat. Jego powieść, łącząca w sobie elementy romansu, przygody i wątków egzystencjalnych, cieszyła się uznaniem krytyków. Po tym sukcesie postanowił całkowicie oddać się pisaniu.

Jądro ciemności najważniejsze dzieło Josepha Conrada

W 1902 roku ukazało się „Jądro ciemności”, najważniejsze dzieło Conrada. Książka uważana jest za unikatowe dzieło kultury brytyjskiej. Powstała w wyniku osobistych doświadczeń i obserwacji Conrada w Wolnym Państwie Kongo, które rządzone było przez niezwykle brutalnego króla Belgii Leopolda II. Podczas wyprawy Conrad był świadkiem niewolnictwa i okrucieństwa białych ludzi wobec rdzennej ludności afrykańskiej. Główny bohater powieści, Charles Marlow, podobnie jak Conrad pod wpływem doświadczeń przestaje wierzyć w ideę kolonializmu.

Książki Josepha Conrada w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.